Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear: Urban Operations

Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear Mission Pack: Urban Operations

04.04.2000
71
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Několik měsíců po teroristických útocích z 11. září 2001 je ve světě hodně nebezpečno, zvláště v zemích bývalého Sovětského svazu upadá společnost hlouběji a hlouběji do beznaděje. Této situace tak využijí různé zločinné a teroristické organizace k rozpoutání války na mnoha místech po celém světě. To způsobí střet se západní demokracií a snahu udržet vzrůstající napětí za jejími hranicemi. Na starosti to má proslulá protiteroristická organizace s kódovým označením Rainbow, působící ze stanovišť na obou stranách Atlantiku, jež je tak schopna, v případě potřeby, neprodleně provést úder kdekoli ve světě. K prokázání své pověsti dostane tato jednotka příležitost záhy poté, co se na scéně objeví zákeřný protivník, disponující nenávistí a tou nejstrašnější zbraní, jakou si jen lze představit.

Urban Operations jsou prvním datadiskem k druhému dílu série Rainbow Six. Tento datadisk obsahuje vlastní kampaň o pěti misích, ve kterých se podíváte do pěti oblastí, jako jsou Istanbul, Mexiko, Benátky, Londýn či Hong Kong. Jsou tu však i předělávky misí z prvního Rainbow Six. Mezi novinky patří i tři nové zbraně.Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Urban Operations je takový malý velký datadisk. Obsahu přináší mraky, ovšem toho zbrusu nového obsahu je jen trošek. Jak tomu rozumět? Datadisk se dá shrnout do tří kategorií…

Urban Operations
Hlavní obsah datadisku je kampaň čítající 5 nových misí, tedy stejný počet jaký měl datadisk EW pro R6. V poměru k délce R6:RS (2) to činí téměř 1/4 kampaně. Ale i když to zní hrozně, koukněme se na obsah. Mise jsou situované na veřejná místa - stanice metra, tržiště, hotel… pro R6 nová a zajímavá prostředí. Navíc se objevují první vlaštovky živosti lokací. Například na tržišti jsou tucty civilů, v úkrytu Mexikánců zase vyhrává rádio… já vím, není to nic moc, ale příjemně to dokresluje atmosféru. I náplň misí je pestrá – sice stále vede záchrana rukojmích, ale nechybí ani likvidace všech teroristů nebo deaktivace bomby. Obzvláště mi sedl design map nabízející takové perličky jako obsazení dvou bytů a krytí týmu, který prochází ulicí anebo přestřelka u vodního kanálu.
Datadisk dále přináší pár nových zbraní, přičemž nabízí i nový typ zbraně – lehký kulomet. Vzhledem k tomu, že R6 byla vždycky hra, v níž hlavní roli tvořila přesnost, přijdou kulomety vhod hlavně sebevrahům. Ale abych nekecal – jestliže hrozí střet se skupinkou nepřátel, což v datadisku docela hrozí, pak kulomet může přijít vhod. Jinak ale vůbec.

Classic Mission
Druhá kampaň čítá také jen pět misí a jedná se o předělávky vybraných misí z vůbec prvního R6. Je na tom už od prvního pohledu vidět jakási šibalská snaha předvést hráčům více obsahu a zároveň se co nejméně nadřít. Doufal jsem, že alespoň stealth mise bude možné řešit klasickou přestřelkou, ale kdeže – dokonce i v téhle předělávce se musíte vyvarovat odhalení. Zkrátka zbytečný obsah, který ocení snad jen ti, kdož nevlastní původní R6

Custom Mission
Pro skalní fanoušky nabízí datadisk ještě tucty známých map, které lze hrát v několika herních variantách. Hráč si může vybrat primární úkol včetně infiltrace, záchrany rukojmí nebo třeba obrany určitého stanoviště. Dále si může nastavit počet teroristů a vrhnout se na akci. Jelikož skalní fanoušek R6 nejsem, mohl jsem jen uznale kývnout hlavou a zahájit uninstal.

Kdybych měl každou část datadisku hodnotit zvlášť a výsledky zprůměrovat, skončím na nějakých čtyřiceti procentech. Ale pokud budu brát všechny recyklované mise jako bonusový obsah a hodnotit jen novou kampaň, tedy pokud budu hodnotit na základě dojmů a ne nějaké matematické rovnice, vyjde mi slušných 80%.

Pro: Vše dobré z R6 (2), pár nových zbraní, zajímavé prostředí a level design

Proti: Vše špatné z R6 (2), místy zbytečně moc nepřátel

+4