@M. H (29.10.2019 16:22): Konfederace se ti nabídne sama při splnění určitých podmínek.

@Terien (17.06.2018 13:26): Nevím jestli má cenu reagovat na dva roky starej post, ale: Říše jsou vícemenně Němci, to ano, ALE mají spíš symbolizovat Svatou Říši Římskou, která byla také velmi roztroušená vnitřnímy spory.
Bretonci jsou kombinací Britů a Francouzů, Albion má představovat spíše Island, neb s británií nemá nic společného, žijou tam hlavně seveřani.
Ano, khemri jsou v podstatě zaniklá egyptská civilizace, stejně jako skuteční faraoni, i zde jsou fascinováni posmrtným životem. :)
Ještě by tam měla být Arábie, té se ale dočkáme spíše ve trojce.
@Gordon (21.04.2018 12:30):
moře to má na západě, protože to tak nějak vychází z našeho reálného světa.
Stejně jako národy warhammeru:
Říše - Němci
Brettonci - Francouzi
Kislev - Rusko
Sylvánie - Rumunsko
Norsca - seveřani (že by Norové? :D)
Albion - Británie
Khemri - asi Egypt? říše nekromantů
Tak jsem zkusil první předpřipravenou bitvu za Karla Franze proti seveřanům a musím říct že je to fakt skvělé, moždíř mi nebombarduje vlastní jednotky, kušíníci nestřílejí vlastní řady ale jen střilejí do fronty tak aby nezranily vlastní jednotky, I AI mi přijde lepší (naposled jsem hrál ten renesanční díl s puškami) nepřítel se už nesnaží sám sebe zrakvit tím že se bude snažit za každou cenu obejít čelo aby mohl zaůtočit na dělostřelectvo ale prostě zaútočí rychle do toho čela jako ve skutečné bitvě. :) A na pohled je to fakt pěkné! Jsem zvědav na kampaň

Btw proč každý fantasy univerzum má moře na západě? Lotr, Zaklínač i Warhammer... ty vypadá pak jako jeden svět cywe... :)
Doporučená GPU: GTX 760 na HD, To je hodně dobré na to že se tam vykresluje tolik jednotek a je to dva roky staré!
Můžeme být rádi, že ty DLC zde stojí za to (nemáte li odpor k té rase). Obsahově je tam toho tolik a když vezmu v potaz, že ve dvojce se obě hry propojují, tak bych opravdu nechtěl sednout ke hře až jako k nějaké super complete GOTY edici.. toho obsahu je tam prostě moc. A průběžné nakupování vás alespoň přiměje hrát víc ras.

Aneb nehrál bych Mannfreda, kdyby byl hned Vlad, a nehral bych Upíří Hrabata, kdyby byli hned Tomb Kings. Atd atd atd..
No co si budeme povídat, toto je opravdu zvěrstvo. Podobné pocity bezmocné zloby jako při pohledu na DLC k total war na steam-store zažívám snad jen při čtení zpráv z české politické scény.
@FildasCZ (11.02.2017 05:49): Jj, GOTY edice by byla super, ale dle vývojářů si dlouho počkáme. Tipuji že za to může Sega, chtějí z DLCček vytřískat co nejvíc :)

A recenze jsou "špatné" právě kvůli DLC :)
@Eso Rimmer (11.02.2017 07:30): Ach, tak já právě hledal v těch komentářích něco, co tu hru nějak pokazilo díky dlc a ona je to jen ta politika. Stejnak to bylo, ale u Rome total war 2 a tak.
Však za dva roky a více to bude v nějakém bundlu :D snad.
Tenhle je taky dobrej:

„Ačkoliv respektujeme, že jde o smyšlené postavy, zahalování do oblečení, které vypadá jako replika kožešiny mrtvého zvířete, vyvolává signál, že nošení kožichů je přijatelné,“ píše se v dopise od PETA, který obdržel šéf Games Workshop Kevin Rountree. Dovětek dopisu si navíc trefně pohrává s letopočtem sci-fi odbočky Warhammeru: „Nemá to co dělat v roce 2017, natož v roce 40 000.“
Bezvyznamne povzlyknuti. Achjo. Nejlepe nadabovany a snad i vypadajici vudce je prakticky nejslabsi mozny vyber ze vsech lordu.
Netušíte někdo, jestli lze ta DLC nějak cracknout jako třeba u DA: Inquisition apod.? Hru si jsem ochotný koupit, ale abych platil za krev? Tak to asi ne :-D
@orromis (22.07.2016 11:44): přesně tak, mohli by vydat basic game a pak mít rozděleno dle ratingu :D "krev", "krev+vnitřonsti", "krev+vnitřnosti+uřezané hlavy a vydloubané oči", "balíček násilí + krátce viditelné bradavky"
@Walome (22.07.2016 10:43): Taky si myslím, že to není špatné - pokud si za to nenaúčtují peníze navíc (když je evidentní, že to v původní hře nebylo jen kvůli ratingu).

