@Jab (24.04.2018 22:48): Já s nikým nebojuji, nemám to za potřebí. Jenom stačilo nenapsat offtopicový nesmysl, že jsme konečně začal hrát nové hry, jak kdyby snad došlo k nějakému mému procitnutí, že jsem dal vale těm starým a konečně se dokopal k těm novým, jak jsi mi ty a mnozí další, léta marně radili a konečně jsem dal na vaše slova. Přitom dobře víš, že k takové situaci nikdy nedošlo a na žádné rady v tomto směru dávat fakt nepotřebuji, byť si rád si nechám doporučit, co by mohlo a nemohlo být dobré, potud klidně ok, ale stavět mě tu do role, že jsem konečně začal hrát nové hry a pochopil, že jsou dobré oproti těm starým, to sám musíš cítit, že byla hovadina, i přes to, že si rád zahraji novější pokračování nějaké mé oblíbené série, pokud se to +/- drží těch starých zákonitostí, jak je mám v oblibě.

Ano, japonským hrám jsem se kdysi bránil a postup, jak jsem k nim nakonec došel, jsem již popisoval tolikrát, že nevím, proč někoho ještě vůbec baví doufat, že když jsem došel k těm japonským a nechal se jednou překecat, abych je zkusil, že k podobné genezi nastane u všeho, co z nějakého důvodu nemám rád. To je jako kdyby bylo zákonitostí, že když jsem začal jíst rajčata, které jsem kdysi jako dítě nemusel, zákonitě začnu jíst dršťkovou, z které odjakživa, i teď, se mi dělá blivno.

Tím bych offtopic uzavřel, pojďmě se klidně bavit o té Areně :-)
@Charllize (24.04.2018 22:58): Potom tedy přijímám tvou poníženou omluvu. Nic o buzících jsem nepsal. Ale to už zase určitě "slovíčkařím". Protože v postmoderním světě je úplně jedno, kdo co píše nebo říká. Důležité je, jak to myslí. Což je moje chyba že nejsem telepat a neuhodnu to.

Anyway. Tak dobrou stařešino a zase někdy! ;)
@Jab (24.04.2018 22:53): pusobit to mohlo jak si myslis. Ale mam dojem ze jsem ti to vysvetlil ze to tak nebylo. Nejsem malej kluk abych si tady hral na divadlo. Kdyz rikam ze to na tebe nebylo tak to je pravda. Aspon ta prvni cast. Pak uz samo ano, ale to jsi na to primo odpovedel. A mimochodem, urazkama tady na moji adresu excelujes hlavne ty. Mlicko, buzik v parku a tak podobne..
@Ringo (24.04.2018 22:42): Ok. Online to neni urcite. A vypada to super.
PS: kup si i World of Final Fantasy, uz jen kvuli tomu velkemu propojeni s ruznymi dily FF by to ve sbirce nemelo chybet. A prave hraci kteri maji radsi starsi cast serie tedy 1-6 pripadne 7-9, tam najdou opravdu hodne kontextu a odkazu.

Jinak ja Arenu celou nikdy nedohral, dostal jsem se k ni az trochu pozdeji a to byl zrovna uz Daggerfall, takze jsme hral pak uz spis jen ten. A pokud mam byt uprimny, Arenu nejspis uz nikdy hrat nebudu.

@Jab (24.04.2018 22:48): az te zacnu urazet tak si bud jisty ze si toho vsimnes, a muzu te ujistit ze ted to opravdu nebylo. navic to zase obracis tak jak ti to vyhovuje. A klidne se muzes s Ringem bavit, stejne ten tvuj profil co nacrtnul tady kazdy zna..takze v cem je problem.
@Ringo (24.04.2018 22:22): Jenomže já ti už poněkolikáté opakuji, že opravdu nebylo cílem tě nachytávat, že hraješ novější hry. Tam prostě nebylo o čem polemizovat. Pokud bys nepolemizoval. A několikrát jsem ti popsal, jak jsem k čemu došel. To mi pak ta tvoje kritika přijde zcela nefér. A ještě tím cpeš munici zdejšímu Ch., který se naváží do každého, kdo je mladší. Jako by věk byla nějaká zásluha.

