Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The End is Nigh

60
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
12.07.2017 PC
12.12.2017 Switch
29.03.2019 PS4
Vývojáři:
Edmund Charles McMillen, Tyler Glaiel (sekundární)
The End is Nigh je klasickou plošinovkou, ve které se hráč zhostí černé koule slizu jménem Ash. Ten zřejmě jako jediný přežil blíže nespecifikovanou apokalypsu, následkem čehož zůstal sám a ztratil možnost zahrát si s někým na své konzoli. Je třeba vypravit se do zdevastovaného světa a z porůznu roztroušených nádorů si sestavit parťáka.

Hra se vyznačuje vysokou a nesmlouvavou obtížností a ovládání postavičky sestává převážně z pohybu do stran, skákání a zachytávání se háků či okrajů plošin. Přitom je třeba se vyhnout smrtonosným nástrahám ve formě bodáků, kyseliny, nepřátelských duchů, bezedných propastí nebo posouvajících se zdí. Na rozdíl od McMillenova předchozího počinu Super Meat Boy však The End is Nigh netvoří klasické úrovně, ale otevřenější svět poskládaný z více než 600 statických obrazovek, kdy v každé je nutné splnit nějaký úkol nebo se dostat na druhou stranu, přičemž postup umožňuje průzkum prostředí a hledání alternativních cest k cíli. Svět se postupně odemyká v 12 odlišných prostředích s vlastními prvky a nástrahami a je vyveden v minimalisticky stylizované grafice. Ve hře je možnost krom sbírání nádorů ukořistit i herní cartridge, díky kterým si hráč může zahrát si nepovinné retro minihry.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.