@Marcusss (07.12.2022 15:30): Neznal jsem to :-D Teď jsem to dokoukal a dost dobrý! Mně v mnohých ohledech vůbec nedocházelo během hraní, jak moc je to absurdní. Nejlepší je ten song na konci :-D Nebo jak se tam pozastavuje nad tím kolegou, co tam levituje nad tou židlí :-D :-D
No, tak to jsem vůbec netušil, jak zásadní hru pro žánr vlastně hraju. Ale taky se vůbec nedivím, proč byla na Steamu v takovém výprodeji :-D
@Pluto (07.12.2022 15:03): Hm, nepoužil, to mě nenapadlo....nicméně, včera před spaním jsem ještě četl nějaké dobové recenze a tuším, že to tam taky psali, že hra padá...tak jsem usoudil, že je to asi nějaký standard té hry...
co si pamatuju, dřív to bývalo poměrně zvykem, že hry padaly....nebo teda alespoň mně na Dosu, Win 3.11 atd. :-)
@Red (24.01.2022 18:30): Jo to souhlasím, v Druidech šlo o to že detektiv potřeboval prachy na telefon, ale někde ztratil peněženku a tak se rozhodl ožrat bezdomovce aby mu je mohl ukrást :D Což tady v diskuzi se označovalo za parodii, ale mě to spíše přijde jako klasické adventurní chování :D

Klasickej PP no :D
Tak ono je několik stupňů.
GK dejme tomu využije Moselyho, ale dělá to s přesvědčením, že mu nijak neuškodí.
GS dejme tomu okrade bezdomovce o chleba aby ho rozdrobil na auto kněze a přilákal na ně holuby, no ale zdůvodní si to, že účel světí prostředky.
No a PP bezdomovce rovnou postřelí, protože to je přece veliká sranda:)
@Red (24.01.2022 09:51): Jo, ale zase používáš vysílačku bez dovolení policisty který ti to zakázal, ale mám pocit že Gabriel toho vyvedl více. Dokonce ukradl nějaké spisy Moselymu :D

Polda 4 byl zrovna mířen jako vážná adventura ve stylu GK, proto neuvádím jiné díly ty parodií byli. Tady ukradl prostě peníze. Kdyby to bylo ve dvojce tak to úplně nepíšu. Jo on i Ron Gilbert právě říkal že ty hry néjen MI jsou často že vlastně těm postávám druhejm se dělá zle :D.

Ono upřímně hodně her by se dalo parodií označit jelikož dost her policejní postup nedodržuje žeo :D Ale jako souhlasím s tebou.
@jones1240 (23.01.2022 22:07): Účelem navedení mima přece nebylo jeho zmlácení. Za to si ten mim může sám:) Ani toho policajta snad nechtěl GK okrást, chtěl si jenom poslechnout policejní vysílačku. I když tady si už úplně jistej nejsem, jestli policajt neměl i něco v brašně:)

Klasické adventury opravdu musíte často hrát stylem kleptomana, to je pravda. Holt si to postava nebo při nejhůře vy musíte nějak morálně zdůvodnit. Ale zároveň spousta adventur jde za tento rámec a hrdinové jsou opravdu škodolibí sígři.

Polda stoprocentně parodií je. Takhle policisté případy nevyšetřují. Spíš jde o rozlišení jestli je parodií děj hry nebo je parodií hra sama.
Já tu úplně nechci rozvířit debatu znovu jo, ale tohle fakt není parodie. Já zahrál za dobu svého hraní hromady adventur a to že otráví bezdomovce -abych byl přesný, ožereho- tak to je ještě slabý kafe oproti jiným adventurám. Kde prakticky v point and click žánru je normální že ty vlastně děláš lidem špatně, proto aby jsi měl gain. Mám pocit že i v Gabriel Knihgtovi nejsi úplně fér vůči lidem (Viz navedeš mima k poldovi aby ten ho následně zmlátil obuškem, parodie ? Nemyslím si). Dále si musí brát v potaz v jakém roce to vyšlo, očividně low budget hra co vznikla kdy se ještě vývojáři s 3D více seznamovali, hlavně na poli adventur. Proto týpek vznášející se nad žídlí je podle mě úplně v pohodě, prostě se na to vysrali to nějak upravit. Simon the Sorcerer 3D je na tom ještě hůře.

Ale jo o každé ranné 3D hře kvůli špatné animaci budeme říkat že je parodie. Zatím jsem asi v půlce hry a opravdu je to klasická mystery adventura, žádná parodie, žádný skrytý džouky. Je to fakt úplně normální mystery adventura co prostě je místy lehce mimo kvůli technickým chybám či nějakým dialogům. Ale do háje VŽDYŤ I PANKRÁC OKRADL BEZDOMOVCE (Jo, takže Polda 4 je asi taky parodie).

Ale ještě k věci: Já to právě čerstvě rozehrál a fakt se dívím proč se ze hry všude dělá takový bizár, když je to prostě úplně v pohodě a ještě to příběhem fakt baví.
@AiMLEzZz (15.12.2020 12:48): Asi nemá smysl pokračovat v debatě, tebe stejně nepřesvědčím. Máš svoji pravdu, aniž bys to hrál. Spíš se divím, že jsi ztrácel hodinu sledováním pochybného videa. Zahráním hry samotné bys sice ztratil víc času, ale možná bys zjistil, jak jsi mimo ;-)
@Pluto (14.12.2020 21:42): WTF? Hrát to rozhodně nebudu, ale viděl jsem asi hodinový rozbor celého příběhu a jestli to není bizár, tak nevím, co by ti jako bizár připadalo. Otrávit bezdomovce, abys mu mohl vzít drobný? Detektiv, kterej bez keců jde jíst lidský maso? A na konci ani nezaváhá, když bodne svoji holku nůžkama? Ve hře několikrát naráží na to, že se hlavní postava chová nelogicky jako nějaká postava z adventury. Ten levitující týpek nad židlí je dokonce i na oficiálním screenshotu v obchodech, kde si hru můžeš koupit. Atd. atd. Ta hra je jasná parodie.
@AiMLEzZz (14.12.2020 21:14): Zkus to hodnotit podle zahrání a ne podle videa nějakého youtubera. Jasně, že tam jsou bugy, některé i v závislosti na moderní operační systémy (přeci jen je to hra stará už skoro 20 let). A neuvědomuju si, že by tam bylo něco vyloženě bizardního nezapadajícího do kontextu hry.
@Pluto (14.12.2020 13:32): No, já jsem o tom viděl jen video a bizarní mi to přišlo dost. Ve hře se poukazuje na nelogičnost adventurního chování protagonisty a autoři si sami dělají srandu z nedostatků hry (týpek levitující nad židlí)... Možná, že kdybys to věděl, tak by se ti to hrálo o dost jinak :).
@AiMLEzZz (14.12.2020 09:21): Rozhodně se nejedná o bizarní záležitost, ale klasickou mysteriózní point and click adventuru. A rozhodně to není ani satira, ani parodie. Má to své mouchy, ale jestli máš rád dobrodružné adventury, tak k zahrání doporučuju. Stojí to za to.
@Pluto (komentář): Dost střídmý komentář na to, o jak bizarní záležitost se jedná. Plus jsem slyšel názor, že The Mystery of the Druids je méně očividná satira nebo dokonce parodie.