@Sinister (21.03.2014 10:07): Fíha, poprvé vidím, že někdo použil výraz "velmi dobře". Teď už nemůžu nadávat, že by se tak nemělo překládat "very well" kvůli tomu, že by to nikdo nikdy nepoužil.
Takže jsem znovu zabil Kajrana, znovu sebral odměnu a znovu nedostal to brnění. Podle toho, nakolik můžu věřit polštině (jakože vůbec) si myslím, že obchodník říká něco ve smyslu: "Abys neřekl, tak tady máš něco navíc," a skutečně mi něco dá. Nákres na tvrzenou koženou kazajku.
Není možné, že to způsobilo FCR?

Popravdě, teď už to řeším jen z principu a z totálního nasrání, ve skutečnosti je ta zbroj vizuálně naprosto odporná.
@Hydr0gen (19.03.2014 09:42): Možné to je, ale google mi v logu FCR nic takového nenašel. A já na Dark mode o jiné, než legendární zbroje moc zájem nemám, takže jsem nic podobného neřešil.
Teď jsem si zas přečetl (tentokrát na GOGu), že ten návod jde koupit od Cedrika. Bohužel nejstarší save, co mám, je z doby, kdy jsem před vařením Promyky. Obejví se ještě Cedrik?
Ta nemocnice je celá taková divná. Existuje určitá šance - v řádu promile - že tam dropnou nákresy na věci, které jsou jednak na danou kapitolu děsně OP a hlavně, nikde jinde ve hře se nevyskytují. Který designér tohle vymyslel...
@Say (18.03.2014 23:39): OK, zítra se na to podívám. Popravdě mi to trochu vzalo chuť hrát. Jen pro jistotu - potřebuju Kajranovu kůži a to je vesměs vše, že jo?
Jo, dá se někde koupit pokovaná kůže? Nebo prostě ta kůže, kterou potřebuju na ponýtované kalhoty (nebo tak nějak).
@Sinister (18.03.2014 23:27): Tenhle zrovna ne, ale Blasphemer's Outfit jo, který je mimochodem o dost lepší=P
Netuším vypadá to na bug. Zkus se do té nemocnice podívat po zabití krajrana znovu.
@Say (18.03.2014 23:26): Zkoušel. am odtud mám ostatní místa, kde se k nim teoreticky mělo dát dostat.
Hraju na normal (dark až později) - pls, neříkej mi, že to brnění existuje jen na dark :D
@Bodkin (18.03.2014 19:11): Koupenou Platinovou edici. Mám tam FCR, protože bez něj to hrát naprosto odmítám, a jakýsi cheat mod, který mě nechá automaticky vyhrát v kostkách a páce (protože do prdele s minihrami). Ten tam ale mám jen asi poslední tři hodiny.

Zrovna hry CD Projektu opravdu nemám potřebu pirátit. Dokonce jsem si k tomu pořídil i oba ty komiksy.
Tak a dost, ta hra si prostě usmyslela, že mě bude strašně moc srát.
Měl jsem dostat nákres pro zbroj z Kajrana za to, že ho zabiju (nedostal), případně koupit u kováře (nemá) nebo najít v truhle ve spálené nemocnici (nenašel).
Dál, poté, co jsem Kajrana konečně zabil (nakonec vůbec nic těžkého, když mi Bodkin řekl, jak s tím Yrdenem), najednou trpasličí knihovník má ten podělanej svazek o Kajranech!

To mám fakt takový zkušenosti jen já?

EDIT: Ne, že bych ten Kajraní svazek k něčemu potřeboval. Podle všeho jsem ho lootnul v plném rozsahu, jen nemám zápis v deníku. Už ničemu nerozumím.
@Sinister (18.03.2014 16:29): Hřbitov není nijak daleko a ani není přes lovecké území nekkerů/dalších šmejdů.

