@Neelixx (26.06.2015 20:48): Díky, jen mě mrzí že jsem se zapomněl ještě zmínit o výborném gwintu, ale už tak je to dost dlouhý :)

Já se na cyberpunk těším moc (kyberpunk mám jako setting ještě raději než fantasy), ale CDP teď mají plný ruce práce s těmi datadisky. Ale nemůžu si stěžovat :)
A jsem dost zvědav zda v Cyberpunku potkáme Ciri. Vůbec bych se nedivil a bylo by to super :)
@Paul (komentář): Výbornej komentář, původně jsem chtěl taky něco po dohrání sepsat, ale tys prakticky napsal všechno. O to víc mě mrzí jak Cd Projekt otálí s Cyberpunkem, tímhle tempem se ho vážně nedočkáme dřív než v roce 2017. :(

@Kruppe (26.06.2015 20:05): To je pravda, ale je to právě o udržení perspektivy. Když tato hra už takhle dělá víc než 99% jiných her, tak se mi ty nedostatky právě snáze odpouští.
Ale samozřejmě také doufám že nadcházející patche a DLC ty nedostatky vyhladí. Naštěstí CDP mají v tomto ohledu dobrou reputaci.
Konečně jsem se donutil rozepsat.
Jasně, taky bych některé věci chtěl rozšířit.
Ale už takhle je ta hra prostě neskutečná.
Tady a na dalších stránkách té diskuze jeden člověk dost dobře rozebírá, v čem Zaklínač 3 kulhá a proč to není tak úplně komplexní a dodělaná hra a co bylo třeba zlepšit.

Osobně stejně jako on doufám v nějakou rozšířenou edici, co doplní příběh, ale toho se asi nedočkáme - jednoduše díky všeobecně skvělým ohlasům na tu hru. U dvojky to aspoň trošku vyšlo, protože na její krátkost nadávalo dost lidí.
@iamsickinmymind (komentář): Wtf ? Proč si tu hru hrál třikrát, když tě tolik nebavila ?

@kuler91 (26.06.2015 13:05): Recenzi odeslal 20. května, což je datum vydání Witchera 3. Je možné, že postupem času razantně změnil názor.

[neexistující příspěvek]: "Chodit osm hodin denně do práce je prostě neštěstí a zničený život imo."

Taky jsem vždy chtěl být rentiér a majitel nemovitostí, doufám, že si to užívaj, Kruppe. :)
Vždycky když vyjde nějaký velký titul, tak je o zábavu postaráno :)))
@Kruppe (26.06.2015 11:46): Ono to bude obojí. I pokud recenzent idiot není, tak je stejně tlačen k tomu, aby moc nekritizoval. Být za dobře s vydavateli a studii je až příliš výhodné na to, aby mělo smysl riskovat, že tě blacklistnou. Pokud na to nemáš páky, tak pak můžeš zapomenout na nějaké preview a review kódy, rozhovory, které ti dávají výhodu před konkurencí. Ani ty peníze v tom nemusí být (a pokud jsou vůbec, tak je to jen u těch kolosů typu IGN).

Ale jestli to bylo Doupě, tak to bude asi tím prvním. Jejich recenzenti byli snad vždy přinejmenším "divní".
"Když vidím, co píše, tak nemá smysl s ním debatovat" kéž by ses tím řídil.
@kuler91 (26.06.2015 12:05): Někteří lidi ale hry berou trošku jinak než jako zábavu, co si zahrají dvě hodiny po šichtě. To je bohužel podle mě spíš nešťastný přístup. Hry jsou prostě umění a životní styl.
Když vidím, co píše, tak nemá smysl s ním debatovat. Možná by si měl přehodnotit celkově postoj k hrám, protože hry jsou pro 99 % z nás volnočasová aktivita na odreagování ...
Co si jako čekal ? Že tu bude většina lidí tvůj názor obdivovat, protože jdeš proti proudu a všichni ostatní jsou vlastně jedno velké stádo, které si chce hru prostě užít ! Ty tvoje hluboké analýzy a výroky tu asi nikdo moc nepochopí, protože konečně jednou vyšla hra, která má na dnešní poměry výborný příběh, skvělé postavy, pěknou grafiku, obstojný combat a jako celek to je v porovnání s konkurencí mistrovský kousek ...

"Hru jsem hrál ze zájmu, čistě pro "first feeling"

