@Muflon (27.02.2021 15:57): A proto pro mnohé VC2 vůbec neexistuje. Osobně mám pocit, že mezi fanoušky je postavení VC2 horší než třeba postavení Mafie 3. Tu mnozí nenávidí, ale tohle pokračování Vietcongu pro některé fakt raději vyloženě neexistuje. Je to škoda, jak to dopadlo, a nejen v tomto případě...
@Všivák (08.11.2020 11:07): Po prvotnom nainštalovaní všetko nabehlo, ale iba raz. Druhýkrát už nič. Tak som nainštaloval fanúšikovský mod Revive 1.00 (určený pre chod na W10) a nabehol (s nejakým divným frameratom), ale zase iba raz. Tak som tam nainštaloval fan patch 1.20 a znova sa spustil len raz.
Nakoniec som nechal všetko v tomto stave a nastavil som kompatibilitu na Win XP (Service Pack 2). A vyzerá, že to funguje. Skúsim ešte reštartovať PC, či to pôjde aj potom, ale zatiaľ to vyzerá nádejne.
@PRIVATE MARTIN (19.03.2020 19:42): Rozchodil jsem to vždycky napoprvé. Podruhé už se hra z nějakého důvodu nepustila.
Grafika vypadá skoro stejně na střední jako na vysoké detaily. Kdyby mi nevadilo 30 fps, mohl jsem hrát i na vysoké detaily.
Při prvním spuštění hra normálně jde. Podruhé už se nepustí. Nevíte někdo, co s tím? Mám win 10.
Bojuje s vámi po boku v téhle hře tým počítačových parťáků jako v prvním díle? Nebo je to sólo?
tak sice to neni ono v porovnani s prvnim dilem ale na druhou stranu uz tu neni Achilova pata v podobe AI vidici pres listy a kere (teda jeste sem nehral kampan za vietnamce) ale ja to ani neberu jako nejake pokracovani ale proste hru takova jaka je a prijde me to na urovni jinych valecnych akci te doby jako CoD

Jen nechapu proc nechaly stejne trapny zvuk u AK 47 jako v prvnim dile a proc u M4A1 je stejny zvuk jako u Counter Strike: Source
při přestřelkách často zoufale padá počet snímků za vteřinu..... da se s tim neco delat? Ragdoll mam na druhem stupi ze 4
@Jumas (komentář): Já nějak druhém VC na chuť vůbec nepřišel. Kampaň mi asi přišla dlouhá, protože mě to moc nebavilo, ale fakt nevím, kolik hodin jsem u toho kdysi strávil. Hlavního hrdinu si také vůbec nepamatuji. A graficky mi to přišlo horší než jednička.

Pro mě byla jednička o hodně lepší. Tady to bylo nějaké takové divné. Jen hardwarově náročnější, ale přitom mnohem škaredší.
@MartinezZ (13.12.2014 19:19): Presun do mesta mel na neuspech druheho dilu podle me pramaly vliv. Mnohem vetsim problemem bylo osekani omacky okolo a zjednoduseni hry. Briefinky pred misemi, hecovani s tymovymi kolegy a podobne veci, ktere v jednicce byly a zde ne. A take kratkost hry.
Jakto že se to tak pos*alo? Jednička byla jedna z mála her kde prostě byla vidět ta pečlivost a láska tomu daná.
Pokud by nekdo chtel, tak tu mam puvodni ceske baleni (papirovej prebal pres DVD krabicku) za 99,- ;)

(vytvorte uz ten bazar sakra! :)
Já tu grafiku ve dvojce nazývám "vyblitá" prostě je divná. Pár světlých momentů je, ale zkrátka kampaň za rákosníka má + to, že je v džungli, což hned vypadá jinak.

No, mě se i tak celkově nelíbí moc ty textury - ony jsou takové nereálné. Původní Vietcong měl textury blíže k realitě, kdežto ve dvojce jsou takové barevné jak v nějaké těžké arkádě.
Opakuju, že neříkám, že je grafika hnusná, ale ten styl mi nějak nesedí.

No dneska už tu kampaň za US asi dojedu, tak uvidíme. Jinak ta mise v těch kanálech mě i celkem bavila.
Jasný, jasný na svou dobu byl původní Vietcong opravdu hezký, proto nechápu přechod do města.

A pokud si dobře vzpomínám, tak za US se do džungle nepodíváš, jen tak sporadicky, když je někde kolem staveb nějaký parčík ;-)
No mě jednička právě přišla naprosto graficky skvělá - v hustých pralesech lehce prosvítalo slunko, realistická zamračená obloha při tropíckých lijácích. Stromy takové živé a ne tak světle "vyblité", že to vypadá jak omalovánka dítěte.

Ne že by ta grafika byla vyloženě odporná, to zase ne. Ale jako od pokračování graficky úchvatné hry, která se mohla měřit s Mafií jsem čekal něco více.

Jungli jsem ještě nezažil, tak uvidím. Ale za vc se mi moc hrát nechce, je tam jungle i v kampani za US?
Grafika ve městě je ošklivá, ale v džungli to je něco jiného. Celá hra se měla odehrávat v džungli a vypadalo by to celé určitě naprosto jinak.
Já si nemůžu pomoct. Je to jen můj pocit nebo druhý díl má o hodně horší a kreslenější grafiku než první díl? Já už si to myslel tehdy před pěti lety, ale teď to ten můj pocit pouze umocňuje. Hru samotnou ještě nehodnotím, protože jsem ji moc nehrál, abych si to mohl dovolit.