@Richmond (26.03.2021 17:14): Na tomhle patře nejde kouzlit. No prostě jdu a umřu. Ale zjistil jsem že tam jsou asi pasti. Naštěstí se to dá nejspíš obechcat kouzelným artefaktem. Jestli nebude fungovat, tak mě čeká trýznivá cesta způsobem save load, nebo už nevím. :-(
Ten předposlední level mi pije krev. Nemůžu se nikam dostat. Přeskákal jsem k nějakým chodbám, ale ať dělám co dělám, někdo mě tam zabíjí. A nebo umírám hlady. Není to nějaký bug?

Edit. Aha, tak už jsem to asi vyřešil. Hluboko v hromadě mých lístečků byla nápověda.
@hanak_v_exilu (24.03.2021 12:38): No, však jo....myslím, že tam někde to zrovna bude :-) Jde o to, že když tě vždycky něco takto zarazí a budeš se doptávat, tak ti to pak pokazí hru, lepší je na to si přijít sám, aby tě to těšilo. Takové to - "jo, mám to!" :-)
@hanak_v_exilu (24.03.2021 12:26): Není červ jako červ, narazíš na něj až později. Zvykni si, že nebudeš mít hned vše, o čem najdeš aktuálně zmínku. Klidně narazíš kolikrát na hint, jehož řešení nalezneš až o 5 levelů níže.
Kde mám získat ty mrtvé červy do receptu? Vždycky když nějakého červa zabiju tak po něm zůstane akorát krvavá skvrna. Mám recept a ostatní ingredience, ale tohle jediné mi chybí.
@hanak_v_exilu (21.03.2021 21:26): Tomu rozumím, nicméně pokud člověk hraje staré tituly častěji, tak se to vyplatí trochu řešit. Většina her používá Rolandy jen na hudbu, ale některé mají i část efektů přes CM-32L (a MT-32 je neumí). Jde nejčastěji právě o kroky, kapající vodu, vrzání dveří... celkem myslím 33 efektů. Na začátek doporučuji vyzkoušet emulátor MUNT a uvidíš zda má pro tebe cenu uvažovat o reálném HW. Především hrám od Sierry nebo Originu to dost pomáhá.
Konečně leveluju. Ale podařilo se mi zřídit o patro níž a mám pocit že jsem ještě neprošel celé vrchni patro. Dá se později ještě vrátit? Našel jsem cestu, ale je zasypaná.
@hanak_v_exilu (16.03.2021 11:23): Je pravda, že já ty manuály, jak se co ovládá, taky nijak zvlášť nestuduji a jsem od počátku devadesátek naučen si na to přijít sám, klidně pokusy omyly, i to mi ke hře nějak tak trochu patří. Ale pak je třeba dokázat na to přijít v samotné hře. A v Ultimě Underworld je to docela jasné. Dostaneš mantry, ty máš odříkat u kříže a po té se ti napíše, co se ti zlepšilo. Mantry si někde zaznač (třeba i do mapy), abys příště věděl, co vylepšují a mohl se soustředit na to, co vylepšovat chceš.
@Richmond (15.03.2021 23:05): Netuším, ale za mých mladých let bylo všechno nelegální a tudíž bez manuálu. Kámoš dokonce systémem pokus omyl ovládal simulátor raketoplánu. Stačilo na to dost odhodlání a svatá trpělivost.
@Ringo (15.03.2021 23:06): O těch symbolech jsem zatím slyšel jen že existují. Orvní level prozkoumávám dost chaoticky. Rozehrál jsem to už potřetí a vždycky zapomenu cestu, takže plavu vodou a pak se vracím.
@hanak_v_exilu (15.03.2021 22:57): No tak na to vylepšování vlastnosti jinak jde teda ale přijít i bez manuálu. Jako stará škola jsi to musel už odhalit v různých náznacích ve hře. A prokecal jsi tam ty postavy pořádně?
@hanak_v_exilu (15.03.2021 21:26): Četls manuál? :) Skilly zvyšuješ na speciálních místech kde je ankh. Pak zarecituješ vybranou mantru a podle toho se ti zvedne skill. Pátý level myslíš patro nebo úroveň postavy? Předpokládám to druhé...Ale tedy jako...zklamal jsi mě :(
Jak se v téhle hře vylepšují vlastnosti? Dostal jsem se na pátý level a zvedá se mi jenom vitalita. Mám bojovníka a dvě many, takže předpokládám že kouzlení nepřipadá vůbec v úvahu, co? Zatím mě to docela chytlo, i když ovládání je děs běs a grafika na hraně toho aby mě nerušila. Zrovna jsem svěřepě bojoval s nebezpečným červem, abych po minutě zjistil, že jsem zaútočil na bochník chleba.
@Ringo (19.09.2020 11:59): Gratulace, nekdy na to mrknu!

Schvalne, jestli se k UU nekdy dostanu, ale moc realne to nevidim, kratky pokus pred lety me nenadchl a v ramci RPG jsem spis outdoorovej typ.
Origini proste level dizajn vedeli vymakať, System Shock mal napr. takú vec, že keď hráč čítal nápisy na stenách tak vedel prísť na mostík.