- Závidím ti, že máš čas a chuť investovat tolik času do her, které tě vlastně vůbec nebaví a rovnou si ji projdeš 3x :D Pochopím, když po 10 hodinách řekneš ... "zklamání, odpad, ztráta času ... mažu to " Ale ty u toho prosedíš 200 hodin !!!
@Guldy (26.06.2015 11:43): Já nemluvím o tom, že by hra nesplňovala požadavky - já říkám, že kostra questů je vždy stejná, hledání pokladů nezajímavé, smysly jsou potřeba snad i u hledání meče u mrtvoly a Geraltova osobnost (stejně jako mnohých postav) je zcela v rozporu s knižní předlohou. Úcta ke knihám není žádná, inspirace jenom volná, přesto se tváří jako zcela kopírující literaturu. Což samo o sobě shazuje zážitek čtenářům - a pardon, že od toho nedokážu upustit.
25% sice působí groteskně, ale samá absolutní hodnocení jsou podle mě taky divná. A nevím, co si myslet o některých recenzích, skoro mě až napadá, že jsou zaplacené, ale nechci být zas paranoidní - každopádně včera jsem si třeba četl jednu recenzi, nevím jestli na doupěti nebo kde, to je jedno, na nějakém podobně známém webu - a zmiňovali tam například bezchybnou umělou inteligenci. To přece soudný člověk, co má dvě oči a mozek, nemůže myslet vážně. Pak je otázkou, jestli jsou recenze zaplacené, nebo jsou naši recenzenti idioti.
Hra musi bejt zabavna, musi byt postavena tak, aby plnila x veci. Lidi to musi hrat. Je to neco odlisneho od knih. Hele, taky jsem narikal na forech, jak me serial GoT sere, presto je to skvely jako celek a ten ucel naplnujici sledovanosti to naplnuje. Ale znovu opakuji, hra je jiny prostredek nez film nebo kniha. To nejsou moc promysleny duvody.
@Všivák (26.06.2015 11:38): Těch 5% byla opravdu hloupost, nepovedený protest. 25% je adekvátní hodnocení, když výsledek porovnáme se sliby CDPR, předchozími díly a knihami.
Navíc, proč bych měl být troll? Mně se tenhle server líbí, je to takové "CSFD her". Peněz na podporu nelituji, jistě časem pošlu ještě větší částku.
@Guldy (26.06.2015 11:37): Hra? Ano, je to ploché, kulisami zastíněné nic, která v mnohých částech popírá knihy nebo sebe samou. Vždyť mnohé úkoly jsou vyloženě lov lidí - nic takového by člověk s úctou ke knihám nemohl vypustit do světa.

@Guldy (26.06.2015 11:30): Nikdo nečte moje hodnocení, zřejmě ani úvod. Hru jsem hrál ze zájmu, čistě pro "first feeling", další hraní jsem zkoušel jak moc je hra "nelineární".
Jediné nemocné lidi vidím ty, kdo reagují pouze na moje hodnocení a nečtou mé důvody; a pokud ano, nezamyslí se, jestli to tak opravdu není.

Smutné, čekal jsem od zdejší komunity otevřený přístup a debaty, ne hloupě jednostranný názor stáda, které se vyloženě děsí něčeho jiného, co ještě neviděli.

P.S. Přiznávám, že těch 5% bylo opravdu hloupé; )
@iamsickinmymind (26.06.2015 11:07): Jakych normalnich odpovedi se dozaduje clovek, ktery bez utrap venoval 200 hodin produktu, ktery hodnoti jako odpad. To je jev nejaky nemoci a totalni nenormalnosti. Mozna by bylo lepsi prestat tak prehanet a chtit tu neco dokazat tem druhym. Takhle to proste nefunguje a je to nerealny. Kdyby to byl takovej odpad, nehral bys to tak rad a neuzival si to. Ale prece nebudu delat rozbor toho, co jsi u toho prozival. A co jsi u toho prozival urcite nesouvisi s timhle hodnocenim. Tady se uz trochu zacinam citit jako ve skole na prvnim stupni, kdy je vhod promlouvat k malinkatym detem o tom, jak se lide chovaji apod. Tohle je proste blbost, ale klidne si tomu napar nulu. V pohode. Darksouls si to taky zaslouzi kvuli svymu ovladani. Jo jo, je to tak! Takova je ma objektivita.

@special_plan (26.06.2015 10:27): Neni tezky napsat text tohoto razu. Uz bych se nedivil, ze nam sem poslal screen s prejmenovanym profilem apod. Ja jsem videl profil Konvice na CSFD. Psal tam komentare k filmum. Trochu jinak nez tady, kde ruzne napadal lidi, ale byly tam videt podobne pochybny prvky mysleni.
[neexistující příspěvek]: Doufal jsem, že narazím na rozumnou odpověď, a ono nic. Důkazy jako Steam profil jsou asi málo....
Samozřejmě, že píšu k Zaklínači, je to dneska největší hra, zároveň nejnovější. Opravdu se doporučuje používat mozek, nebolí to a můžeš tak předejít spoustě omylů, viz tenhle.
[neexistující příspěvek]: Vůbec jako konvice nepíše, někteří už jste tady opravdu paranoidní.
@iamsickinmymind (komentář): Vezmu to popořadě, ano?

Proč mám pořád nové profily: Nemám, tohle je můj první profil a jak si můžeš všimnout, stejný nick mám i na Steamu.

Proč chci srazit hodnocení u hry: Nechci, je mi lhostejné. Napsal jsem to sem, protože jsem věřil, že jsem na seriózním portále, kde místo urážek za "protiproudový" názor dostanu otázky "Co přesně se ti nelíbí" a "Proč se ti to nelíbí". Ale to je moje chyba, přecenil jsem asi kvalitu zdejší komunity.

