@Phoenix (18.01.2016 12:42): Tak, jako jsou tam věci, ve kterých máš pravdu a hrát to ted, kdy prostě není čas věnovat se těmhle hrám, tak by mě už asi štvalo. Dřív byla jiná práce a času mraky, takže, jak mě tlačí čas, tak mě tlačí hodnocení. A tyhle věci, co popisuješ určitě jsem na některé narazil, ale nebral jsem je v potaz :D.
Letos jsem v poctatě dohrál jen jednu hru a to Sudeki, které jsem měl rozehrané snad rok.

Jinak s tím hodnocením na steamu je to klasika 8/10 9/10, pak hru koupím, upirátím dle nálady :D a dám tomu 5 minut a končím. Vychází milion her měsíčně na steamu z toho 90% je odpad. Každej rok přemýšlím nad novým pc pak vyjde 8 her, co bych hrál, ale vyhazovat kvůli tomu 20 tisíc, abych si je mohl zahrát s detaily jelikož to není řádně optimalizoané :/. S tím mám celkem problém.

@FildasCZ (18.01.2016 12:21): Já samozřejmě nepopírám, že jistě existuje skupina lidí, kteří styl humoru ve hře ocení, já k nim nepatřím (nemám problém s klasickým naším humorem, suchým britským nebo severským, ale tohle mi prostě vtipné nepřišlo).

Není třeba Tvé hodnocení snižovat, mám nějaký názor, Ty máš nějaký názor, to je v pořádku. Některé věci, které třeba mě ukrutně štvaly, hodnotila Zaraka daleko příznivěji, to je normální.

15-20 hodin naměří hra v savu. Steam mi ukazoval asi 25, ale začal jsem po nějakých dvou hodinách před několika měsíci hrát hru úplně znovu od počátku (leccos jsem zapomněl a chtěl jsem nepřerušovaný herní zážitek). Dle howlongtobeat.com je median 18 hodin, ale styl leisure completionist má ze čtyř lidí průměr čtyřicet hodin, Unepic je opravdu typ hry, kde záleží na herním stylu a je možné jej hrát téměř libovolnou dobu, což třeba u koridorových akcí dost dobře nejde a herní časy jsou tak více "normované".
@Phoenix (komentář): Když čtu ten komentář, tak humor byl asi jen pro určité lidi já se tam bavil nesmírně. Vždy jsem se těšil na ty hlody, co mě čekaj. Nějak si nevzpomínám, že by mě něco ukrutně sralo, ale vím, že tam bylo dost věcí, co byli nervy drásající. A tím asi shodím mé hodnocení ač jsem na dost problémů nenarazil, tak i přesto hrát to ted, a co to čtu ten koment bych tomu dal 0% .

Říkáš 15-20 hodin. Já u toho strávil 4x tolik :). Vůbec nevím teda, jak je to možné :D
@GodOfTheSick (17.01.2016 22:23): Deadly Premonition byla sice technicky místy tragikomická, ale neměl jsem pocit, že by mi házela klacky pod nohy z herního hlediska (notabene s takovým gustem a tak sofistikovaně jako Unepic). Boje byly celkem jednoduché a byla skutečně spíše adventurně interaktivní než akční.

I když koukám, že podle Tvého hodnocení máš asi kapánek jiný názor :-))

Je to možná také věc očekávání. Když hraju hru typu Deadly Premonition, o které dopředu vím, že technická stránka byla zastaralá už před deseti lety a hodnocení je "mixed", tak mě asi při hraní tolik negativně nepřekvapí (protože počítám s tím, že to nebude nic moc). Zato když hraju něco jako Unepic, co má na Steamu 94 % (tj. něco mezi hrou roku a desetiletí) a na fórech se to hemží extatickými výkřiky a ve hře přitom zjistím, že se nedá ani kloudně střílet z luku (před měsícem jsem dohrál žánrově podobný Shadow Complex, bavil jsem se výborně a s ovládáním nebyl problém), tak jsem naštvaný o to víc.
Opravdu mě takhle z fleku nenapadá žádná hra, která by s takovým gustem házela hráči neustále klacky pod nohy a nádavkem mu plivala do obličeje. Komentář bude, až se uklidním.
@FildasCZ (17.01.2016 11:50): Já jsem se s výhradami celkem bavil tak do dvou třetin, pak začalo lézt na povrch, v čem všem je Unepic totálně nedomyšlený a do toho začali autoři trollit jako o život.
@Phoenix (17.01.2016 11:41): Tak na to už si moc nepamatuji, ale vím, že jsem se u toho nesmírně bavil. Bohužel skončil jsem u bosse páč jsem podělal staty a pak si přeložil savy a byl konec.
Je pravda, že to pobíhaní bylo nekonečné u té hry jsem strávil 85 hodin času ! :D
Jedna z nejvíce záměrně vysíracích her, jaké jsem zatím hrál.

