Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials

Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear - Covert Ops Essentials

28.09.2000

Samostatně spustitelný datadisk pro Rainbow Six: Rogue Spear, čítající 2 CD.

První CD přinášelo pouze devět nových map jedné nové kampaně, žádné nové členy týmu nebo zbraně. Datadisk nepodporoval ani zbraně a propriety z předchozího datadisku Urban Operations. 6 map vytvořili lidé ze studia Zombie Inc., zbylé tři mapy vytvořilo Red Storm Entertainment.

Druhé CD, nazvané "Training CD", bylo vytvořeno společností Magic Lantern Playware a obsahovalo rozhovory, fotografie a videa. Součástí byl také test "Covert Exam", pro jehož splnění bylo nutné přečíst krátký text a odpovědět na otázky s ním související.

Covert Ops je snad ten nejchudší datadisk jaký jsem kdy měl tu čest hrát. Nová kampaň totiž obsahuje pouhopouhé tři mise! Příběh je chudý jak kostelní myš, ostatně těžko do tří misi něco rozumného vměstnat. Zato prostředí je neotřepané a založené na rozsáhlých exteriérech. Level design není žádný zázrak, ale ta jednoduchost map se mi vcelku líbila. Je to zvláštní, ale přeci jen jde o něco trochu nového a jak se říká, i v jednoduchosti může být síla. Obtížnost je v první misi opravdu vražedná, díky nepřehlednému terénu a maskování nepřátel. Ovšem v dalších misích už to zdaleka není tak zlé. Zvládnout úvodní misi na první pokus, moje celková herní doba by dala sotva půl hodiny.

Tak nějak jsem byl zvyklý na to, že každý další díl (ať už plnohodnotný nebo jen datadisk) v sobě zahrnuje všechny předchozí zbraně a ještě dodá nějaké nové. Covert Ops nejenže nepřidává nic nového do výbavy, ale navíc ani neobsahuje zbraně z předešlého Urban Ops.

Za zmínku stojí ještě jedna věc – po dlouhé době se obměnil obsah Tutorialu, který nově zahrnuje 6 krátkých výcvikových akcí. Sice za mnoho nestojí a plánování včetně výběru výbavy trvá déle než samotný boj, ale potěší to. Jinak samozřejmě zůstal zachován systém Custom Mission ve kterých může být zábavné vybrat nějakou tutorial mapu a hodit do ní maximum teroristů. To pak zalitujete, že tvůrci vynechali kulomety. :)

Pro: Prostředí, nový Tutorial, prostý leč poměrně svěží level design

Proti: Žádné novinky, obtížnost 1. mise