Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tunic

Isometricorp Games •  22nd Century Toys (XOne, XboxX/S)
16.03.2022
27.09.2022
80
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Tunic je izometrická akční adventura, inspirovaná hrami ze série The Legend of Zelda. Hráči se ujímají role malého lišáka, který se ocitá na opuštěném ostrově opředeném legendami. Na ostrově se údajně skrývá poklad nesmírné ceny, avšak kde by mohl být ukrytý, je tajemstvím. Společně s lišákem tak musíte vzít všechen um a bystrost do hrsti, prozkoumat celý ostrov od zasněžených horských vrcholků až po hluboké jeskyně a možná i zjistit, že na ostrově je ne vše takové, jak se na první pohled může zdát...

Jádro hratelnosti spočívá v průzkumu světa a v něm ukrytých dungeonů, které v sobě často ukrývají nové předměty a dovednosti, jež vám mohou zpřístupnit předtím nedostupné části světa. V lišákovu arzenálu se tak kromě základního meče a štítu objeví i magické předměty a schopnosti jako ohnivá hůlka, brokovnice či takzvaný Svatý kříž. To vše pak najde využití jak v soubojích včetně řady bossfightů, tak při řešení mnoha hádanek, kterými je svět posetý. Centrálním herním prvkem je i in-game manuál, jehož stránky jsou poschovávané po světě a slouží jednak jako tutoriál, ale i nápověda k řešení hádanek. Manuál a většina ostatního textu ve hře jsou však psané ve fiktivním jazyce, vytvořeném pro účely hry, a často je tak nutné z kontextu domyslet, co znamenají.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.