VirtuaVerse

12.05.2020 PC
Theta Division Games
Není daleko doba, kdy svět kromě vlád budou ovládat i další mocenské skupiny a především umělé inteligence. Příběh VirtuaVerse nás přenese do okamžiku, kdy se jedna taková AI prosadí mezi ostatními a dokonce ovládne i své tvůrce. Společnost tak přechází do permanentně integrované reality, kde jsou všichni připojeni k jediné společné neuronové síti postupně optimalizované neustálým zpracováním osobních dat všech připojených.

Na okraji společnosti zde žije Nathan, který se živí prodejem kradeného softwaru a odmítá používat nový systém. Patří také mezi několik málo lidí, kteří s pomocí speciálního headsetu dokážou vidět realitu takovou, jaká doopravdy je. Do víru událostí se Nathan dostává ve chvíli, kdy je jeho přítelkyně Jay unesena a jedinou stopou zůstává tajemná zpráva v koupelně...

Kyberpunková point & click adventura v pixelartovém provedení a s neobvyklými hádankami plynoucími z netradičního prostředí, do kterého je celá hra zasazena. Nechtěná výprava hlavního hrdiny za nalezením jeho lásky se tak stává dobrodružstvím odhalujícím zákulisí světa virtuální reality, hackerských skupin, technomancerů a umělců graffiti.