Tukoni

12.11.2020
19.11.2020

freeware

Krátká point-and-click adventura pro děti inspirovaná knihami ukrajinské autorky Oksany Buly. Hrdinové hry jsou lesní zvířátka, a krom těch která jsou lidem známá se tu objevuje i tukoň. Lesní duše, která žije v souladu s lesem. Na začátku hry se hráč setkává právě s jedním bezejmenným tukoněm, který vyráží na výlet. Potom co mu hráč pomůže připravit si termosku s čajem na cestu, tukoň vyráží do lesa, kde narazí na pár problémů, které musí vyřešit.

Hra je beze slov vyprávěná pouze obrázky, řešení úkolů je stylem klasické adventury: sbíráním předmětů, jejich kombinací s několika málo logickými hádankami.

Opravdu krátká jednohubka, která nezabere ani dvacet minut. Na hru jsem narazila náhodou, ale obrázkové knížky pro děti od Oksany Buly jsem už znala. Nádherné ilustrace jsou tím hlavním, co hra nabízí, protože do čtyř částí, do kterých se dá hra rozdělit, se bohužel moc nevešlo. I tak bych hru doporučila (obzvláště rodičům a jejich ratolestem), protože přece jenom je zdarma takže tím člověk nic neztratí. Maximálně tu necelou půl hodinu času. Jestli v budoucnu někdy vyjde delší a obsáhlejší verze, určitě nezaváhám.

Pro: žaludový batůžek, au naturel termoska a muchomůrka v lékárničce

Proti: doba hraní

Tato adventurka se zvláštním názvem se hodně podobá tvorbě Amanity a je také zhruba stejně dlouhá, jako první počin českého studia Samorost. Hra se spustila v azbuce, ale proklikal jsem se i na češtinu. Je to však úplně fuk, stačí kliknout na první možnost v menu a samotná hra již žádný text neobsahuje.

Za těch dvacet minut se toho moc neudálo, ale všechno, včetně animace a ozvučení, je tu roztomilé, a to já čas od času tuze rád. Jak jsem zjistil, tahle hříčka vznikla na motivy knížek pro děti a vytvořila jí samotná autorka a ilustrátorka původem z Ukrajiny Oksana Bula. Jelikož knížky vyšly i v češtině, asi je pořídím dětem.

Pro: animace, ozvučení, dostupné zdarma

Proti: krátké

Hru jsem zkusil na základě komentáře od Schu. A můžu souhlasit, hra je opravdu krásná a roztomilá. Potěší skvělá kreslená grafika.
Příběh asi nemá cenu řešit, prostě se tvor Tukoni vydal na cestu lesem plným nástrah, ale i jiných zvířecích kamarádů. Hra je opravdu rychlovka a není těžké ji dohrát do 20 minut i se všemi Achivimenty.

Na krátké zabití času, třeba o přestávce během hokeje je to ideální :)

Pro: Celkový dojem ze hry, její nevinnost a roztomilost. Ozvučení

Proti: Krátké