@Ringo (24.04.2018 22:30): Oba dva víme, že ses dříve bránil i těm japonským hrám. Čili tohle byl odkaz na ty novější japonské hry na PS. Zbytečně to točíš dokolečka. Od začátku stačilo napsat v reakci na to mé: "Jo, k některým těm novějším hrám jsem se dostal přes Playstation." + "Hraji pak také ty strategie (další díly)". Je logické, že níže došlo k šumu a nedorozumění, ale opravdu mě uráží, že to házíš na mě jako nějaké slovíčkaření, když si naprosto zbytečně zajel do divoké defenzivy a hádal se (dejme tomu ve vzájemném zmatení) o něčem, na čem jsem se měli od začátku shodnout.

Necheš být offtopicově osobní. Akorát si. A Charllize ti bude nadšeně přizvukovat, aby se nějak legračně vyvázal z toho, jak do té zdejší diskuze přicmrndával jednou urážkou za druhou. Buď tedy nebuď příště osobní. Nebo s tebou už do těhle debat nejdu.
@Charllize (24.04.2018 22:38): Ale proč bych jej nezkoušel? Pokud to nebude onlineovka, zkusím. Dyť jsem psal, že oblíbené série hraji i v nových podobách, plánuji kopupi FF XV a nových dílů Tales série na STEAMu a pod. To jsou ty věci, na kterých se mě JAB snaží nachytat, že hraji nové hry :-) Já jen doplňuji sbírku srdcových stařičkých sérií :-) Momentálně navíc opět jedu na Dragon Quest vlně, takže v remaku jsem dohrál DSkový V díl, mám rozehraný VI, pak plánuji zahrát znovu díl 7 na 3DSku a díl 9 na DSku, který mám už léta, ale dodnes nebyl čas jej zahrát. Pokud pak přijde povedená 11, bude to jako na zavolanou :-)
@Ringo (24.04.2018 22:30): Hmm. Rekni mi. Koncem roku vychazi Dragon Quest 11, a vim ze osmy dil mas rad, to te nebude ani trochu mrzet ze to aspon nezkusis? Jde o to ze me osobne prijde ze ten styl hry je i v nove grafice hodne podobny klasickemu ztvarneni jak jsi ho mel rad.
@Jab (24.04.2018 22:10): Na čem se neshodneme? No na té prvotní tvé nesmyslné větě, kterou jsi to všechno začal: "konečně jsio začal hrát nové hry a přitom kdysi stačilo si nechat poradit". Na to ti říkám, ne, nehraji nové hry, nepotřebuji od nikoho radu, které si mám zahrát. Takže už chápeš? Nebo rozjedeš nové kolečko o tom, že nové hry hraji a snažím se to zakrýt chválozpěvem o stařičké Areně? :-)

Knihy Zaklínače jsem četl všechny, ty povídkové počínaje dvěmi povídkami ve sbírce Tanderadei! někdy v polovině 90. let. Ani to mě nedokope k tomu hrát hru Witcher 1, 2 ani 3, která mě neláká absolutněě vůbec ničím. Nechám si svět Zaklínače v představách z knih, na rozdíl od LOTR si tu představu nenechám narušit ani filmy, ani hrami :-)

Co se týče The Elder Scrolls, Skyrim mě nenadchnul, takž jsem si jej po chvíli hraní nekupoval, Oblivion mám v Anniversary edici, ale nebaví, asi už hrát nebudu. The elder Scrolls je série, u které nedodržím hraní každého dílu, protože už v Daggerfallu /který ovšem ještě jako poslední ze série na milost beru díky atmosféře, hudbě a grfafice) jsem našel prvky, které mě nenadchly a hra se jich drží dodnes.
@Jab (24.04.2018 21:51): Viš co je u tebe blbé? Nechci být offtopicově osobní, ale není to očividně jen v mém případě. Ty si rád od někoho něco přečteš a hned mu běžíš oponovat, protože v tom vidíš zábavu na nudné odpoledne. A strašně rád se chytáš detailů, slovíček, ačkoliv ta kolikrát nebyla myšlena v kontextu, jak si jej vysvětlíš ty a strašně rád názory druhých lámeš na svou optiku a snažíš se druhé nachytat. Nesmyslně, bezdůvodně, prostě jen aby sis řekl, jo, dostal jsem ho. A strašně se divíš, že se dotyční necítí být dostiženi, protože se na to dívají naprosto jinou optikou a z jiného úhlu a s úžasem sledují, na čem se je to vlastně snažíš dostat a vůbec nehrají tebou rozehranou hru na "pravdu". Tvou pravdu, kterou sis usmyslel, že ji máš, i kdybys měl druhému teď a tady dokázat, že i když tvrdí, že hraje jen stařešiny, tak jo, přistihl jsi jej při tom, že si zahrál hru z roku 1997. Skoro jako bys chytil při onanii někoho, kdo tvrdí, že to nedělá a považoval to za své životní vítězství přistižení druhého při činu. Přitom absolutně nebereš v potaz, že je to přistiženému úplně u p.dele, co si ty o tom myslíš :-D To jen tak k zamyšlení do budoucna :-) Vesmě jde při tom o víš co. Kdybych třeba opravdu zásadově trval na tom, že si novou hru nezahraji, protože si myslím, že jsou horší než hry staré a splnil tím kritérium, které sis usmyslel, že plnit musím, tak mi budeš naopak vyčítat, že o těch nových hrách nic nevím, když je nehraji a nehrál jsem je, tak jak můžu tvrdit, že jsou horší.

