Ty dva irský animovaný filmy miluju, tak teď mám velká očekávání:)
@Kwoky (22.01.2018 17:26): Já jsem sice věděl že je to adventura ale čekal jsem klasickou adventuru která potěší ale nenadchne. Takových se válí mraky, proto mě překvapilo že tohle není úplně typická adventura a evidentně tady někdo měl větší ambice. A nejlepší je že se to vážně podařilo a hra je fakt super, navíc se mi skvěle trefila do nálady. Teď doufám že někdy udělají pokračování. Navíc jsem fakt rád že někdo stále dělá klasické point and click adventury. A navíc takhle dobré a pěkné. :-)
@martinelk (22.01.2018 16:50): Tyhle objevy jsou super. Hlavně když si celou dobu myslíš, že je to něco úplně jiného. Stává se mi, že si nainstaluju "plošinovku" a najednou čučím, že je to adventura :)
Miluju když si zahraju nějakou hru jen tak, prtože jsem ji kdysi koupil a teď se mi válí na Steamu. Načež se z ní vyklube absolutní pecka! Má sice pár much které mi brání jí vpálit 100% ale rozhodně si ji dám podruhé. A taky se víc podívám na portfolio Daedalic Entertainment.
Dohrané.

Je to v prvom rade veľmi pekná hra, tie obrazovky sú nakreslené krásne. Ale ak nepočítam tie všemožné variácie tých istých obrazoviek (deň/noc, hmla) tak ich bolo dosť málo.

Svet je zaujímavý a tak isto aj postavy v ňom. No prvotné čaro to stráca po pár hodinách hlavne kvôli opakovaniu postáv a obrazoviek. Príbehom to tiež nepatrí k tým najzaujímavejším adventúram a je to dosť pomalé.
Hluche pasaze, slepenec sveta a hloupe vtipy jsou zachraneny zaverem pribehu (predevsim outro) a perfektnim hudebnim doprovodem.

Nekdy se uplatni princip pouzij vsechno na vsechno nebo otravny princip dne a noci, vetsinou je ale nekde v textu nejaka narazka na to, co zkombinovat a co by se vam mohlo hodit dat dohromady. Ja tyhle pasaze nevydrzel a prestoze to nemivam u adventur ve zvyku, hral jsem casto s navodem v ruce.

Vhodna hra pro male deti, jen vas bude bolet pusa pri cteni, ceske titulky mizi extra rychle.
Chci se zeptat vás, co jste to dohráli. Jsem v pasáži, kdy jsem probudil kouzelníka a on se mnou chtěl hrát karetní hru. Tu jsem prohrál a po ní hra pokračuje dál. Aspoň myslím...
Je nutný tu hru nějak vyhrát, nebo se dá hra dohrát i bez toho?:)
@Drolin (10.04.2014 23:02): Nesavoval, ale v jednom bodě to poškodilo save, takže když jsem to zkoušel znova, tak zase a zase... teď už by to mělo projít ok, ale nechce se mi hrát těch pár hodin znova.
@Maximus (10.04.2014 22:35): Nu, je to point&click adventůra se všemi zápory a... nu ale příběh a art se mi líbil a některé ty hádanky a spol jsou taky fajn, nic z čeho bych si pokoušel vyrvat hrtan.

Takže asi fakt dobrá adventka.
Stale je to este take zabugovane? Lebo na steame je to za prijemnych 3,39€.
@Bodkin (15.06.2013 22:12): Taky jsem narazil na chybu. Díky častému ukládání pozice mě nestála tolik nervů. Ale zase se dost opakuje. Jde o to, že po přejití na další obrazovku (kdekoli), se najednou ocitnu v místě u pařezu, kde (zelený mužík vytratí nářadí bratří ježků). Tahle chyba se mi stala několikrát. Nejde jen o lokaci, ale ocitnu se zpět v té pasáži hry. Jednou se mi stalo i v průběhu rozhovoru. V pozadí šel slyšet rozhovor ale zas jsem byl u pařezu. Hraju dál ale nutí mě to hru ukládat každou chvilku a to je otravné.
Paráda, kolem poslední třetiny je bug, který to celé rozmrdá. To je bezva
@Neoxin (04.06.2013 10:18): Volal jsem do Extra Publishingu (tel. č. 546 606 008, 602 527 764) a poslali mi na mail seznam trafik. kde by měli hru mít.
Ověřím bohužel až ve čtvrtek, zítra budu mimo.

Sehnali jste to někdo v trafikách ? V Kroměříži jsem byl ve ve třech a nic :-(

@Isair (31.05.2013 18:15): Na pohled ano, ale s obsahem to je již horší :). Nejlepší mi přijdou Edna & Harvey a A New Beginning, které jsou však obecně považovány za horší než Deponie, Whispered World a Chains of Satinav.

A nelíbí se mi, že jsou již skoro majoritním vydavatelem na půdě německých adventur, a skončili takové jako House of Tales.
@Drolin (31.05.2013 18:12): Ty denní cykly zní zajímavě, o tom jsem třebas neměl ani páru:).

Od Daedaliců jsem zatím nic nehrál (málo slev a 20 éček se mi za to dávat nechtělo), ale na pohled vypadají výborně.
@Isair (31.05.2013 18:05): Pro mě je tím, proč hru vyzkoušet to, že Matt Kempke bere jako největší zdroj inspirace Curse of MI a Majora's Mask - a na práci s časem a cyklem dnů (pokud to tedy zakomponoval) bych byl u adventury zvědavý.

(plus to není přímo od Daedaliců, což je pro mě také plus :)
Já se na to dnes ze zvědavosti také zeptal a prodavačka na mě koukala jako na kreténa... "Cože jako že chce v trafice PC hru?". Každopádně na Steamu je čeština taktéž přítomna (díky za info mimochodem), čili při nějaké výhodné slevě je to jasná koupě (i když těch 10 éček není mnoho... na Daedalic).
Hm tak u me jako nic :( Volala jsem tam a pry nemaji.Jeste zkusim jednu trafiku po praci. Ach jo.
tak ho mám z trafiky, kolem které chodím do práce; měli tam jediný kousek :-))
Ty jo, tak to je skvely, diky za uzitecne info. Doufam, ze ho budou mit zitra uz v trafice. Kdyz ne, tak objednam :)
Tak zde jsem našel doplňující informace k této akci. Pokud jsou pravdivé, tak hra (s českými titulky) by se u nás měla začít prodávat od 31. května, a to za krásnou cenu 149,90 Kč! Tito němečtí vývojáři by si určitě zasloužili, abychom si hru koupili. Hlavně proto, protože jako ukázku, že si autoři váží českých fanoušků adventur, ji sami přeložili, a to na vlastní náklady.