Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Legend of Zelda: Twilight Princess

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD, Zelda no Densetsu: Twilight Princess

19.11.2006
11.12.2006
04.03.2016
05.12.2017
76
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Několik set let po událostech Ocarina of Time je říše Hyrule opět v nebezpečí. Je ohrožena příšerami z nepřátelské paralelní dimenze Twilight Realm, které při dotyku mění lidi v duchy. Farmáři Linkovi se tento osud ale vyhne a je přeměněn ve vlka. To zaujme Midnu, obyvatelku Twilight Realm, která Linka pod podmínkou, že ji bude oddaně poslouchat, osvobodí. Společně se vydávají na cestu za princeznou Zeldou a nakonec i záchranou Hyrule...

Twilight Princess je třináctý díl série akčních adventur The Legend of Zelda. Po komiksově laděném The Wind Waker se série tentokrát vrací k realističtějšímu grafickému pojetí ve stylu Ocarina of Time. Kromě vydání na Nintendo GameCube hra sloužila i jako launchový titul pro tehdy novou konzoli Nintendo Wii, kde disponuje pohybovým ovládáním.

Po stránce hratelnosti nabízí Twilight Princess podobnou strukturu jako minulé díly – jedná se o akční adventuru, ve které hráč prozkoumává svět Hyrule v kůži hrdiny Linka, prochází dungeony (kterých je tentokrát 9) a postupně získává různé předměty a schopnosti, které mu otevírají nové části světa. Hlavní změnou v hratelnosti je Linkova vlčí forma, ve které sice nemůže používat předměty, ale pohybuje se rychleji, může vykopávat díry a nacházet tak poklady a má posílené smysly a může tak například sledovat pachové stopy, čehož je využito v různých hádankách.

Podobně jako The Wind Waker, i Twilight Princess se dočkala HD verze pro konzoli Nintendo Wii U, která kromě vylepšení grafiky a interfacu přinesla i exkluzivní dungeon s názvem Cave of Shadows, dostupný po naskenování Amiibo figurky vlčí podoby Linka. HD verze také obsahuje novou úroveň obtížnosti, Hero Mode, ve které nepřátelské útoky Linkovi ubírají dvojnásobek zdraví. Verze pro Android pak je k dispozici pro zařízení Nvidia Shield, ovšem pouze na čínském trhu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NGC 70
Moje oficiálně druhá dohraná nintendí hra a jak asi z čísla chápete, nebyl jsem tak spokojený jako s perfektním BotW.

Twilight Princess je zábavná, lineární platformovka, která je ale trochu dlouhá (těch 35 hodin bych skrouhl na 25) a zbytečně přecpaná herními mechanikami. Zní sice fajn, že v každém dungeonu najdete něco nového do výbavy, ale k čemu vám to vlastně je, když některé předměty použijete jenom v tom dungu a pak vám pouze znepřehledňují inventář? Bumerang jsem pak použil snad jen 2x, beyblade 1x a železnou kouli na řetězu už asi vůbec. I vlčí formu, na které hra de facto stojí, ve druhé půli hry potřebujete jen sporadicky. Přišlo by mi chytřejší, kdyby těch mechanik bylo méně, ale tvůrci si s nimi více vyhrály. Jako třeba v BotW, kde bylo schopností jen pár a přesto mi to ty desítky hodin stačilo.

Jak jsem ale říkal, je to jinak dobrá platformovka. Každý dung a bossfight byl jiný a zábavný a grafika je i na dnešní dobu super. Hra však neobsahuje nic, co by mě posadilo na zadek. Určitě nic, za co bych ji dal ocenění hra roku, ale jak jsem tak koukal na rok 2006, nebylo tehdá až tak z čeho vybírat, takže za mě asi ok. Jo a souboje koňmo jsou kvůli debilnímu ovládání docela frustrující, ale na koni moc času trávit naštěstí nemusíte.

Dám si nějaký teď na chvíli pohov, ale časem zkusím asi i další Zeldy.

7. bod herní výzvy 2019 (hardcore)
+12