Will annoy you

Skončil jsem u dvou obrazovek s shielded mages. Aby si ta sračka nebyla schopna zapamatovat jednou zprovozněný žebřík, abych nemusel znovu prolézat deset obrazovek a znovu bojovat ve stejných otravných bojích jen aby se jednou zprovozněný žebřík znovu objevil, na to je můj čas opravdu příliš drahý.

Vývojářský trolling v krystalicky čisté podobě.
@Zaraka (04.07.2015 19:42): Díky za informace. Já jsem z komentářů nabyl dojmu, že je se specializacemi daleko větší problém. Zatím jsem používal hlavně meč (případně u nepřátel s odolností "proti sečným/bodným" typu kostlivci palcát, ale na meč jsem se specializoval). Jinak jsem používal luky a lehce léčení. Za čistého kouzelníka hrát neplánuji, takže si asi také vystačím s nějakým základním útočným kouzlem a léčením.

Takže se do toho v nejbližší době znovu pustím.
@Phoenix (03.07.2015 09:37): Určitě vyvrátím. Základní 4 skupiny chladných zbraní na boj zblízka (Meče, Sekery, Kladiva/Palcáty, Kopí) jsou stejně silné. Liší se jenom rychlostí a pak každá lokace ma nepřítele, které např. přijímaji kritický dmg na např. palcáty, ale meče jim dávají jen 50% Ovšem tohle je pro každého nepřítele jinak a vždycky jde najít způsob jak ho zabít s tím co má člověk u sebe.

Na boj z dálky jsou k dispozici luky, hůlky či všemožný kouzla. Z mých zkušeností je hlavní aby hráč měl něco na boj zblízka a na dálku. Pokud narazí na situace kdy je snad nepřítele možno zabít např. ohněm a nemá žádný ohnivý luk/bacítko tak vždy stačilo základní ohnivé kouzlo, které získáváš automaticky.

Já hrála za tank specializace na meče, luky a léčení, neměla jsem jediný problém. Jo a ReSpec je za celou hru jeden "zdarma" v podobě questu, který lze snadno splnit a pak za "UnEpic challenge" body což jsou v podstatě body, které dostaneš splněním challenge jejichž zadání nalezneš v průběhu hry.

@Artran (03.07.2015 09:49): Buď tu základní anebo tu o level vyšší, nevzpomenu si.
@Zaraka (komentář): Já jsem měl UnEpic nějakou dobu rozehrán, ale odradil mě styl ukládání a způsob vystavení obtížnosti. Podle komentářů na Steamu má člověk problém v momentě, kdy se nespecializuje na určitou zbraň nebo schopnost, což se navíc v různých oblastech / bossfightech mění. Respec je drahý / časově náročný. Můžeš to potvrdit nebo vyvrátit?
Umazala bych z popisku ten kus příběhu, myslím, že to sem nepatří.
@silon (01.07.2015 22:42): Na steamu dávno je a je to parádní komeciká hra :). Nahrál jsem tam přes 85 hodin. Bohužel asi v tom early accesu, ale bubec nebylo videt, že by to byla nedodelana hra ba aopak, když vidím, jaké paskvily lidi davaj na steam.
To hodnocení mě dosatlo 3000 kladnejch recenzi vs 150 a prej až na vyjimky kladne :D ...
Podle posledního updatu na steamu "Bye Bye Early Access" usuzuju, že už hru můžeme přehodit do plné verze.
Jsem asi tele, ale nevi nekd najekou stranku, kde jsou hlasky z te hry ?Treba v ajine.U posledniho bosse snad toho, jak zkamenite a otravi vas..Pac se mi to nejak "vysralo" a bosse jsem nemohl vubec zabit takze jsem prisel o nasledujcii hlasky do konce hry. A byl bych vdecny jestli tam byly nejakej, ktere staly za to :)
Správně, tohle je první hra, kde hrajete za takového zoufalce, že se s nadšením vrhne i do oplodňování orčích samic :D
Proč je tahle hra tak šikanovaná? Nejdřív ji nechtějí na steamu a tady jí taky nikdo nepřidal. Tak jsem musel zakročit :)