@Mirus (11.12.2016 13:11): Ve Skyrimu se za zloděje či mágy hraje naprosto v pohodě, protože můžeš mít po celou dobu s sebou parťáka. Takže si najmeš nějakýho bojovníka s velkým mečem nebo sekerou, a ten funguje jako tank, zatímco ty rozdáváš damage na dálku lukem nebo kouzly, popř ho můžeš léčit, aby vydržel co nejdéle. Mág to má ještě jednodušší, protože kromě parťáka si může vyvolat ještě třeba atronacha nebo dremoru, takže těch štítů má víc. Zloděj pak zase více musí spoléhat na plížení, neviditelnost a kritický útok. Ale pokud levuleješ správné skilly a využíváš správné perky tak to není nijak výrazně horší tu hru hrát aniž bys byl velký plechový mlátička.
@Mirus (11.12.2016 13:11): Ne. Já hraju všestranně (což je top) v levé ruce mám uzdravovací nebo štítové kouzlo, v práve nastavený na trojku luk, dvojka a jednička meče a pětka dýka na tiché zabití, občas se plížim, třeba je noc a na ceste kempí thamlorové nebo medvěd, jsem dost daleko skloním se pokud je slabý vezmu luk a sestřelím ho skrytě z dálky, pokud je silný vezmu dýku zezadu se k němu proplížím, a kuchnu ho, někdy nastáva boj protože ho neudolám a pak bojuju na féra s mečem...

jinak to mam taky teď rozehraný, jsem u bouřných hávu s dračí lince jsem v půlce a jsem lvl 36, hraju na obtížnost mistr, mam mód na válečné zóny a další vylepšení jako baťůžky, luk se zaměřovačem kovovým a pak textury a mody na zlepšení vizuální stránky (zvířata, počasí, obloha, vegetace, větší tma v noci, zvuky)
Blbej dotaz.
Občas si přečtu i forum na fun stránce a dost lidí, hraje za plíživce - zloděje - mágy. Jak je to s bossama a vůbec s fightama na blízko? či se lze i bossákům vyhnout? nebo, když mě napadne v tundře medvěd, vždy jsem nasranej, že nemůžu pořádně zamířit s lukem, tak rychle :( .. hra, se přizpůsobuje postavě a nacházím věci potřebné k postavě?
@Mirus (11.12.2016 11:04): Některé úkoly se na mapě nezobrazují. Je jich jen pár, ale z nějakého důvodu na to prostě musíš přijít sám. Na druhou stranu udělat pár kroků bez berliček v podobě šipky na mapě taky není k zahození :-)
@Gordon (10.12.2016 23:13): Tak to takto, nefunguje. Jsem u zlodějů a mám vykrás, nějaký dům v průsmyku. Dům, na mapě ani není ... je to ale víc úkolů, co nejsou vidět šipky. Není lepší, dohrát hlavní linii a pak se ukazatelé aktivují?..
U některých úkolů, nesvítí šipka k přemístění na dané místo..
Někdo radu?
@Mirus (10.12.2016 16:39): TVL, to bolo to ako sa nakoniec ukazalo, ze pasuju drogy nasypane do invalidnych vozickov?
Nieco take bezalo v TV ked som chodil na zakladku.

Podoba tam teda je, ale tazko povedat ci je to vykradanie alebo iba nahodna zhoda. Osobne ak niekto v Bethesde nepozeral ten serial tak to mohol vyrobit len tak.
Pravda. Teď jsem otvíral bednu, kde jsem měl ukrást prsten a podstrčit. Zlomených 6 paklíčů, ale jde to..tak ok.

Mno, zprvu, jsem chtěl hrát obouruč. prostě bojovník, bez štítu, to prostě nejde přes nos. Tak nějak to k němu patří. Mám meč , co pálí " a štítem, se aspoň dokážu bránit a odrážet dotěry " ...pak jsem si oblíbil luk, mno..vše se dá využít.
@Gordon (07.12.2016 21:47): No ako sa to vezme, az tak moc neriesi. Pozicia zamku sa ti zakazdym nahodne vygeneruje takze stale nevies kam mas namierit a musis to skusat dokola az kym budes mat stastie a trafis sa.
Lenze kolko casu potom nezmyselne zabijes blbym pickovanim?
S vytrenovanym perkom ti zaberie pick 5-20 sekund maximalne. Loading stylom bez perku kludne zabijes aj 1-3 minuty co je brutalne plytvanie casu.

Ako nepoviem v hre ako je Age of Decadence, kde mas brutalne obmedzeny pocet ziskatelnych skillpointov a musis maximalne optimalizovat ale v Skyrime? V bezmozgovej kazualke?
Ved tu nie je absolutne ziadny problem s nedostatkom bodov, navyse moznost resetovania skillov cez prepnutie do legendary este brutalne navysuje mnozstvo volnych bodov zresetovanim lahko a rychlo trenovatelnych skillov.
@Gordon (07.12.2016 21:08): No mrtvoly maju nejaky "existencion time" co je aj logicke pac casom by bol cely Skyrim az po nebo zaplneny mrtvolami vseho druhu :-D

Mam pocit, ze rovnako "vyhodene predmety" po case zmiznu preto treba ukladat do truhiel (toto je vo viacerych hrach).

@Mirus (07.12.2016 20:15): No treba davat do toho co realne chces pouzivat, teda ak bojujes obojrucnou zbranou nebudes pchat body do jednorucnych alebo ak si rytier nebudes pchat body do Light Armor atd....

