Black & White 2

strategie > budovatelská strategie *
strategie > real-time strategie
simulátor > nezařazeno
07.10.2005 PC
Pokračování hry na boha Black & White. Tentokrát si můžeme vybrat z pěti zvířat, které nás budou reprezentovat v herním světě: krávu, opici, tygra, lva a vlka.

Stejně jako v prvním díle jste bohem a staráte se o svůj národ. Můžete být dobrým bohem a oslňovat nepřátele krásou svého města, nebo taky můžete dobýt nepřátelské národy hrubou silou. Ovlivňuje to, jak vypadá vaše město a jak se vyvíjí váš tvor.

Příběh začíná tak, že na váš kmen Řeků útočí Aztékové, takže utečete na jiný ostrov a snažíte se znovu postavit říši, se kterou budete moci porazit Aztéky. Buď přesvědčením, že vaše město je lepší než jejich a přetáhnutím jejich obyvatel k sobě, nebo vojenskou silou.

Novinkou oproti prvnímu dílu byl například fyzikální engine, nebo vylepšený HUD, který oproti experimentálnímu pojetí v prvním díle informuje o náladě vašeho zvířete, přiklonění k světlé či temné straně atd.

Nevíte, jak mam udelat, kdyz mam treba rucne udelano, aby 100 lidi delalo na poli.Tak jak to zrusit ? Potrebuju armadu a bez lidi to nejde.A…

Není skoro žádné proti a proto ho je asi tolik. Zahrát si na býti zlým - býti hodným. Zahrát si na to, že Bůh jsem já. Já jsem ta divná všemocná, vševědoucí, všeonanující osoba, na kterou se dá technicky svést všechno, sakumprásk, bez otázek a vycházek.
Děsivá představa, že mohu za realitu celého světa.
Děsivá skutečnost, že se vlastně jedná jen o nehoráznou nudu zodpovědnosti vůči jedinci, skupině a ano, i silu s obilím.
Ale všechno je obráceně. Vždyť býti Bohem je v tomto případě jen hra na ukojení vlastní znuděnosti. Ruka rozmachující se nad vlastním mazlíčkem - jaké polechtání vlastní důležitosti - praštím a jsem Bůh spravedlivě trestající, nepraštím a jsem Bůh odpouštějící.
Hra na znuděnost boží.
Proč mám pocit, že se ta prázdná božskost má vychovat právě v mase. Ne v hovězím, houloubkové, ale v chumlu snad až prachpitomě lidském.
Možná, že se s takovými bohy pak lépe manipuluje.
Když sami manipulují.
Žij a nech žít.
Onanuj a nech onanovat.
Co je na tom špatného?
He?

Pro: Black

Proti: White

Jo joooo být bohem je bžunda :-)

Hru jsem si nainstaloval asi proto, že mi připomínala Dungeon Keeper (asi jen tou rukou místo kurzoru nebo já nevím :-D), ale ona je to hra úplně jiná.
To si takhle budujete si na ostrůvku svoji vesničku, dáváte obyvatelům co chtějí, krásně se k ním chováte, stavíte jím domečkýýý a políčkááá a dáváte jim pocit bezpečí, pak je z vesničky městečko, pak město, pak velkoměsto a ostatní malé vesničky v okolí si řeknou, že je príma bydlet někde v civilizaci než kydat hnůj a starat se o svojí jednu vypelíchanou slepici a a krávu která už stejně nedává mléko, no a tak se obyvatelé vydají k vám. Vaše zvířátko pomáhá kácet stromy, a zalévat políčka a vy prostě zkvétáte a zkvétáte a všichni Vás mají hrozně rádi.

No a pak hru dohrajete, s pocitem, že se vaší obyvatelé mají krásně a jdete spát.
Ráno se probudite se špatnou náladou a máte chuť něco zničit, rozbít atd (však to znáte), tak si zapnete Black and White a rázem je z klidného a hodného boha hnusná potvora, která si jde vybít zlost a začnou se dít věci. Ve městě vyroste mučírna, vězení a kasárny, země zčerná, z města se linou místo zpívajících ptáčku zvuky utrpení, pláče a řevu. Vy si vytrhnete kus skály, házíte ji všude okolo, lidé umírají, domy se bortí a obyvatlé utíkají zase do své malé hezké vesničky. To se Vám samozřejmně nelíbí, tak si vykouzlíte ve své svatyni Fireball a pěkně ty nevděčníky spálíte na popel.
Zvířátko....teda teď už krvežíznivé monstrum, pojídá z rozmaru obyvatelstvo, nebo je jen tak ze srandy zašlápne a je z toho hrozně happy a z vašeho mírumilovného městečka se stane obrovské impérium, které zničí vše co mu příjde do cesty.

Tak si vyberte :-)
Úžasná hra plná vtipu, dobra, zla a budování. Je jen na vás jestli půjdete cestou zla a všechny zabijete nebo cestou dobra a všechny oslepíte krásou vašeho velkolepého města. Příběh je skvělý a hratelnost úžasná. Zařazení myších gest do hry přidává hře zcela nový rozměr.
Vlastní obrovská příšera u které máte stejnou rozhodnost jako u vaší říše.. Tedy úplnou.

Pro: Myší gesta, budování a ničení, velká potvora

Proti: Skoro žádné proti není.