Tak "testuju" kolekci na svých 64b Vistách (nejnepřátelštější systém, zvlášť ke starším hrám) a TR2 včetně datadisku (včetně hudby) běží perfektně, TR1 v DosBoxu dost pomalu (na hranici hratelnosti).
Původní Tomb Raidery je lehčí sehnat si jejich PSX verzi a rozběhnout je v emulátoru ePSXe (s patřičnými vylepšeními). Škoda jen, že se PSX verze v podstatě nikde neprodávají a Golden Mask vůbec není.
V Tomb Raider Collection ta Zlatá maska je. Já tu kompilaci mám ale nevěděl sem si rady jak první díly nainstalovat a spustit v odpovídající kvalitě. Byly tak akorát různé odkazy, na stránky s hi-res texturami a nějaké utilitky.
Falagar: Já bych teda čekal, že v takové kolekci už ten datadisk bude. Kdyžtak aspoň někdy třeba napiš, jestli ti běží hudba (pokud běží ta v menu datadisku, mělo by to být ok).
Kolekci sice mám, ale Visty díky bohu ne, takže tady, bohužel, nepomůžu.

Ale díky za link. TR2 jsem s radostí párkrát dohrál, takže se na to kouknu velice rád.
2tombspirit: ja sem to kdysi hral samotny prave, takze asi taky bez hudby... Verim, ale ze puvodni hra by se dala sehnat urco...