Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Black & White

25.03.2001
69
122 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V roli Boha vedete svůj národ k ovládnutí daného území a upevňujete víru v sebe.

Trochu netradiční strategie, kde máte roli Boha, kterého reprezentuje ruka místo kurzoru, kterou ovládáte své okolí a lidi. Primárním cílem je ovládnout území/mapu. Jako Bůh stavíte budovy a infrastrukturu, pomáháte svým svěřencům s denními potřebami, s těžbou dřeva, s obstaráváním jídla, přenášíte je apod., na druhou stranu je můžete terorizovat firebally, bouřemi a jinými katastrofami k upevnění jejich víry ve vás. Je vám svěřeno i přerostlé zvíře, např. opice, lev, tygr, kráva a další. To máte za úkol vychovat k obrazu svému, starat se o jeho přežití a denní spotřebu, učíte ho a používáte jako nástroj pomoci nebo zkázy, vždy závisí jen na vás. Hra je kompletně ve 3D zpracování.

Druhý díl s prostým názvem Black & White 2 vyšel v roku 2005.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Hned ze začátku bych se měl přiznat, že B&W jsem nedohrál, mělo to jeden jediný důvod a to byla nehorázná zdlouhavost jednotlivých misí. I přesto, si o této hře myslím, že byla velice dobrá a originální. Přece jenom to byla "hra na boha" a takové Tamagoči v jednom.

Grafika byla na tu dobu velice detailní a líbivá, hardwarově nijak zvlášť náročná, po mapách byla roztroušena spousta vedlejších questů, ale i tak se nemohu přinutit a dát jí víc jak *** z pěti.

Pro: originalita, grafika, questy, gesta myší a zvířátko.

Proti: zdlouhavost!

+14
  • PC 85
Black & White jsem hrál a dohrál. Když jsem hru poprvé zkoušel hrát, byl jsem u vytržení. Tolik nových nápadů v jedné hře slibovalo skvělý zážitek a ten se také dostavil. I když se v některých chvílích objevila nuda, bylo to jen dočasné, vždy se objevil nějaký nový aspekt, který vše vrátil do správných kolejí. Nejzábavnější okamžiky přišly ve chvílích, kdy mi začaly vymírat vesnice a já začal ztrácet vliv i přesto, že jsem si myslel, že mám vše v kapse. V téhle hře nic takového jako jasné vítězství neexistuje. Nejúžasnější motivem hry je možnost výběru dobra a zla (anebo něčeho mezi tím). Kdo se rozhodne získávat přízeň lidí dobrými skutky, má to nesrovnatelně těžší, než bestie, která se neštítí obětovat na oltáři malé děti. Za sebe přiznávám, že když jsem hru dohrál, můj chrám měl podobu ďábelských rohů :)

Pro: grafika, inovativnost, ovládání, hra na boha s takřka absolutní mocí, unikátní spojení stavitelské a válečné strategie, zajímavé questy, příšerka

Proti: AI příšerky mohlo být maličko lepší, je to až moc velký trouba, místy zdlouhavé, trochu bugů, málo map

+12 +13 −1
  • PC 55
Hra Black and white se ze začátku tváří jako super hra (starate se o vesnice, vychovavate beasta, souperite s ostatnimi bohy, plnite ruzne ukoly), ale to je zabava tak do 3 ostrova, potom uz hra zacina byt zatracene stereotypni a nudna. Porad je to stejny a i dejova stranka mi prisla slaba. Ja hru teda nedohral (podle me se to ani neda dohrat, je to strasna nuda.)
+3 +5 −2
  • PC 50
nuda, nuda, šeď, šeď. obrovský hype a nakonec zklamání. s touhle hrou obelhalo hráče mnoho herních magazínů včetně těch českých. hodnocení 95 procent a podobně, orgastické výkřiky o genialitě a dokonalosti... nakonec jsem se musel smát, když někteří recenzenti po letech přiznali, že bw vlastně taková šupa nebyla... no čemu pak teda věřit, že?
+2 +7 −5
  • PC 70
Hrát si na Boha je zábava, ale pokud neděláte dost zázraku nebo katastrof, lid ve vás přestane věřit. Představte si, že máte stádo (tupejch) krav, a vaším cílem je z nich udělat obraz sebe sama. Vojáky, později kněží, kteří budou zastupovat boží autoritu na zemi, když ale lidstvo zdegeneruje během Vaší nepřítomnosti natolik, že ztratí o svém Stvořiteli páru, je načase zbořit své dílo a postavit na jeho místě nové.

Pro: Ovládání pouze myší

Proti: Občas neposlušné zvířátko

+1 +2 −1