@Say (27.06.2015 13:13): To je dost smutné, pokud je tohle "grafický vrchol".

Viz hodnocení mého steam účtu:
Hodnocení mého steam profilu není v rozporu s mým názorem na hru - je to nejlepší hra na trhu a nejlepší RPG, jaké jsem kdy hrál, obsahu má opravdu hodně a splňuje nejlépe prvky RPG. Ale nesplňuje základní podmínky Zaklínače; za jediné mé zcela objektivní plus bych uvedl právě ten příběh. Všechno ostatní je dle chutí a preferencí, ale příběh a postavy pokonili.
Hele, má smysl dělat/nosit jiný než zaklínačský brnění?

Je lepší mír brnění s armor 42 a žádná monster resistance nebo armor 30 a 15% monster resistance. Ta resistence mi přijde docela dost...
Mno, nestěžuju si na grafiku=)

Pořád se to drží nad 30 FPS ve FullHD na GTX960.
@Redfield (27.06.2015 11:32): pravděpodobně, tohle review jsem na reddit hodil taky

Je pravda že na foru codexu je spousta superedgers pro něž je každá AAA hra popamole, ale to tak nějak patří ke zdejšímu koloritu :)
Thread pod tou recenzí je ale překvapivě dost v pohodě.
@Paul (27.06.2015 11:15): Oh. Takže předpokládám, že to jsi taky ty, koho občas vidím na redditu?

Každopádně má pointa byla, že ta recenze je oproti diskuzi na foru hodně (a nečekaně) pozitivní.
Neuvěřitelné, i rpgcodex TW3 oceňuje:

"What can be said about the writing of Witcher 3, then? Well - simply put, it is one of the best-written games to have come out in well over a decade. Perhaps even the best-written RPG since Torment, tackling serious topics and pulling no punches, placing the player in a position of one of the last sane men in an increasingly insane world and never shying away from showing what insanity actually is while avoiding the pitfalls of cheap shock value."
@iamsickinmymind (komentář): Velmi zajímavé. Jen jedna věc mě na celém komentáři a celkovém hodnocení zajímá. Proč jsi to hrál 3x? Mě když něco nebaví, tak to nehraju ani 5 hodin. To spíš dokazuje, že jsi se bavil i tak, jenže tvůj komentář naznačuje pravý opak.. Nechápu... Chceš se odlišit od lidí, kteří hru chválí? Jako že drtivá většina..
@Tommy (27.06.2015 01:01): Sice jsme trochu OT..ale me Pillars neprijdou zas tak spatny, ale problém u me je ze ja tyhle hry uz hral před lety a byli lepsi, takze nevim proc bych je mel hrat i ted, kdyby me tam bavil aspoň ten systém, když uz se na to neda moc koukat, nebo pribeh. Co me třeba dorazilo bylo nekde ze zacatku jak nebohého elfa obtezuji opilci u hospody..sakra co jen udelam..zabiju opilce?..presvedcim opilce, prijmu elfa do party? zvolim cestu dobra ci zla? ci zustanu neutralni?..panebože kolikrat sem tohle uz nekde hral v bledemodrym,..usinam u takovejhle věci:) Kdyby to aspoň nejak vypadalo, aby se ty postavy nejak tvarily, gestikulovaly..nebo ja nevim, něco takového..ale ty staticky pozadi se statickejma postavama..ne diky..tohle sem hral před 15ti lety. Ale krabičku maj Pillars krasnou, je to dost kontrastni ..takova vykopávka a ma lepsi baleni nez jakejkoliv dnesni moderni titul:)
PS: samo nikomu neberu ze se mu ta hra libi, chápu proc
@Tommy (27.06.2015 01:01): Každému co jeho jest, ale ačkoliv to není špatná hra, má PoE hodně problémů a nejedná se zrovna o drobnosti. Navíc to že to je budgetovka tím prostupuje všude.
- retro UI bez špetky UX cítění
- těžkopádné ovládání
- zbytečně zastaralá grafika
- pathfinding, ovldání kamery, stealth... atd.
Nevím co z toho už stihli opravit a co teprve plánují, já to odložil k ledu a vrátím se k tomu až skutečně skončí s vývojem. A z toho co jsem hrál zatím mi vůbec nesedl příběh ani postavy, což je sice subjektivní ale imho hlavní u RPG.

