Rome: Total War - Barbarian Invasion

Creative Assembly •  Feral Interactive (iOS, Android)
27.09.2005
28.03.2017
18.06.2019

rozšíření

První datadisk ke hře Rome: Total War, který vám umožní zahrát si za jednoho z barbarských kmenových vůdců. Na výběr jsou kmeny jako Frankové, Sasové, Hunové nebo Gótové. Nemusíte nutně hrát za barbarské kmeny, stále totiž můžete zůstat věrní Římu a dobýt mu ztracenou slávu. Musíte mít však na paměti, že Řím se rozpadl na Západořímskou a Východořímskou říši a vy si musíte zvolit, ke které se přikloníte. Na výběr máte nové jednotky a další novinkou jsou noční boje. Po herní stránce se nic rapidně nezměnilo. Opět je tu část tahová, kde zbrojíte, vylepšujete města, přesouváte armády nebo uzavíráte diplomatické smlouvy. V části real-timeové ovládáte svou armádu a je jen na vašich schopnostech a rozhodnutích, jak bitva dopadne.

Později vyšel další datadisk s názvem Rome: Total War - Alexander

Původní hra je výborná. (u mě 100%)

Datadisk mění frakce, rozmístění měst a přidává nové jednotky do hry. Krom jediné novoty "Lidé na útěku", což je jakási simulace stěhování národa, se to ale hraje úplně stejně. Chyby UI původní hry vesměs nezmizely a to už zamrzí.

Bohužel musím vyčíst autorůmi to, že nezpracovali barbarské kmeny pořádně a stavění je tak zbytečně omezeno třeba jen na tři stupně vylepšení, což je skutečně málo.
Dávám slabejch 80%

Pro: "Lidé na útěku"

Proti: stále chyby v UI, nepropracované frakce

Jako první jsem se setkal samozřejmě s první total war, kde jste mohli hrát pouze za římany a hra mě uchvátila a když jsem poté našel Gold edition, kde byly všechny datadisky plně jsem si užíval nových barbarských národů a nových jednotek. Datadisk Alexander mě příliš nezaujal ale hra podle mě je jedna z nejlepších