Nemožnost skákat je samozřejmě neuvěřitelně otravná, usnadnila by pohyb kolem.
@Borghal (18.03.2014 16:15): Tak především, když se ztratím, jsem naštvanej. Opravdu hodně :) Je to zdržování, který prostě ve svých hrách nechci.
Ale o to by nešlo - mě štve přesně to, že je to rybářské město, že tam jsou močály, a že je tam les a především pak, že ani jedno z toho nepůsobí tuzemsky/středoevropsky ani zbla. Ale samozřejmě, to samo o sobě není chyba, to prostě nesedí mně.
Co mě ale strašně sejří, uvedu na příkladu: třeba cesta na hřbitov - jak? Těžko si nechám namluvit, že zatímco se obyvatelé vísky strašně bojí lesa, neváhají se vypravit do jeho prostředka, prodírat se keři a najednou se nečekaně objevit na místě - to je prostě špatně, nedává to smysl (+ jak tam dostávaj těla? To jako k pohřbu přizvou armádu, protože všude kolem jsou zasraní nekkeři?).
Plus fakt, že Geralt neumí skákat - to je obzvláště v tom lese otravné.
Pravda, nic nikdy nebude působit hůře a otravněji než Blata v jedničce, ale tohle podupává na paty. To a samozřejmě pátý akt jedničky, který v celém tom lese a močálech ve dvojce strašně vidím - hlavně klikatě, hlavně, ať nic není pořádně vidět.
@Sinister (18.03.2014 15:39): Počkat, co je na tom otravného? Podle mě tam ty močály a hustý les sednou jak prdel na hrnec a navrch to dost dobře dotváří tu atmosféru, že kvůli veverkám ani pořádně do lesa nemůžou, jak jsem tam slyšel asi 10x :-D A ještě o to víc jsem z toho byl nadšený, že už se mi dlouho nestalo, že bych se někde v nějaké hře ztratil, a v tom lese se to občas povedlo. To pak má člověk fakt pocit, že je v hlubokém lese a ne jak to většina her dneska odbývá :-)
@Bodkin (18.03.2014 15:25): Taky jsem všechno prolezl. Tedy alespoň mám ten dojem. Ale mně prostě přijde ta lokace prvního aktu dokonale odporná - úkoly a všechno dobrý, ale ten design považuju za naprosto příšerný.
...no, snad o nic nepřijdu.
@Bodkin (18.03.2014 11:05): Jakože ještě před Kajranem? Jde mi o to, abych ho mohl správně lootnout.
+ potřeboval bych vědět, jakým způsobem ho uvěznit Yrdenem. Metám to znamení všude kolem sebe, ale nezdá se, že by to mělo jakékoli účinky. Jednou se náhle chytilo chapadlo, ale podruhé se mi to už prostě zopakovat nedaří.
@Sinister (18.03.2014 00:54): Poslední přání a Meč osudu jsou povídkové sbírky a ty povídky tam jsou... z různorodých časů Geraltova života a pak začal psát Zaklínačskou pentalogii, kde Krev elfů je její začátek.

CDR to udělali chytře, zaklínač je přeci Fantasy jenže šli po opravdovém středověkém odívání (alespoň u normálních lidí) a pár lidí je z toho zmateno a myslí si, že je to specielně navržený fantasy šatník, jenže ono ne. Nejvíce fantasy je tam Geralt a jeho brnění, které má dost pozdějších vlivů.

Bludiště? Nu... tak třeba jo.
@Say (18.03.2014 02:32): Ta vesnice v prvním aktu byla naprosto příšerná. Hlavní linka byla v pohodě, ale navigovat se skrz to bludiště pro vedlejší questy bylo peklo. A to samé podle mě byly ty města ve druhém a třetím aktu - naprosto nepřehledné, kde i když má člověk nastavený waypoint tak někdy bloumá kudy se tam vlastně dostat - to byl taky důvod proč jsem se na vedlejší questy z velké části vys - kašlal.
@Sinister (18.03.2014 00:54): Možná se někoho dotknu, ale lokace dvojky nejsou vůbec sympatické a jsou dle mého špatně udělané (hlavně obytné části), protože v nich člověk bloudí. Jednička na tomto byla IMHO lépe.
@Bodkin (17.03.2014 16:41): Stále z toho nejsem zrovna moudrý. No, teď se pouštím do Posledního přání a Krve elfů. Budu to holt číst souběžně.
Co se týče těch slipů - je to vážně matoucí, myslel jsem, že je to chyba :D
Taky jsem si po deseti hodinách hraní uvědomil, že boty a rukavice si nechtě sundávám sám :D

Jinak, konečně se chystám na Kajrana - už se nemůžu dočkat, až vypadnu z první kapitoly. Strašně nesympatická lokace. Jakoby dali hlavy dohromady designér Blat a páté kapitoly z jedničky alias 'hlavně-ať-to-není-rovně-tým'.
....a ještě jedna věc - ve hře se normálně vyskytují kolemjdoucí, kteří nemají kalhoty? Mají jakoby ohrnuté podvlíkačky, vypadá to jako slipy, přitom ale košili nebo vestu nebo prostě vrchní část oděvu běžně mají, někdy k tomu dokonce i klobouk.
A taky se potkávám s nějakou chybou, že Geralt si jaksi libovolně sundavá boty a rukavice.

Setkal se s tím někdo?