To Zaklínač má naopak jen ty drobné potíže které jsou postupně žehledny stejěn jako u PoE, ale navrch výjimečné produkční kvality, hratelnost i ovladatelnost. Já smysl RPG vidím hlavně jako "hraní role" než silně na pravidlech založený dračákový dungeon crawl.
paci sa mi ako hned utocite na niekoho, kto ma iny nazor ako vy a myslite si ze len ten vas je ten spravny...zaklinac je jednoznacne najnadhodnotenejsia hra roku...rovnako ako svojho casu skyrim...viem ze hype robi svoje ale skuste zlozit ruzove okuliare...suhlasim ze je to asi najlepsie 'moderne RPG' ale najlepsia hra/rpg, 10ky? vazne ? ved to neni ani len najlepsie rpg roku...
P.S. ked sa vam jeho hodnotenie nepaci aspon ho respektujte...
@Paul (27.06.2015 00:06): tak je to tak trochu jedno, jen jsem cekal ze z majoritni cinnosti zaklinace udelaji něco vic, Kdyby aspoň tu trofej slo darovat nekde hospodskymu a on ji tam mel pak vystavenou, nebo tak něco. Ale to je porad kdyby, kdyby..zvlastni ze tohle slovo me v souvislosti se Zaklinacem 3 napada docela často.
@Charllize (26.06.2015 23:57): vždyť jsem napsal že je to lame. Osobně by mi vůbec nevadilo (naopak) kdyby ty trofeje měli jen monetární hodnotu a žádný bonusy neposkytovaly. Ale to že je poskytujou je taková prkotina že na tom ani neni moc co odpouštět. Žíly mi to fakt netrhá.
@Paul (26.06.2015 23:37): když chces necemu dat vyznam, tak to musí mit smysl, jinak to zadny vyznam nemá:) Ale ja chápu ze tu hru mas rad, a dokazes ji omluvit/odpustit cokoliv, na jednu stranu, to je asi dobře.
Jsem pro, aby byla Ciri ve všech hrách od CDPR, to by bylo fakt kouzelné :-)

Btw tu celu s Tyrionem trošku posrali, vždyť se dá odtamtud skočit do vody, vzít loďku a uplavat :D
@Tarhiel (26.06.2015 23:24): mě by vůbec nevadilo kdyby tam byl klidně i delší quest :) Přeci jen, měli tam být půl roku.

@Tarhiel (26.06.2015 23:33): trofeje jsou potřeba jen ukázat těm co zadali zakázku, ale jinak si je Geralt nechává a buď nechat pro ten bonus (což uznávám je lame, ale holt jim chtěli dát nějakej význam), nebo prodat. Jeden obchodník vedle Oxenfurtu je vykupuje za plnou cenu.
Stejně nechápu, proč Geralt trofeje jednoduše nevymění za slíbenou částku. V knihách to tak bylo... Že mu jeho nošení na Klepně kdesi na druhé straně mapy bude přidávat 5% lootovaného zlata nebo 10% zkušeností za zabíjení lidí/nelidí je trošku meh=D
@Paul (26.06.2015 20:58): Ja osobne si tiež myslím, že sa tam, v nejakej odľahlej uličke večer, nachvíľu premiestni z portálu do portálu :)

Celkovo, tá jej schopnosť ju predurčuje na running easter-egg naprieč všetkými CDPR hrami :)
to by me zajímalo proc vždycky pridavaj truhlu na věci az ,,potom,,. Procpak tam není hned, to je tak tezky naprogramovat blbou truhlu a nekam ji dat? Achjo, a lidi jim samo ještě budou dekovat..

Doufam ze ještě za rok oznami ze cela hra byla spatne a celou ji predelaj..viz Divinity nebo Wasteland.
Ja som definitivne skoncoval s pretazenim vo chvili ked som zistil ze ten Loan Shark v Novohrade si instantne respawnuje 1000 penazi donekonecna, takze som vzdy okamzite jemu predal cely inventar zbytocnosti a tym som sa absolutne zbavil potrebe obehavat niekolko roznych obchodnikov, ktori navyse kupovali iba urcity typ sortimentu.... Loan Shark kupuje cokolvek.
@Paul (26.06.2015 20:58): Jako eastern egg by to bylo fajn. :) A když jsme u těch easter eggů, včera jsem narazil na mrtvýho Tyriona v otevřené cele vytesané ve skále jako byla v první sérii GoT. Došlo mi to až po pár sekundách.