Thea: The Awakening

MuHa Games •  Tactile Fusion (PS4, XOne)
20.11.2015
31.05.2017
01.02.2019

Thea: The Awakening je temná fantasy tahová strategie z prostředí slovanské mytologie. Kombinuje hexagonální budovatelskou strategii s karetním bojovým systémem.

Po apokalyptické spoušti způsobené "Temnotou" se v osobě jednoho z osmi bohů stáváte ochráncem hrstky přeživších, abyste je vedli vstříc jejich osudu. Hlavními prvky hry jsou průzkum světa, boj (karetní minihra), diplomacie, v níž dojde i na vraždy, magie, budování osady, správa surovin, objevování technologií, kraftovací systém. Vše s nutností racionálního rozdělení omezených zdrojů jak materiálních, tak i lidských.

Svět The Thea je náhodně generovaný se stovkami nelineárních událostí zajišťující znovuhratelnost. Každá z vašich jednotek samostatně získává zkušenosti, má vlastní vybavení a schopnosti. Potkat můžete více než stovku nestvůr (striga, ježibaba, polednice).

Vývojáři na Steamu nedávno uvolnily "demo", respektive plnou hru ve stavu před 9 měsíci a x patchi jako demo.
Zkoušeli jste? Strávil jsem u hry 14 hodin a přišlo mi, že jsem nic neudělal. Tahle hra je prostě neskutečný žrout času.