Ja osobne mam ako must have zaklad Enchanting+Blacksmith+Two-handed+Heavy Armor+Destruction+Restoration a ano davam vzdy aj Lockpicking, pac otvarat nejaky Expert ci nebodaj Master zamok na nulovej urovni je uplna sialenost, skoro nemozna vec (resp. za cenu desiatok zlamanych lockpickov na jeden zamok).

@Gordon (07.12.2016 21:08): Pokud je to tenhle a mrtvola není, tak napiš do konzole "player.placeatme 0001A683" (bez uvozovek), což by ti ho mělo nahodit u tvé postavy, takže bych to doporučoval udělat v tý kovárně. Ale netuším jak to bude s questama které s ním souvisí, tam se to může bugnout. Ostatně já měl tu linií questů Družiníků bugnutou tak, že jsem jí nedohrál.
@Gordon (07.12.2016 20:34): Skyrim nabízí tisíce potvor i bez respawnu. Sice je pravda, že když je pak na konci hry všude pusto, tak to působí trochu divně, ale od čeho jsou fan kampaně :)

Tohle oživování určitě možné je. Tehdá jsem to dělával nějak přes příkazy, že najedeš kurzorem na mrtvolu, otevřeš konzoli a napíšeš příkaz, ale už si nepamatuji jak se to konkrétně dělá.
@Lukaskon (07.12.2016 20:23): To ale přece zpomaluje skillení se ne?

Jinak je nějaká možnost oživit npc? Umřel mi kovář nebeské kovárny a to je dost blbý, objevil se jen tak ležet před branou města...
Nák jsem to zamíchal.
Nová úroveň - vyberu si výdrž - dám bod do lukostřelby - a každá schopnost, má ještě k použití 0/5 nováček atd..je to tak, že.

Tak je lepší, dávat / popř. čekat kdy budu moci dát do 2/5 atd..než dávat do všeho a nemít nic, nebo od všeho 1/5 atd..

Lukaskon: No Respawn slouží k čemu a dáš odkaz?
@Mirus (07.12.2016 19:37): Trošku mícháš pojmy. Po "celou dobu" se děje navyšování skillů (např. Lukostřelba, Plížení, Jednoruční zbraně, různé školy magie apod), prostřednictvím jejich úspěšného používání. Perky jsou ty bonusy, který si k vybranému skillu přidáváš při navýšení levelu postavy.

Když používáš termín "levelování" tak je potřeba rozlišovat, jestli myslíš levelování skillu a nebo levelování celé postavy, to jsou dvě různé věci, které spolu ovšem souvisí. Level up celé postavy ti přináší zvýšení zdraví, magie nebo výdrže podle toho co si vybereš a jeden nový perk dle vlastního výběru. A Level-up celé postavy zařídíš tím, že dosáhneš level-up v několika skillech, tím že je budeš úspěšně používat.
@Mirus (07.12.2016 19:37): Ten systém EXpení probíhá na dvou rovinách. Nevím, jak se to jmenuje oficiálně ale já tomu říkám úrovně hrdiny a úrovně stromů. Perky jsou jednotlivé schopnosti v rámci stromu. Po každém lvl up hrdiny si můžeš koupit jeden další. Každý strom má úrovně 0-100, které se zvyšují, když děláš věci, které se k tomu stromu vážou. Budeš dostávat rány do lehké zbroje = budeš získávat XP do stromu Lehká zbroj. Použiješ kouzlo z odvětví Iluze = budeš získávat XP do stromu Iluzí. Takhle to funguje u všech stromů. A v závislosti na úrovních stromů si můžeš pořizovat perky.
Co se učitelů týče, funguje to tak, že se můžeš učit tuším pětkrát (+5 úrovní stromů) během jedné úrovně hrdiny. Takže se vyplatí investovat do učení co nejdříve a pak v tom pravidelně pokračovat, protože čím je úroveň hrdiny větší, tím více úrovní stromů musíš získat abys dosáhl na lvl up hrdiny.
S modama ti neporadím. Jediné, co jsem používal je No Respawn, na který teda nedám dopustit. Bez něj bych na Skyrim neměl nervy :)
Suma sumárum, navišování perků, se vlastně děje, po celou dobu hry i když, nemám level UP. Z knížek, různí učitelé atd..že. Tím levelováním, si akorát urychluji..nemýlím li se..
Apropo. Teď jsem narazil na workšopu na mod, pro nepřečtené knihy. Knihy svítí modře. Není něco, na ty perkové knihy?
@Mirus (07.12.2016 19:02): Čím je zámek těžší, tím je ten správný úhel pro vypáčení menší, ale dá se to vypáčit vždycky. Jak budeš získávat XP v rámci stromu páčení, tak se bude ten úhel mírně zvětšovat. Výrazně většího zvětšení dosáhneš, když si koupíš patříčné perky. Řekl bych to asi takhle - pokud pro to páčení nemáš cit a nedaří se ti truhly otevírat, tak si klidně nějaké perky kup, ale svým způsobem je to tak trochu zbytečná investice.

Plížení... no, když jsi skrčený, vidíš na středu obrazovky ikonku oka. Pokud se oko zavře, momentálně jsi ve stavu plížení. Každý zásah z tohoto stavu způsobuje výrazně větší poškození.
@Mirus (07.12.2016 18:38): Každý zámek můžeš otevřít už od počátku. Perky jako novicovské, mistrovské a jiné otvírání zámků ti jenom usnadní to páčení, takže zlomíš míň paklíčů.
@Mirus (07.12.2016 17:09): Nech si ho a až najdeš další takový, tak ho v rámci očarovávání znič, ať získáváš XP. Provádět vlastní očarovávání nemá zezačátku moc smysl, ale je dobré se průběžně věnovat vylepšování té vlastnosti (toho stromu).