Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress

20.09.2011
27.09.2011
65
20 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

V datadisku Pirates of the Flying Fortress k úspěšnému polskému RPG Two Worlds II se podíváme do moří a na souostroví Ublaryak, ve kterém se to hemží piráty a hrdlořezy. Hlavního hrdinu si najme slavný kapitán Ed Teal, který se svojí lodí Toulavá zloba uvízl právě na prokletém Ublaryaku. Úkolem hodným udatného reka bude najít poklad, který objevil jistý vědec Nanook Kanga. Na první pohled to zní jednoduše, nicméně v intrikářském prostředí pirátů si musí náš hrdina dát sakra velký pozor. Zvlášť když se říká, že onen poklad nálezci splní i ty nejtajnější sny a přání.

Žádných velkých změn se oproti původní hře v datadisku nedočkáme, tou nejhlavnější je kvalitnější nelineární příběh se třemi různými konci. Čekají nás noví nepřátelé, více bossů a silnější předměty, nově také brnění pro koně a nová kategorie zbraní - kuše. Vedlejší úkoly mají opět nádech originality, pověst si můžeme zlepšovat u nového cechu - Pirátského bratrstva.

Můžeme si importovat hrdinu z původní hry, pokud nemáme, jsou zde předpřipraveny tři vybavené postavy. Pro fanoušky multiplayeru připravili vývojáři čtyři nové mapy s dalšími úkoly.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
PotFF je dokladem toho, jakého potenciálu mohla dosáhnout základní hra. Přitom nebylo zapotřebí žádných složitých vychytávek nebo novot. Ono vlastně stačí napumpovat více questů do menšího prostředí, některé postavy použít na trochu delší dobu, než k předání jednoho tuctového questu, sem tam i trochu humoru.

On teda datadisk PotFF, nelze brát jako nejpovedenější hru ale v porovnání se základem, doslova zaří. A co se týká přiběhové linky, i když v některych bodech předvídatelné, určitou originalitu ji nemohu upřít. Ikdyž mne dostalo, že po ukončení zakladní hry, likvidce hlavního záporáka, jsem opět neschopný zelenáč.

Na ostrovech chybí nějaká další osada, nějaký kupec či příběh navíc. Průběh hry je pak težce lineární, některé nesouvisející úkoly ovlivňují ukončitlnost jiných. Co se ještě týká hlavní dějové linky, příjde mi docela nesourodé její rozdělení. Její druhá půle byla jistě zajímavá a atmosférická, ale potom všem mi další bloudění vadilo. Spíše jsem již vyhlížel konec, než abych si vychutnával gameplay.

Ikdyž je stále hodně ke zlepšení, lze považovat PotFF ucházející datadisk a po deptavé základní hře, předkládá dilema. Hrát či nehrát nejjnovější datadisk Call of the Tenebrae.
+9
  • PC 60
Jeden z mála datadiskov, ktorý je lepší než pôvodná hra o dve triedy. Kde pôvodná hra bola príliš rozťahaná po nezaujímavej savane a o niečo viac zaujímavej džungli a bažine sa PotFF odohráva na krásnych ostrovoch, ktoré svojim prostredím prekvapivo pripomínajú grafiku z gothic 3. Rovnako ma hra nebombardovala desiatkami tupých questov z Notice Boardu ale bola omnoho konzistentnejšia a držala sa svojej hlavnej dejovej línie. Tá je však rovnako forgettable ako pôvodná hra, dialógy sú snáď ešte horšie (ak to vôbec je možné) a dabing detto. V konečnom dôsledku je to ale celkom hrateľné najmä kvôli dych vyrážajúcej grafike a dôstojnému combatu.
+7