@Gordon (15.12.2021 02:26): To právě nevím, spíš jsem u toho trpěla a vím, že to ocení maximálně tak čtyři lidi, ale tohle je prostě unikát, cítím povinnost to nějak zaznamenat :D(a nechce se mi se učit na zkouškové, tak je to)
Tak si říkám, proč se v tom vůbec hrabu... K čemu mi to bude... Ale zajímavé to je, to zase jo. Už mám asi 300 česko-německých replik... Z několika desítek tisíc :D
Ještě když koukám na ty výpisy... Francouzské titulky jsou oproti německým více než poloviční, tak si říkám, zda to není vyloženě výpis německého dabingu, že by tedy šlo o česky dabovanou němčinu, to by byla ještě větší sranda... Není mi úplně jasné, jak jsou ty titulky vypsané.
Takže jiný dotaz, když člověk koupí hru, má volnou volbu jazyka, mohla bych instalovat němčinu namísto angličtiny?
@SilentWolf (28.02.2021 12:40): Něco takového jsem hledala, voice lines, schválně zkusím mrknout, díky.

@Gordon (28.02.2021 13:12): Jenže ta hra dabing mít nemá, nebyl dělán, na rozdíl od Empire (a Arena). A čeští dabéři jsou součástí německého výpisu a české studiu je ve výpisu u istanbulského a dalších různých studií, tak jsem si říkala, že brali opravdu herce jiných národností. Tak já jdu hledat. Pokud je to tak, jak myslím, protože mě nic jiného nenapadá, bude zajímavé, zda ty hlasy poznám.
@Brasikona (28.02.2021 02:37): dabing v této hře funguje tak, jak všude. Pokud postava něco říká, díky dabingu může hráč slyšet, co. :D

Ne fakt, ničím to nevyniká. Vrchol dabingu Total Warů je tahle hláška z Šoguna
A celý Balthasar Gelt z Warhammeru
vlastně obecně.. Warhammer má dobrý dabing. Ale je to díky tomu, že to stojí na těch legendárních lordech.

Ale v Rome? To budou prostě standardní bojové pokřiky a "yes sir" apod.. Pár příběhových videí tam je a každá frakce bude mít nějaké hlášky v diplomacii, ale jako nemyslím si, že se nějak stojí za to hrabat kvůli tomu v souborech. A česky tam (imho) nikdo opravdu mluvit nebude.

Tady je nějaký mix z toho Rome. Diplomacie. Tam si ty čechy představit dokážu.
Přátelé, zase já a zase dabing... Zjistila jsem, že se dabingu hry účastnilo několik českých dabérů a nahrávalo se v Praze ve studiu LS Productions. Alespoň tak hovoří výpis titulků, zvláštní však je, že jména jsou v sekci German Actors. Vlastně mě to celé překvapilo, objevila jsem to opravdu náhodou. Kdysi jsem kousek hrála, ale není to můj typ a nic si z toho ani nepamatuju, procházela jsem videa na YT, ale všichni do toho kecají a tak mi není úplně jasné, jak v této hře funguje dabing. Našla jsem nějaké stížnosti na přízvuky v anglické verzi. Funguje to tedy tak, že je celá hra anglicky a jednotlivé frakce hovoří trochu jinak co se týče přízvuku? Vyloženě jiné jazyky se nepoužívají? Jakože by třeba Germáni mluvili německy? I když to by u Říma asi nebyla angličtina vhodným jazykem, co?

Přemýšlím totiž, zda by bylo možné, že se české hlasy skrývají třeba mezi Bóji nebo Markomany (co jsem tak rychle prohlédla frakce a území), ale to z videí, kde není z dabingu nic slyšet, bohužel nezjistím. Chci tedy vědět, po čem bych pátrala, pokud bych se šla prohrabat soubory. tedy že bych šla hledat anglické (asi?) repliky namluvené českými dabéry. Nebo ve hře zazní i jiné jazyky než jen angličtina? Samozřejmě za předpokladu zvolené jazykové verze, o jiných lokalizacích teď nemluvím.
Vím, že mě tehdy už Shoggy navnadil až až .. ale..

https://games.tiscali.cz/prvni-dojmy/div ... rii-total-war-343166

.. začínám to zvažovat víc a víc. Jako bych teď neměl rozehrané dva jiné Total Wary.. :D To je to nejhorší, co může člověk na internetu napsat. Mi s takovou za chvíli přijde od šéfa vytýkací dopis "Lidi, kteří jsou schopni mít rozehrané tři Total War hry tady nepotřebujeme!".

