@Artran (11.09.2012 19:37): Což bylo pro mě docela nemilé překvapení. Když jsem prvně o hře četl ve Score (článek o abadonware a zapomentuých hrách, jako Wasteland a King of Dragon Pass :), čekal jsem spíše dungeon ala Wizardry se špetkou příběhu.
@Drolin (11.09.2012 19:25): On je to hlavně velký žrout času. Člověk má tendeci lootovat, skillovat a zkoušet nové taktiky, aby se dostal do čím dál nižších pater dungeonu. Nejde ani tak o to tu hru dohrát. Co do způsobu zábavy to připomíná např takový Dungeons of Dredmor. Zkrátka, je to vskutku spíše roguelike (což jsem si tehdy vlastně ani neuvědomoval. Heh, vlastně takto zpětně musím konstatovat, že je to asi první roguelike, který jsem hrál :) Je tam zjevná inspirace u Angbandu (dungeon a město na povrchu nad ním, do kterého se člověk vrací kvůli dovybavování).
No pokud máš rád starý RPGéčka tak Cardinal Quest a Devil Whiskey. Ale pokud ne tak si nejsem jistý, že tě to bude bavit.
@Drolin (11.09.2012 19:17): Demise vypadá dobře, ale bojim se že bych na to nenašel čas. Vypadá to na dlouho. Takže asi sáhnu po AirBucaneers (i když to pravděpodobně bude blbost) a Survivors of Ragnarok (to myslim doporučoval Bodkin).
@ugraugra (11.09.2012 18:57): Hrával jsem kdysi Demise: Ascension a dost mně to bavilo. Je to dungeon crawl, který uchovává jen jedinou save pozici, takže je hraní trochu hardcore. Inspirace u roguelike je zřejmá (ale pokud si pamatuji, tak za zabití jsou pouze postihy, pozice se namaže).