The Settlers II: 10th Anniversary

The Settlers II: 10. výročí, Die Siedler II: Die nächste Generation

30.09.2006

Opět se zhostíte role vůdce svého národa a budete rozvíjet ekonomii a armádu s cílem zlikvidovat ostatní v době situované do 5. století před naším letopočtem.

Remake populárního druhého dílu (The Settlers II: Veni, Vidi, Vici) legendární série k desátému výročí od data vydání v roce 1996, opět s možností stavět spousty budov na těžbu dřeva, sklad, studny, kasárna a mnoho dalších. Těžíte suroviny, vyrábíte zbraně, a se svými vojáky i obléhacími zbraněmi bráníte své teritorium a snažíte se zničit protivníky. Důležité je zachování cestiček mezi budovami, které jsou potřebné pro vaše pracovníky. To vše v duchu původních dílů tentokrát v plně 3D stylizované grafice.

Díky za rady. Zkoušel jsem to ještě jednou zapnout... ale ne, přijde mi to hrozně stupidní. Jak soubojovej systém, tak stavění cestiček bez kterejch si nikdo ani neuprdne či nemožnost natočit budovu jak potřebuju. Tahle hra asi není pro mě...

Co k téhle hře více dodat?

The Settlers II: 10th Anniversary je vlastně klasická dvojka, akorát střihnutá v hezčím grafickém kabátku. Toť vše. Mám takový dojem, že v ní ponechali i ten stejný text na začátku a konci všech misí. Jinak je to ale super nostalgická vsuvka, která mě donutila vzpomenout na hodiny propařené u stařičké dvojky ve chvíli, kdy jsem ještě chodil na základní školu a rodiče mi kvůli téhle hře dokonce zakázali i počítač přes týden. V tu chvíli jsem přes týden hrál pokaždé načerno a hrozil mě fackovací trest. Každopádně jsem to vesměs ustál a se settlery propařil několik dnů i nocí.

Vždyť ten samotný nápad je naprosto unikátní. Budovatelská strategie šmiknutá s jednoduchou myšlenkou dobývání. Jednoduché, zdlouhavé, zábavné.

Jen škoda, že tenkrát to mělo úplně jiné kouzlo než teď. Na vrub trošičku nostalgického hraní bych zkritizoval grafiku, byl bych radši, když by dvojku vydali znova ve staré, ručně malované grafice. To mělo opravdu svoje kouzlo. Tohle je super strategie, ale na tu původní prostě a jednoduše nemá. Ale možná, že na ní alespoň nalákali nové hráče. Hmm, to už asi nejlíp ví jen a jen oni.

Pro: Kopie nejlepšího dílu série

Proti: Kopie nejlepšího dílu série s aktuální 3D grafikou

Pravý nefalšovaný SETTLERS toto je hra ktorú pod názvom Settlers očakávame dalo by sa povedať že jediný pravý nasledovník Settlersu 1 a 2. Musím ale vytknúť pôvodnej hre málo mapy,malé mapy a hlavne nehratelný multiplayer, ale ako vyšiel datadisk Vikings tak všetko sa dalo na pravú mieru, plus pribudla nová 4tá rasa Vikingovia. Multiplayer sa dá konečne uložiť teda nebrani niekolkohodinovému multiplayerovému dobrodružstvu nič. Preto dávam 100% ale v hre musí byť datadisk bez datadisku nejde uložiť multiplayer a chýba generátor máp. Hovorím teda o kompletnej verzii s datadiskom ktorej už nič nechýba táto hra je Stratégia s velkým S !! 95%

Pro: Všetko super

Vše při starém,ale daleko roztomilejším provedení.Cestičky a zase cestičky.Asi nejoblíbenější díl díky svým dopravním zácpám,které hráč musel řešit.
-2 +4 −6
Povedeny remake, grafika vypada pekne, jinak proste klasika. Slozita zastavba a hodne cesticek, proste typicky.
-8 +2 −10
Pro mne hodně nepodařený remake II., hold král nebyl poražen. Settlers II. u mě jednoznačně vede. Proto dávám i tak nízké hodnocení tímto remakem jsem byl velice zklamán, grafické zpracování a převod do 3d nelze nazvat než vrcholem nevkusu.

Pro: snaha o pokus porazit krále se cení

Proti: vše

-14