Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Legend of Zelda: The Wind Waker

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

13.12.2002
20.09.2013
89
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Legend of Zelda: The Wind Waker je první hrou ze série The Legend of Zelda na platformu Nintendo GameCube. Lze tedy říct, že Majora's Mask je jejím předchůdcem. Jedná se opět o akční hru, kde se pohybujete v otevřeném světě a mechanicky je hra velmi podobná jako díly na konzoli N64, ale obsahuje i některé nové funkce.

Děj začíná na malém ostrově uprostřed velkého moře, ale časem se pomocí plachetnice dostanete i na jiné ostrovy. Některá místa jsou povinná, bez nich se nedostanete dále, jiná zase nepovinná. Dále budete procházet různé dungeony, na jejichž konci na vás vždy čeká nějaký silný boss. Dále můžete plnit i vedlejší questy, které sice nejsou povinné pro dokončení hry, ale dostanete za ně různé bonusy, které se vám mohou hodit.

Ve hře budete ovládat malého chlapce Linka. Link získá kouzelnou dirigentskou taktovku zvanou Wind Waker, která dokáže ovládat vítr a pomáhá mu právě při plavbě na jiné ostrovy. Dále se dá využít při řešení různých puzzle a při teleportování, které je ve hře velmi důležité. Kromě obušku budete používat i luk a šípy, meč, štít, bumerang, bomby a další předměty. Každý předmět slouží k různým účelům, někde budete muset klasicky bojovat, jinde správně použít jeden z předmětů, abyste se mohli posunout dále ve hře. Některé předměty, které najdete a seberete, jsou velmi důležité do určitých lokací a bez nich se vám bude lokace jen těžko procházet.

Hra vyšla i v limitované edici v roce 2003, kde byla na dvou discích i spolu s vylepšenou verzí Ocarina of Time a Ocarina of Time Master Quest. Na konzoli WiiU vyšla reedice s názvem The Wind Waker HD, vylepšující grafiku a mírně ulehčující hru řadou různých drobných změn.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • WiiU 80
I jen lehce upravený port pro Wii U je dnes stále dobře vypadající, tohle je grafické zpracování které prostě nestárne. Hratelnost je vcelku příjemná, design jednotlivých dungeonů je udělaný tak že vás postupně naučí všechny možnosti světa. Navíc to udělá chytře, takže si budete připadat při řešení hádanek chvílemi až geniální. Tedy dokud vám nedojde že vaše řešení bylo už předem navrženo vývojáři.

Herní svět tvořený velkým oceánem s množstvím ostrovů je celkem rozsáhlý. Rozdělený je na mapu s 64 čtverci a hra vás při sledování hlavního příběhu pošle na většinu z nich. V průběhu hraní se také pořádně připravíte na jednotlivé souboje s hlavními bosy získáním nových předmětů a naučením se jejich ovládání.

Souboje z bosy jsou zajímavé a nepříliš složité, trochu otravné mi připadalo příběhové oddalování konce kdy neustále po celkem rozsáhlé mapě hledáte potřebné věci. To jen proto abyste konečně už vyrazili to pořádně naložit v sérii Zelda tradičnímu záporákovi jménem Ganondorf. I na tu princeznu Zeldu v závěru hry nakonec dojde i když vás spíše v průběhu bude doprovázet kapitánka pirátů Tetra. Ano piráti, lodě duchů, obří chobotnice, souboje lodí a také ponorky! Námořní tématika je zde plně zpracovaná, včetně minihry v podobě potápění lodí dle zamířených souřadnic. Hra vás bohužel nechá před samotným koncem porazit ve zlehčené formě znovu všechny bose. Asi aby se hráč rozcvičil, což je škoda. Hra by tak mohla mít trochu větší spád. Navíc vás už bohužel tradičně nechává přehazovat několikrát během soubojů předměty, protože jich někdy potřebujete více než kolik je namapovatelných tlačítek.

Zelda Wind Waker je považována za jednu z nejlepších her v celé své už letité sérii. A musím uznat že na té hře něco je, určitě i dnes stojí za zahrání.

Pro: je tam Zelda, grafika, slušný příběh

Proti: opakování, prohazování předmětů z inventáře

+11