A to má asi brzo vyjít ta Trója. :D
Krapet nechápu, proč se mi to na Steamu jmenuje Emperor edition, když si k tomu stejně jde dokoupit všechny DLC a je tam zase absurdita v podobě krvavých efektů.
Co rozhoduje u města které dobiji ve které vnitřní frakci bude (např jestli u Římanů bude Juniu,Juliovců,Papirů nebo Korneliů)? Podle toho z jaké frakce je generál,který město dobil?
Námořní bitvy stále způsobují kroucení hlavou. Řešil je někdo někdy jinak než autoresolvem? Tady by taky víc bitvám slušel turn based tedy.
Divide Et Imperia je docela řežba.
Války jsou zjevně mnohem pomalejší a mnohem více o vytrvalosti. Zabrat jednu provincii celou už trvá dost dlouho.

Hra za Řím začíná válkou s Etrusky na severu a s Pyrrhem na jihu. Bitvy dost bolí a ačkoli je možné vzít Etrusky jednou bitvou rovnou (byť teda posádky měst docela posílily, takže už má smysl města obléhat), Pyrrhos se nedá a nedá.
Uhrál jsem s ním zatím teda dvě vítězství (velmi drahá), jednu plichtu a dvě katastrofální prohry. AI je někde uplně jinde oproti původní hře, využívá správně jednotky, myslí dopředu, nenechá se zlákat do nějakého chokepointu jen tak. Kde má převahu v hrubé síle, tam ji použije, pokud nemá, velmi usilovně hledá, kde vaše jednotky dostat do obklíčení a rozdrtit vaše formace. Slony se snaží například rozdrtit vaše křídla jen proto, aby kavalérii otevřela možnost vám vpadnout do zad. Je schopná i drtit hůře postavený centr aby dosáhla dvojího obklíčení. To vše s logickým a chytrým využitím správných jednotek, až to překvapí.
Respekt.

Pyrrhos mi zabral taky Kalábrii, teď na něj táhnu se třemi plnými armádami, on má dvě plné. A na rozdíl od původní hry to vůbec není rozhodlé.
Různorodost jednotek je navíc nádherná. Hastatii se liší podle toho, jestli jsou od Říma, Lukánců, Samnitů, Etrusků...tenhle systém rekrutování jednotek a auxilií je prostě super a dodává tomu velkou různorodost a historickou autenticitu, narozdíl od původní hry se člověk opravdu cítí jako na začátku třetího století př. n. l.

Doporučuju všema deseti, pokud se vám původní hra aspoň trochu líbila, je tohle nutnost.
@SilentWolf (21.11.2018 12:37): Na ten se taky chystám.

Problém se standardní kampaní je, že od určitého bodu fakt challenge zmizí a je to vyloženě map-painter.
To Empire Divided by mohlo být zajímavé, pamatuju si, že v Rome: Total War - Barbarian Invasion mělo být držení západořímské frakce dost obtížné.

Pokud jste hráli za Římany, budoval tu někdo budovy ma auxilie nebo jste jeli vyloženě ty dražší budovy pro legionáře?
@SilentWolf (21.11.2018 12:17): Bohužel od těch DLC moc nečekám. Ale ty italické války bych si rád zkusil.

Mód Divide Et Imperia někdo zkoušel? Mělo by to být mnohem přesnější a zbavit nás té hollywoodské obsese Římanů s červenou barvou :).
@Shoggot (21.11.2018 11:58): Taky občas zauvažuji, že bych vyzkoušel ty nové DLCčka. Ale láká mě i zkusit Attilu za Řím. Do toho samozřejmě vychází obsah do Warhammeru 2, blíží se Three Kingdoms a .. jsou .. i.. jiné.. hry. :(
Hra se dost zlepšila od launche, stojí to teda furt hlavně na bitvách. Ta část na velké mapě je komicky jednoduchá, s tím jsou pak bohužel i dost komicky jednoduché bitvy (AI je jednoduše tupá).

Ale moc hezky to vypadá, moc hezky to zvučí a celkově se to tak příjemně hraje. Zkusím ještě Divide Et Imperia, který by to měl dát aspoň trochu do historického realismu. Zamrzí trochu málo frakcí, kampaň o samnitských válkách a unifikaci Itálie je zpoplatněná. Spojenecká válka chybí úplně a občanské války jsou nesmírně odbyté. Politický systém je zcela nefunkční.