Proč ji hraji: Protože jsem se na ni těšil, vypsal jsem si všechny sliby a přísliby CDPR, z VGX traileru jsem si nechal natisknout plakáty, separoval jsem si ideální save Zaklínače 2, abych měl hru takovou, jak ji chci zezačátku mít.
A teď ji hraji, protože je to to nejlepší, co na trhu je - to nepopírám. Ale ve výčtu chyb, hlavně v porovnání se sliby vývojářů, je to tragický výplod.

PS4: Jsem zvyklý hrát Bloodborne a Souls série her. Jak možná víš, jsou to hry (zatím), způlky PS exkluzivity. Zvykl jsem si na DualShock, zvykl jsem si ležet v posteli a hrát. Nastavení není ani zdaleka tak tragické, jak říkáš, navíc z téměř dvou metrů je opravdu vyhlazování nebo ostrost textur (výhody PC) nepatrným nedostatkem, kterého si málokdy všimneš.
Na PC navíc zásadně hraji jenom v kombinaci Myš+Klávesnice.

To asi všechno v mé reakci na tvůj komentář. Jestli mě nadále považuješ za fake a trolla, mrzí mě to, ale asi s tím nic nenadělám. Tahle hra je pro mě osobně zklamáním, které mě bolí o to víc, co jsem se na ni těšil.
Důvody jsem vypsal, rád je rozeberu v emailu, pokud máš zájem (uvedl jsem ho v recenzi).
Nechápu ale jak někdo, koho hra udrží 250 hodin může dát 5% :D
@iamsickinmymind (komentář):

[neexistující příspěvek]:

Nerad bych vám všem zkazil radost, ale ten troll nejsem. Proč mám tolik verzí hry je snadné - CE k narozeninám od kolegy (který je stejný fanoušek Zaklínače), PC verze za Steam money a PS4 jsem si koupil sám, protože se mi něm nejlépe hraje a chtěl jsem hru srovnat se svým favoritem, Bloodborne.
Proč tolik času - je to skrze 3 konzole, kde na jedné hraje bratr. Navíc nejste snad hloupí a když čtete "fanoušek", je to snadné. A snad jenom imbecil, co hru nehrál, nemůže vědět, že 3x průchod hrou (jak jsem psal, 1x na 100%, 2x jenom hl. příběh) zabere nějaký čas.

Dokazovat vám opravdu nic nemusím, seriózní důvody svého hodnocení jsem napsal nahoře. Pokud je nechápete, tak mě to mrzí, psal jsem je tak, aby je pochopili i lidé rozumu slabšího a nehráči.

Jak jsem psal, jakýkoli jiný detail skrze mail. :)
@Isaac (25.06.2015 17:13): po dalších 40 hodinách se člověk naučí :)

mimochodem mapy stále plné otazníků... asi nebudu čekat na datadisky (s těmi si to dám potřetí) a vypnu si je a pojednu jen podle krajiny (a trochu paměti) nyní znovu. Ta znovuhratelnost tam prostě je.
Jsem rád, že nejsem sám komu witcher sense všude vadí. Když seberu quest, tak už předem vím, že půjdu někam, kde budu ve vyznačeném okruhu hledat červené důkazy, stopy nebo vůni, která mě zavede až k cíli. Je to udělaný zajímavě, ale když je to ve 2/3 všech úkolů, tak už to taková bomba není.
@Redfield (25.06.2015 17:26): Jo, smysly mě taky serou... Jako ony ty side questy jsou lepší než ve Skyrimu, protože to není jen "přines", ale je tam i nějaký zvrat. Jenomže po pár qeustech si na to zvykneš a už je ti jasné, že tam bude zvrat a většinou mi teda i došlo, co přibližně.
@Kruppe (25.06.2015 17:15): Většina je jich jak podle šablony (hlavně díky retardovanému Witcher Sense, který je vecpaný úplně všude) a rozhodnutí v nich mají minimální nebo žádný dopad (choice & consequence). Vesměs to, co jsi sám psal.
@Redfield (25.06.2015 17:10): Co ti vadí na side questech? A co je C&C? :D
Jinak s tím posledním aktem souhlas. Mně se to taky nelíbilo a přišlo mi to divně uspěchané. Já bych spíš nacpal víc děje před to Kaer Morhen a tam to ukončil.

No, mně na té hře asi nejvíc vadí právě to, jak hráč nemůže nic ovlivnit. Přijde mi, že místo aby si hráč mohl hrát, tak mu tvůrci diktují, co má dělat. A svět mi tady připadá jenom jako kulisa ke questům. Moc nevím, co všichni myslí tím, že se jim podařilo skloubit open world s příběhem - to se jim právě podle mě podařilo tou nejvíc surovou cestou.
@Kruppe (25.06.2015 12:45): Mně to přijde tak akorát. Na to, abych tomu dal víc, mě na W3 štve až příliš mnoho věcí: combat, side questy, C&C mimo main questy, poslední část (třetí akt nebo co to vlastně je), animace... Je toho víc.