The Smurfs: Mission Vileaf

05.11.2021
16.11.2021
01.12.2021
14.12.2021

Mission Vileaf představuje nové dobrodružství z populárního světa Šmoulů. Ti žijí spokojeně ve své vesničce, dokud se okolním lesem nezačne šířit nákaza ve formě zhoubného plevelu a nezačnou se ztrácet samotní Šmoulové. Za tím vším nestojí nikdo jiný než Gargamel, který ve svém grimoáru našel starou recepturu na rostlinu Zlobýl. Ta umí vypouštět semena, z nichž vyrostou tzv. Zlolapky, schopné polapit nebohého Šmoulu a držet ho, dokud si pro něj nepřijde samotný Gargamel. Proti tomu se musí začít bojovat a proto Koumák vykoumá přístroj zvaný Šmoulizér, s jehož pomocí se mohou hrdinové postavit této hrozbě.

Jedná se o 3D plošinovku zaměřenou především pro mladší hráče, ve které je vaším úkolem najít všechny Zlolapky, osvobodit z nich své kamarády a vyčistit les od nákazy. Hra se skládá celkem z pěti prostředí zahrnující Šmoulí vesnici, hrad u Klokotavého kotlíku, Zasmušilou bažinu i samotné Gargamelovo doupě a při průchodu těmito lokacemi dostanete možnost hrát za Siláka, Koumáka, Kuchaře a Šmoulinku. Vaším nepostradatelným pomocníkem je Šmoulizér, díky němuž můžete čistit krajinu od nákazy, provádět pokročilejší akrobatické kusy a pacifikovat nepřátele. Přístroj si lze z nalezených materiálů postupně vylepšovat a uzdravíte-li všechny nakažené rostliny v oblasti, můžete pro něj opatřit novou barvu.

Hra nabízí i kooperaci přes lokální multiplayer a je opatřena českou lokalizací ve formě titulků.