A já jsem si to teda stejně koupil, jelikož jsem měl několik eur z prodeje steam kartiček, takže to pro mě bylo vlastně zadarmo a podporuji tak nekalé praktiky distributorů :D
@orromis (22.07.2016 10:23): to je dobrá haluz. Ale docela dobrý systém jak řešit ratingy. Hra je pro všechny věkové skupiny a určitá dlc pro vyšší ratingy, to by mohlo fungovat i u ostatních her.
@SilentWolf (22.07.2016 06:55): Tomb Kings budou, oni plánují vytvořit další dvě velké navazující pokračování předpokládám něco ve formě velkých datadisků a musí si to vše rozložit a těch ras zas není tolik, takže určitě budou.
A teda konecne hodnotim. Je to dokonala hra, kdyby zakladni hra zahrnovala i elfy a skaveny, bylo by to na 100%. Jinak mi na hre nevadi nic. Snad jen animace kostlivcu pri chuzi :D perfektnost ..
Me se libi jak chaos ovlivnuje diplomacii :D jak je chaos na scene vsichni jsou najednou pratelsti. A sotva je znicen, tak vsem naroste ego. :D
První díl po x letech, který mě fakt baví. Chaos zničen, většina říše sjednocena a připravuji se na smetení upírů. To by ale nesměli vazalové a spojenci mezi sebou začít bojovat. V jednom kole dvě vyhlášené války a ať pomůžu komukoliv, je to vždycky na nic. Zasraní Bretonci.
@SilentWolf (27.06.2016 15:42): Konfederace jsou super, jen člověk musí sledovat aby ho nově nabité armády nezruinovali. Zde konečně funguje i dobře vazalství kdy státy v tomto režimu platí něco do pokladnice ale hlavně svými vojsky hráče vždy podporují, dokáží expandovat a lze dobře koordinovat útoky díky diplomacii kdy se stanoví válečné cíle pro jednotlivé spojence.
Jinak ty konfederace jsou bozi. Konecne ovladam pul sveta.. :D je to sice naklade. Situace s jinych dilu kdy jsem mel za tah 50 000 penez se nekona. Ale uz se citim rozmlatit ten chaos :D
Na město, ktere obleha spojenec nemuzu zautocit? Chybi mi znicit hlavni mesto greenskinu. A je v oblehani spojencem a nemuzu na nej kliknout.
@SilentWolf (21.06.2016 17:07): Nemáš tam postavený hradby (je tam na to budova). Hlavní města provincií mají hradby tuším vždy. Když klikneš na hlavní město provincie, tak na tom panelu najdeš zelenou ikonku značící že jsou ve městě hradby (barva značí jejich poškození). Pokud nemáš ikonku žádnou, tak nemáš hradby.
@SilentWolf (20.06.2016 21:22): Tento system, kde je garrison mesta dany jeho vystavanim buildingov zaviedli tusim v Rome 2 a strasne sa mi to nepaci, takze ked chces posilnit obranu mesta tak tam proste musis mat postavenu este aj regulernu armadu, ktoru chces mat zakonite niekde uplne inde...
To nejde nechávat stráž ve městech? Dobyl jsem za trpaslíky jakési severnější hlavní město ale ke mele se schyluje níž. To mám jako čerstvě dobyté strategické (jak je tam psáno) místo nechat jen tak?

Tam je nutnost najímat hrdiny aby mohla být vůbec nějaká armáda?

edit: a trpím syndromem "ještě jednoho tahu".. :D ale už držím dvě provincie, mám tři kvalitní armády, které jsou rozmístěny na všech třech okrajích . Teď posílím ekonomiku a připravuju se na chaos.
Ta A.I. je zajimava. Hollyho vystřídal Queeg 500. Uz nejdou delat vycuranosti jak kdysi. A asi se budu muset naucit prohravat.. :D
@SilentWolf (15.06.2016 18:39): By jsi měl nejdřív dohrát Blood and Wine tak jsem strávil jenom přes 40 hodin :D Pokud pak projedeš další rasy tak ti Warhammer vydrží dlouho. Já už bych bral další rozšíření jelikož je to fakt jak ten heroin.