UEFA Euro 2000

28.04.2000
31.12.2000

UEFA Euro 2000 je první oficiální hrou vytvořenou na motivy evropského fotbalového šampionátu, který pořádala Belgie spolu s Nizozemskem.

Hra běží na Fifa 2000 engine a hrát lze jak samotný turnaj, tak i kompletní kvalifikaci. Jelikož se jedná o oficiální hru, najdeme zde pochopitelně všechny designově věrné stadióny, soupisky týmů i nový soundtrack, o který se postaral převážně Paul Oakenfold.

Za me se jedna spolecne s World Cup 98 o nejlepsi vedlejsi hru serie FIFA. UEFA Euro 2000 smele navazalo na FIFA 2000. Jde o samostatnou hru, ktera se ale tvari spis jako DLC. Uz dle nazvu je jasne, ze mate k dispozici pouze narodni tymy. Grafika byla vicemene stejna jako predesla FIFA, nicmene obtiznost jsem osobne pocitoval zvysenou. Hra obsahovala celkem ctyri mody - Euro 2000, Challenge, Golden Goal a Skill Drill. Osobne jsem posledni tri nikdy nevyzkousel, protoze alfou a omegou cele hry byl prvni mod Euro 2000. Mohli jste hrat kvalifikaci, kde bylo mozne realne rozlosovane skupiny predelat a pokud se vam povedlo postoupit na zaverecny turnaj, utkali jste se o mistra Evropy. Uz si po letech nepamatuji, zdali bylo nutne napoprve kvalifikaci projit a az pote se vam od zacatku odemlk zaverecny turnaj, nebo ne. Hru jsem prosel na nejtezsi obtiznost za Cechy az k poharu a cestou ztratil jedine dva body po domaci remize se Skotskem. Atmosfera hry vyborne vystihla aktualni Euro. Samozrejmosti byly co nejblizsi soupisky, ktere se startem turnaje nekdo zaktualizoval a dal volne ke stazeni z internetu. Pamatuji si, ze jsme si to s kamarady posilali pres diskety, protoze jsme tehdy jeste nemeli internet. Soundtrack z dilny Paula Oakenfolda opet vyborny. Dily teto vedlejsi serie samozrejme s koncem mistrovstvi vzdy upadnou v zapomneni, ale na tento si cas od casu vzpomenu, protoze se jednoduse povedl. Vytka smeruje k prilis mnoha golum po centrech po efektnim zakoncenim z prvni, ktere se nasledne stalo skriptem ve FIFA 2001 a ke dvojimu metru sudich. Je videt, ze engine prevzaty z predesleho dilu autori neopravili.

Pro: paradne zpracovane dobove mistrovstvi Evropy, kvalifikace, soundtack, opet vyssi obtiznost

Proti: pouze reprezentace, hra na par tydnu behem realneho turnaje, stejne chyby v engine jako ve FIFA 2000