Všehovšudy to teď bude asi příjemné zkrácení čekání na Imperator: Rome od Paradoxu. A chytlo mě to, to zas ne.
Všimli jste si že v RTW II došlo ke změně? A musím říct že k změně k horšímu. U špiónů byla omzena možnost vraždit nepřátelské generály až na dobu kdy dosánnou určité úrovně. Zmizely také u špionů možnosti otrávit zásoby a zadržet rozkazy. Zbylo tam už jnom sabotovat armádu a u měst prozkoumat město.
Tímhle patchem hru totálně zk--villi.
to já mám problém s tím to vůbec rozjet což mě dost mrzí :D na keyforyou sem měl že to nespustím ale to jsem měl i u 1 a tu jsem v pohodě rozjel tak sem doufal že rozjedu i tu 2 ale to ne tak celkem zklamání :(
hra je v celkem dobrém stavu. navíc má zdravou podporu modů, které je neskutečně jednoduché aktivovat a hraj e s nimi ještě o kus dál. Radious mod, Divide et impera. jediné co je potřeba je přejít na anglickou lokalizaci hry. ta hra je nesrovnatelná oproti tomu, co bylo po vydání.
Tahle hra má několik vážných nedostatků oproti jedničce. Ten co mi nejvíce vadí je ústup jednotek. Stalo se mi. že mě napadla nepřátelská armáda já jsem dal ustoupit a moje jednotky ustoupili k nepřátelskému městu. Vývojáři si zdřejmě moc nelámali hlavu s IQ umělé inteligence. Ta pak dělá takové kraviny. Nebo napadáte jednotku na cestě v poušti a když dáte ustoupit tak vám počítač ustoupí do pouště, kde vám začnou umírat jednotky místo aby ustoupili po cestě.
Hmm. Uz by to mohlo byt i docela hratelne ta emperor edice. Zvazuju... Skoda ze jsem to ignoroval jak jsem nekde videl mega slevy celeho packu.
Ahoj mám menší problém.
Koupil jsem si RTW 2, ale seká se mi. Po internetu jsem četl, že s tím mají hodně lidí problémy. Konkrétně ti lidi, co mají procesor od AMD. Chci se zeptat, jde to nějak vyřešit?
Slyšel jsem že vyšel nový update 9, který má tyto chyby napravit, ale nemůžu ho nikde najít.
Prosím o radu. Děkuji. :)
@vodkasesemtexem (04.10.2015 15:37): Tak hodnotili jsme ji, jak vyšla. To většinou se dělá. Někdo hold zavře očka a řekne si jo ted už je to hratelné :).

Jako s jídlem nepůjdeš znova do slavné restaurace na něco, co čekáš, že bude dobré a on to je předraženej blivajz. Už jen z videí tenkrát bylo vidět, že to bude propadák.

