@Tarhiel (26.09.2017 21:10): Hmm, nevim. Napad s partakem co bude slapat spolu se mnou na plosinky a muzu ho rozepinat z retizku co je pripojenej k mojemu portretu je prave z Beyond Divinity. A bylo to otravne tam i v Original Sin. Jinak Beyond byla docela dobra hra, trosku pokusna, ale slo to. Nejlepsi byla ceska verze kam Cenega zapomela dat dabing, jaksi se jim pri tom prekladacim procesu ztratil. Pak tvrdily ze tam zadny nebyl..lol (hra byla jinak komplet namluvena)
@Paul (26.09.2017 17:25): Hej, a oni velmi dobre vedia, prečo nebola Beyond Divinity úspešná a vyhábajú sa tým chybám ako čert krížu - Sven Vincke to spomínal minimálne raz na svojom blogu niekedy v minulosti :)
A jako bonus by to taky možná mohlo být tím, že o CP77 zatím nic konkrétního nevíme.
A já měl za to, že má Cyberpunk 30 let historie a loru a že jsou dokonce v častém kontaktu s Mikem Pondsmithem. A zasazení 60 let do budoucnosti jim dává hezky volnou ruku.

@Jab (26.09.2017 17:00): Divine Divinity bylo na svojí dobu supr, a Div2 DKS je regulérně skvělá hra dodnes. Zatím mají jen jeden špatnej zářez, Beyond Divinity.
@Walome (26.09.2017 16:57): zalezi jak se to semele, u plno novych her se srovnava s temi starymi a nekde moc ne.
Prave na tom svete a lore pak stavis to vypraveni a kdyz ho nemas jde to podle me hur. Navic polaci jsou ve vetsine her lehce kycoviti a zasazeni cyberpunku k tomu hodne bude svadet. Zase je fakt ze penez na to maji asi dost a urcite i odhodlani to neposrat, coz by mohlo pomoct.

PS: lariani byli dobry odjakziva a ne az ted.
@Charllize (26.09.2017 16:21): Deus Ex je 20 let stará hra. Spíš ji budou srovnávat s Witcherem no. A nemyslím si, že by neuměli napsat scénář, Sapkowski "jen" vytvořil svět, i tak musíš umět psát , abys vytvořil dobrý questy a pokud se v podobně "dospělém" duchu bude pokračovat dál, jedině dobře.
Taky nikdo z nás žádnému hernímu studiu nedluží jakoukoliv loajalitu. Pročež je z hlediska hráče jedno, zda teď CD projekt najednou bude plivat jednu špatnou hru za druhou. Hlavně, aby ty dobré hry vůbec vznikaly a je mi jedno, kdo je dělá. Z Witcherů se mi líbil jen poslední díl. Na základě jeho dohrání se na budoucí projekty CD Projektu dívám s dávkou optimismu. Ale ten jsem kdysi měl a ztratil u Bioware. Prostě se přesuneme k jiné hře a jinému výrobci.
@Paul (26.09.2017 16:09): Crunchem prochází (bohužel) všechny herní studia. Předpokládám, že v USA ty pracovní podmínky budou o dost horší (protože prostě USA). Věřím, že v Ubi by to mohlo být dobré (alespoň ve Francii a dalších EU poboček, pokud je Ubi má, nevím).
Jo, to ze cyberpunk bude prusvih bych si mozna i vsadil a tvrdim to od doby co ho ohlasily. Protoze si myslim ze jakmile nebudou mit tan uzasnej namet co jim dal sapkowski na plno se projevi to proc jsem dal w3 75. Taky se muze stat ze se bude srovnavat s deus exem, coz jim taky mo nepomuze. Samo dobrou hru bych bral a kdyz se jim to povede tim lip.
@pajmič (26.09.2017 16:07): je možný že CP77 dopadne jako Andromeda, ale upřímně, vsadil by sis na to? Na základě pár desítek anonymních recenzí zaměstnanců studia kde dělá 300+ lidí?

Jinak CDP má na netu spoustu hejtrů. Stejně jako každá jiná herní firma :)

Kyle Rowley -ex Remedy lead designer, now lead gameplay designer of CP2077
Shironne Peiris -ex Reflections GUI artist, now UI Artist in CD Projekt Red
Catalin Ion -ex Crytek senior animator, now senior animator for cp2077
Kris Cho -ex Bioware cinematic designer, now Senior Cinematic Artist at CD Projekt Red
Steve Kniebihly -ex Quantic dream cinematic director, now cinematic director at cd projekt red
David Brownsea -ex stainless games/ rockstar games enviro artist
Colin Walder -ex rockstar games audio programmer, now senior audio programmer at cdpr
Alex Soliven -ex supermassive games senior technical artist, now Senior Technical Artist at CD PROJEKT RED
Bruce Shtelmakher -ex carbine studios senior system engineer, now senior gameplay engineer at cdpr
Oliver Lockwood -ex codemasters programmer, now gameplay programmer at cdpr
Matthew Steinke -ex ubisoft, midway, mektek studios technical designer, now lead technical designer at cdpr
William McVicar- ex gameloft programmer, now tools and engine programmer at cdpr
Yasen Stoynev -ex ubisoft level designer, now quest designer at cdpr
Félix Tiévant -ex ubisoft sound designer, now sound designer at cdpr

