Twin Sector

16.09.2009

Twin Sector je akční adventura z pohledu první osoby, která se odehrává v post-apokalyptické budoucnosti, v níž se poslední lidé nacházejí hluboko pod zemí v umělém spánku. Vše řídí počítač, který je chce probudit, jakmile bude Země opět obyvatelná, což se ale nepodaří a zachráněna je prozatím pouze technička Ashley Simms, která má na záchranu zbývajících lidí pouze deset hodin...

Na hře pracoval pouze malý vývojářský tým, přesto se mu ale povedlo vytvořit povedenou fyziku a zajímavé logické hádanky. K jejich vyřešení bude hlavní hrdinka využívat gravitační rukavice, které bude jednak používat k manipulaci s objekty (podobně jako Gravity Gun z Half-Life 2) a také občas k boji s nepřáteli. Čeká vás celkem 17 misí. Díky originálnímu stylu hry by se dala přirovnat snad jen ke hře Portal.

Tak Twin Sector mě skutečně pobavil. Bohužel ne hratelností, ale svou stupiditou po všech stránkách. Graficky je to příšerné, což by ale nebyl takový problém, kdyby hra nebyla tak špatně optimalizovaná (nedostal jsem se přes 30 fps ani na nejnižší nastavení). Nepřirozené, až komické pohyby postav ve video sekvencích, dialogy jak ze slabikáře, debilní 'příběh', neskutečně ubohé logické prvky, nestabilní, zabugované. I zde přidám nějaké otřepané nej. Twin Sector je jednoznačně nejhorší hra, kterou jsem v životě hrál. Hra měla velký potenciál konkurovat Portalu, ale vyvojáři nejspíš od vydavatele nedostali mnoho finančních prostředků udělat ze hry áčkový titul. Škoda.