The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III

Nihon Falcom Corporation •  PH3 Games (PC) •  Engine Software B.V. (Switch, PC, Stadia)
22.10.2019
23.03.2020
30.06.2020
01.04.2021
16.02.2024

Přímé pokračování The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II nás znovu vrhne do kůže Reana Schwarzera, který je po ukončení občanské války v Erebonii, v závěru předchozího dílu, oslavován jako národní hrdina. Stává se zároveň instruktorem na vojenské akademii, kde sám studoval. Na starost dostává nové nástupce třídy VII.

Vrací se tahový soubojový systém inspirovaný ostatními tituly série, nicméně je výrazně zrychlený s možností mapování jednotlivých úkonů na samostatná tlačítka.

Příběh pokračuje v sequelu Trails of Cold Steel IV: The End of Saga.

@Solidor (06.11.2020 14:05): Vcera sem dohral treti kapitolu a vtipny bylo ze v tom finalnim souboji na konci s holkama ze Stahlritteru (55 minut souboj, uff) daleko nejhorsi na zabiti je Ines a ne ta jejich zrovna odhalena mocna sefka. Diky tomu jejimu debilnimu regeneracnimu buffu kterym se pet kol healuje pomalu za 10k zivotu a nahazuje se ho pri kazdy prilezitosti kdy je na rade :) Nevim jestli ji to jde nejak zrusit nebo udelat aby to nedelala. Co jsem si vsimnul pri souboji s Bardiasem tak kdyz jsem se nelecil tak to nedelal ani on.

Tenhle komentář píšu přesně po dohrání, takže tu bude až moc zbytečných emocí a také nemám v plánu rozepisovat detailně jak funguje combat apod. Od toho si přečtěte komentáře na předchozí díly.

Každopádně třetí díl začíná velice pomalu, po událostech z druhého dílu se Rean stává instruktorem Class VII v nové pobočce Thors Millitary Academy, kde má pod sebou nové studenty. Ze začátku vás hra zahlcuje infomacemi, postupy i zpomaleností kterou jste už museli absolvovat v prvním díle a i když je návrat do tohoto světa i ze začátku příjemný, prvních sedm hodin jsem spíše pociťoval zklamání. Začátek totiž s oblibou odsouvá Reana na vedlejší kolej a nechává nové studenty prožívat to co Rean v jeho začátcích a i když je to hezky nostalgické, tak už budete lehce chytat nerv protože vás bude zajímat co vše se za tu celou dobu událo.

Jakmile se ale vyrazí na první Filed Trip, příběh začne pomaličku odkrývat své karty a zase do toho spadnete. Dokonce pak i oceníte to pomalé budování jak od třetího dílu tak i od začátku série.

I přes to že příběh je napsán fantasticky a takhle propracovaný svět má málo které Západní RPG, tak i v něm hra občasně škobrtne. Nejvíce očividná věc je anulování romantického vztahu, který jste vybudovali v minulých dílech, tady se postavy tváří jakoby mezi vámi nic nebylo a musíte začít od začátku, což neskutečně zamrzelo a odebralo na intenzitě některých příběhových částí. I tak ale tvůrci naplnili skoro všechna má očekávaní a v některých momentech jsem měl na krajíčku a řval na některé postavy že jsou čuráci hlavně na George, doufám že chcípně ve čtyřce nějakou brutální smrtí. Dokonce mi i přijde že ostatní postavy ani neměli chuť ho dostat zpátky jako Crowa ve dvojce. Upřímně George se zachoval více jako svině.

Dále combat zůstal skoro bez pozměny až na pár fajn nových prvků, které značně souboje ulehčují, plus grafická stránka se dost posunula kupředu.

Nemám tedy skoro nic co vytknout, byla to jízda, sice občas tvůrci až násilně šlápli na brzdu a některé linky osekali: například mě mrzelo že Olivert má minimum prostoru. Navíc dabingu oproti minulým dílům taky značně ubylo, ale i tak je trojka skvělá příprava na finále.

Teď je jen otázkou kdy vyjde poslední díl...

Pro: Příběh, propracovaný svět, vývoj postav,dabing, soundtrack, zvraty, závěr

Proti: Budování vztahů od začátku, hooooodně pomalý začátek.