@Red (29.08.2019 00:29): Těžko soudit, pokud se nepletu, zrovna tento puzzle patří k těm, které jsou generované z různých možností a tak je při každém průchodu hry jiná. Opravdu jsi pochopil správně, že mělo jít o mraky?
@BINGMAN (15.07.2017 19:09): Tak ve hře žádné minihry nejsou (teda povinné). Casual mód jen zlehčuje některé postupy, ale podle mě je to na škodu. Je to cílené na neadventurní hráče, ale dost pochybuju, že by si zrovna takovouto hru koupil a hrál někdo, kdo nemá rád adventury.
@Laurona (28.07.2021 10:41): @Isair: Samy postavy ve hře zdůrazňují, že se ve hře nedá dobrat slepého konce jako hry od konkurence, kteří prodlužují délku hraní možností smrti postav. Postavy ve hře různě přicházejí a odcházejí, ale nikdy se nemůžete dostat do situace, že je to konec. Teda, v jednom případě vlastně ano, ale je to jasné, že jde o konec, postava ve hře na to několikrát upozorňuje a ještě doporučuje hráči, ať si aktuální postup uloží. A defacto jedna hratelná postava umře hned na začátku, ale tam je z dalšího vývoje jasné, že to byl záměr a nešlo tomu zabránit.
@Laurona (29.03.2020 13:46): Postavy sice "umírají", ale po čase se zase vrátí do hry, ne? Co jsem četl, stává se to běžně (takže asi i na casual, já hraji také na hard) a nezáleží na dobrém/špatném postupu, prostě Ray či Reyese na chvíli jakoby "unesou" a po chvíli se zase vrátí do hry, přičemž se jim v notýsku objeví poznámka o tom, že na chvíli "ztratili vědomí"... poněkud zvláštní featura, odkazující nejspíše na Maniac Mansion, protože jinak jsem jí zatím nepochopil, byť možná se to ještě do závěru hry vysvětlí.
Každopádně zdá se to být náhodné, protože load většinou na nějakou dobu pomůže, ale po chvíli "umřou" znovu, čili je lepší to prostě nechat být a po chvíli se objeví na policejní stanici v hale.

Pak ještě mohou postavy "umřít" v té uličce za bistrem , ale i v tomhle případě se po nějaké chvíli vrátí do hry.
Mám dotaz...vy, kteří jste hru hráli na úroveň casual, taky vám mohly zemřít během hry postavy nebo ne?
Dohráno a nevím co si tak nějak myslet. Vtipné to lehce bylo ale ke konci mi přišlo že humor skoro vymizel a no, celé to vyšumělo do prázdna. Hlavně závěr mi přišel takový nijaký. Rozhodně ale nelituji toho času a některé nápady mě fakt pobavili, ale jinak moc nevím no.
Tak popravdě, zatím nic moc. Ten humor jde mimo mě a adventura zatím žádná. Řekl bych, že jsem i narazil na bug ohledně otevírání sejfu. Jelikož mraky u toho kolotočáře byly 3 a hra mi nabízela možnosti od 7 výš. Hraji těžkou obtížnost. Tady jsem poprvé zkusil nápovědu, která mi nijak mi nepomohla.
@marwel (24.02.2019 00:55): Hru jsem ještě nehrál, ale měl jsem možnost vidět trochu z gameplaye a bavil jsem se s těmi, co ji hráli. Takže i když jsem ji ještě nehrál, ale troufnu si tvrdit, že za to hra opravdu stojí. Stejně tak si troufám tvrdit, že Life is Strange je kvalitní adventura, i když jsem ji ještě nehrál (a už se opravdu těším, až se mi podaří vyčlenit si celý týden na kompletní zahrání).
@Pluto (23.02.2019 23:52): Tak pockat, ty rikas, ze si to hra zaslouzi aby si ji hraci koupili, ale sam si ji jeste nehral a tudiz vlastne nevis, jestli za to hra opravdu stoji. :)

Spiler alert! Stoji. Je to opravdu dobra hra. Ma to ten feeling starych adventur diky skvele zvladnute "retro" grafice, je to primerene obtizne, vtipne a celkove je to proste dobra adventura.
To já jsem si ji v rámci podpory autorů taky pořídil, přestože už ji mám ve Steamu. Teď už ji tedy mám dvakrát. Teď ještě dostat se k tomu si ji zahrát...
Upřimně si nejsem jistý, jestli jsem udělal velkou chybu, nebo ne: začal jsem totiž hrát hru na "casual", protože jsem se chtěl vyhnout otravným minihrám a překombinovaným hádankám, to jsem ale nevěděl, že na "casual" je ze hry v podstatě walking simulátor. Na druhou stranu mi osobně hra nepřijde natolik vtipná, ani natolik zajímavá, abych u ní chtěl trápit nějak moc šedé kůry mozkové. Má to cenu rozehrávat i na hard?
@Drolin (03.04.2017 15:07): V čítaní zasa ja teraz pokrikvávam - som na seba hrdý, že som sa konečne dočítal knihu, ktorú som mal rok rozčítanú (a to vôbec nebola zlá, len som si stále nenachádzal čas ju dočítať) a teraz, v pracovnom nasadení zisťujem, že jediný čas, kedy si nájdem čas na knihu, je cestovanie.

Teraz sa zväčša skôr dekadentne rochním vo virtuálnom priestore.
@Tarhiel (03.04.2017 14:46): A já další kopu adventur - Obduction, Eyes of Ara, Quern... ale i ty AAA jako zmíněné Dark Souls nebo Divinity, Pillars...

Těžký život hráče :)). To zahlcení je důvod, proč nyní daleko více čtu než že bych hrál.

Ale zas se mám na co těšit.
Pro mě určitě jedna z nejočekávanějších her roku...

Ovšem, kupí se to čím dál více! Torment, Tyranny, 999, Virtue’s Last Reward, Memoranda, Night in the Woods, Detention, Kona... kdo to má stíhat :).
@MickTheMage (03.04.2017 08:21): Skukol som steam profil video a vyzerá to veľmi dobre, musím uznať že sa mi to okamžite zapáčilo na maximum.
Akurát 20€ sa mi za to moc nechce dávať, predsa len nie som moc kovaný adventurista.
Jak, ze tuto skvelu vec nikto nehra, tss... V kazdom pripade, ak by nahodou. Naposledy som mal maly problem (mozno mi to dojde kym sa k hre vratim, tazko povedat ci bude cez tyzden cas). Heslo dna je: MAPA Zvysok v spoiler tagu, pre istotu...

Viem kde je mapa, viem ako ju zobrat, viem, ze ju treba strcit do kopirky (snad), inak ma baba ju nenecha zobrat. Ale kopirka potrebuje na fungovanie dengy, love, prasule, prachy, penaz, money alebo skor drobaky. Ale to je snad jedina vec, na ktoru som nikde nenarazil. A myslim (co je prave problem, mozno som nieco prehliadol), ze som uz bol vsade kde sa da dostat. Ovsem, mozne je aj to, ze sa tento problem riesi trochu inak... Help? :)