je to už starší seznam, určitě ne aktuální
@orromis (26.09.2017 16:05): u těchto velkejch korporací by mě nepřekvapilo kdyby měly placený lidi na psaní pozitivních recenzí, ale to je určitě jen cynik ve mně a koneckonců to dělat může kde kdo. EA mělo ale hodně průsery s kauzou EA spouse, stejně tak Rockstar s developmentem Red Dead Redemtion. Všechny tři díly Witchera taky projely brutálním crunchem, ale pokud nejsou dementní tak bych čekal že po úspěchu trojky, kdy už je konečně netlačí ani čas, ani prachy, tak by mohli zpomalit.
@Paul (26.09.2017 15:50): Totéž psalidevelopeři/lidi u BW Montrealu. A vylezla z toho Andromeda. Navíc se mi nezdá, že jsou to troll reviews..na to jsou moc konstatní. A nakonec není CDPR troll-less? Vždy jsem měl za to, že EA/Ubisoft má trolly.
BTW mohl by si mi dát nějaká jména lidí, kteří se tak hrnou do CD projektu?
@Paul (26.09.2017 15:50): Ono je hlavně samo o sobě dost vtipný třeba hodnocení EA. Pokud vím, tak nějaký Battlefield měl úplně brutální vývoj a deadliny, kde se lidi nutili do šílených přesčasů.
@pajmič (26.09.2017 15:39): předčítání anonymních glassdoorů kde jsou očividně i troll reviews...meanwhile do CDP a Varšavy lezou lidi z Rockstaru, Naughty Dogu, Remedy..uvidíme časem jestli bude cyberpunk disaster jak tyhle recenze indikujou, ale nevsadil bych si na to.

So CD PROJEKT RED is basically Weyland Industries ?

"Priority one
Insure the making of the game.
All other considerations secondary.
Crew expendable"

:D
@Paul (11.09.2017 12:16): Tak zrovna tohle je u čarodějek vcelku jedno, protože i v knihách jsou "vytuněné" (magicky) všechny (ok, ze severu, alespoň).

Spíš by bylo na pováženou, proč jsou většinou tak "idiotsky" oblečené - hlavně tedy Yennefer a Filippa (u Keiry se to dá omluvit tou její úchylkou směrem k životu v přepychu). Určitě největší extrém je Filippa, která (pokud si vzpomínám) byla spíš pragmatická a nenosila by tedy to, co ve hře, obzvlášť když tráví většinu času zalezlá v jeskyních nebo nějakých zříceninách, ale určitě ne mezi lidmi. Jasně že "čarodějky" atd. atd. - ale potom se dá přes "čarodějky" obhájit prakticky cokoliv.

Na druhou stranu, na hru samotnou to nějaký vliv nemělo, takže nejspíš irelevantní (určitě poslední věc, co bych osobně řešil).
@Paul (11.09.2017 12:16): no tak můj "tip" byl správnej, ona ta snaha byla evidentní, tam skoro každá ženská je sexy a má podpatky, což je u většiny z nich nesmysl. Ale je hezký, že to přiznaj.

Koukat se nebudu, takže díky.
@Walome (11.09.2017 07:42): se na ten doc koukni, je fakt super. Ale v zásadě, budu parafrázovat "většina hráčů jsou mladí upocení kluci, takže nám business řekl že máme hlavní ženskou udělat sexy. Nelíbilo se mi to, ale co. Příběhově se to ospravedlnit dá, mezi knihami a hrou je 5 let a Triss si ty jizvy mohla nechat magicky odstranit."
Pak tam i rozebírá proč elfové vypadaj jak vypadaj atd.
Se s těmi Witcher dokumenty nějak trhaj pytle. Tenhle je dlouhej, v polštině (s anglickými titulky), ve 4K, a naprosto fascinující. Věděli jste že existovala Witcher mobilní hra na nokii 3310 co se hrála posíláním smsek ? :D

@Jab (05.09.2017 19:53): Je pravda, že vzhledově bych dal přednost Superior verzi, ale což.

Jinak silně pochybuji, že zrovna Geralt, který v těžké zbroji a dvěma meči na zádech vyšplhá na každou horu (někdy i jen kotouly) a plave v něm jak vydra - nebo se pro změnu v košili bez problémů prohání sněhovou bouří, samozřejmě mezi tím rozseká na kusy tolik banditů/vojáků/náhodných chodců, že by zaplnili pár menších městeček, o vyhlazení ekvivalentu všech zoologických zahrad v ČR nemluvě, vůbec zaregistruje takovou nepodstatnost jako je mírná změna teploty .-)