The Hand of Merlin

The Hand of Merlin představuje netradiční spojení artušovských legend a kosmického hororu. Svatý grál, mocný magický artefakt, byl vytvořen k tomu, aby pomohl šampiónovi v boji proti zlu z jiných dimenzí, které proniká do světů v rámci celého multivesmíru a rozsévá chaos a zkázu. Jenže Artuš, nositel relikvie v našem světě, selže a novým šampiónem, který naváže na Artušův úděl, se tak stanete vy.

Na začátku si sestavíte partu tří hrdinů s jedinečnými schopnostmi, které si budete postupem hrou vylepšovat a vybavovat. Váš cíl se nalézá v Jeruzalémě a během cesty k němu budete čelit mnoha rozhodnutím, které určí další osudy vašich svěřenců a ovlivní vývoj nelineárního děje. Část hry se odehrává na mapě světa, kde plánujete další kroky a část zase v takticko-tahového režimu, do něhož se hra přepne při střetu s nepřítelem. V němž se střídáte s protivníkem v tazích a využíváte terén i speciálních schopností hrdinů při snaze porazit nepřítele.

Hra je také obohacená o rogue-lite prvky, jako je například permanentní smrt vašich reků. V případě úplného selhání však hra nekončí, jelikož se váš duch přenese do jiné paralelní dimenze, kde na vás čeká nově vygenerovaný svět s vlastními postavami, událostmi nebo rozhodnutími a vy tak máte novou šanci zbavit vesmír zla jednou provždy.