Každopádně já nejsem blázen čili hra leží ladem a někdy se k ní vrátím. Přece jenom tenkrát nebyl refund.
Podívje na hodnocení shoguna a pad samuraju to bylo něco. A zadne problemy jsem snad ani nezaznamenal, když to vyšlo.
vy ste vážně dali hře minus, jen protože měla náký bugy a nešla spustit? a měli vás rodiče vubec rádi...
@martinelk (17.01.2015 22:54): No já tak úspěšný nejsem, je vidět že jsem prostě předtím hrál poslední total war před více než 10 lety (Shogun 1). Mně by ty bitvy i bavili, ale prostě je tam tam těch jednotek moc. Takhle strávím jenom 5 minut na nějakém rozumném rozložení jednotek. Třeba při dobývání měst mám manuálně obvykle mnohem víc ztrát než počítačově generovaným, při obraně je to opačné.. Ale baví mě sledovat jak drtíme prchajícího protivníka případně jak něco jako sloni drtí mně.
Na bitvy se taky rád kouknu ale radši je hraju a drtím nepřátele. :) Auto je dobré pokud máš velkou přesilu jinak se to moc nevyplatí, běžne ti počítač spočítá šanci např. na 55% ( výhra) ale když to zahraješ sám tak v pohodě rozdrtíš celou armádu s minimálníma ztrátama. Nehledě na to že na legendary má počítač natolik načítované jednotky že i když máš papírově silnější armádu tak hra ti ukazuje že skoro nemáš šanci. To je právě to co mě štve, že AI jednotky jsou silnější než moje. Takže jeho hoplité jsou silnější než ti moje atd. Ačkoli by měli být stejní... Sranda je že AI pak v bitkách dělá úplně ty samé hovadiny jako na normal. :D Zkrátka v Creative Assembly se nechtěly moc předřít a místo toho aby zapracovaly na IQ protivníků tak jim dali tolik bonusů a cheatů že je to až neuvěřitelné.
Mně nebaví ty 3D bitky, rád se na ně koukám ale na to abych měl šanci tak je to hrozná ztráta času. Zatímco auto je jedno kliknutí:))
mazar1234: Easy je moc lehké. To ti nepřátelé padají snad jen když se na ně špatně podíváš. :D Když jsem to hrál na normal tak mi to přišlo až dětsky snadné, tak jsem skočil rovnou na to nejtěžší. Chci sice dobýt celý svět ale bez výzvy to není odno. Nicméně AI je stejně blbá na všech obtížnostech a liší se jen to jak moc má zaplé bonusy a cheaty... Jako ty cheaty na taktické mapě bych ještě překousl a nějak to vyřešil ale ten hnus co se děje přímo v boji mě irituje... Např. střelecké jednotky jsou tak moc přesílené že to je až neskutečné. Jediná nepřátelská jednotka ( lučištníci ) mi během 10-15 vteřin vygumuje celou jednotku hoplitů.... A fakt nechápu proč mi tvůrci hážou klacky pod nohy v tom že mi sebrali mapu a tlačítko pauzy? Asi že to není moc realistické? No zato to jak si AI ze vzduchu bere jednotky je reálné až až. Už připravuji recenzi, to bude počteníčko. :D
Teď jsem rozjel RTW II na obtížnost legendární a docela mě to naštvalo. Počítač naprosto jasně cheatuje a obchází daná pravidla. Např. můj nepřítel měl jedno město ( normální městečko, ne to hlavní provinční ) které mu vydělávalo 700 a přesto neustále verboval vojáky a stavěl nové budovy. Navíc když jsem mu zničil armádu tak během 2 kol mě opět plnou armádičku ve městě. Schválně jsem mu sabotoval kasárna a stejně si vycvičil haldu nových jednotek. Zkrátka pořítač jede na cheat mod a má nechutné bonusy, jinak je stejně blbý jako na normální obtížnosti... Navíc i v těch bitvách má nějáké bonusy, jinak si neumím vysvětlit že jeho peltasté málem porazily mé hoplity.... Zkrátka je to frustrace a né zábava. AI není chytrá jen obchází pravidla a tohle mě teda vůbec nebaví...
Osobně se považuji za fanouška Total War série ale Rome 2 mě neskutečně zklamalo a naštvalo. V době vydání byla hra neskutečně zabugovaná a neoptimalizovaná. Taky mi tam vadily některé herní mechaniky které podle mě tu hru spíše rozbili něž nějak obzvláštnily a vylepšily ( omezený prostor pro stavby, téměř každá budova vám přidává špínu, neustálá nutnost hlídak si chleba atd. ). Takže jsem ji odložil na neurčito. Zajímalo by mně jak to je teď? Vyladily to vývojáři? Má to smysl znovu instalovat nebo mám zůstat u starších dílů?
Pro ty co si myslí že total war je sračka s obtížností pro malé smrady, velice vřele doporučuju titul, který úspěšně uniká mainstremové pozornosti a pozornosti obecně(sami si totiž dělají i distribuci hry). Jedna z mála her kde neuděláte ani tutoriál na poprvý, hraju demíčko hodinu a něco tak komplexního jsem v životě neviděl. Dokonce i vaše oddíly mají reakční dobu než dorazí rozkaz!(poprvé a naposledy jsem tohle viděl v Combat mission)
Tady malá bitva 50 tisíc jednotek!!!! HISTWAR! Koukal jsem na cenu originálky a je celkem drahá, ale ani se nedivím je to čistě pro taktické onanisty a stratégi! Žádný šméčka.
Proč má hra tak slabé hodnocení? Jedná se opravdu o tak špatnou optimalizaci nebo Vás hra zklamala i obsahově? Včera jsem to hral asi tři hodinky a jako taková katastrofa mi to nepřijde.
Na Nuuvem je momentalne za 12E, ale ma tam ze Region Lock - Brazilska verzia - hra nemoze byt hrana mimo Braziliu.

Znamena to ze to nebude mat Anglictinu a ani mi to nepojde?
Vie niekto?
Rád bych se zeptal, jestli už je hra po těch všech patchich nějak lépe hratelná a vyplatí se ji pořídit ? :)