@Ringo (24.04.2018 22:03): Mustr neporušuješ. Jen mi nelezlo do hlavy, v čem se neshodneme. To už je šumák. ;)

Staré Bethesda hry jako Arenu už prostě hrát nebudu. Za těch několik let od vydání mě ještě nic nenutilo koupit poslední díl - tedy Skyrim. Tak nějak si myslím, že další TES hru hrát nemusím. Morrowind stačil. Navíc mám stále nainstalovaný omodovaný Fallout: New Vegas.

Witchera btw... Toho si samozřejmě zahraj, pokud se ti bude chtít. Lepší je, když znáš knížky. A první dva díly je možné s klidem přeskočit.

A jo, EMO FF XV je fakt na pohled peklo. :)

@Charllize (24.04.2018 22:07): Nech si od někoho to tlačítko reagovat vysvětlit. A dej si teplý mlíčko a alou na kutě! Zítra musíš vstát a jít si do parku stěžovat na ty dnešní mileniály.
@Jab (24.04.2018 21:51): protoze muzu? protoze v diskuzich reaguje kde kdo na kde koho? Jestli ti to vadi pis mu PM. Je to verejna diskuze, jestli nevis co to znamena tak si to nekde najdi.

Chapu ze tva nadrazena mysl si mozna mysli ze kdyz napises prispevek tak se vse kolem zastavi a zablokuje a cely svet ceka co napises, ale neni to tak, to tlacitko reagovat je plne funkcni, a z dobreho duvodu, aby kazdy mohl reagovat.
@Jab (24.04.2018 21:17): Asi se neshodneme jednoduše na tom, co je to nová hra, pokud hra 97 - 2000, ok, hraji je a v podstatě jen na PS1. Pokud hra 2002 - 2008, tak ano, hraji je, ale jen na PS2. A vesměs mě k tomu motivovaylo jen pokračování sérií už ze stařičkého SNESu. Pokud jsou nové hry remaky SNESovek na NDS, tak jo, hraji hry 2005 - 2012, pokud jsou nové hry remaky na 3DS, tak ano, hraji na nich hry z let 2015 - 2017, pokud jde o pokračování sérií, tak jo, zahrál jsem si MM 10, Wizardry VIII, Civilization 4, 5, 6. Trochu nechápu, jaký mustr tm u tebe v rámci svého světonázoru porušuji. Že hraji jen staré hry? Nikoliv, jen tvrdím, že jsou staré hry nepřekonatelné a nepřekonané. Což vlastně jen potvrzuji tím, že se držím starých platforem, remaků na nových platformách, pokračování stařičkých sérií byť v novém hávu....Dragon age, Witcher a spol mě prostě hrát neuvidíš. BTW mám i XBOX 360 a na něm Final Fantasy XIII, XVIII-2, Lighting Retiurns, Star Ocean IV, Tales of Vesperia. to je peklo, co? A dokonce uvažuji o koupi dalších Tales dílů na STEAMU a koupi Final Fantasy XV. To je peklo, co? A myslíš že proto, že nové hry? Ne, proto, že je to pokračování stařičkých Tales of Phantasia ze SNESu a Final Fantasy z NESu :-) Ne prot, že by mě uchvátil ten odporný EMO styl a moderní realistická grafika FF XV.

BTW jsme těžce offtopi. Takže k tématu, já dávám Areně 85%, co teď s tím? :-)
@Charllize (24.04.2018 21:26): Já mám problém s pochopením psaného textu? Proč teda reaguješ na můj příspěvek Ringovi? :)

@Richmond (24.04.2018 21:41): Já bych DA:O a Witchera (prvního) už také nehrál znova. A Arenu nehrál ani poprvé. :) Snažím se ale vyvarovat veškerého vzpomínkového optimismu, aby se nějak dalo spolehnout, že mám cca aktuální hodnocení i ty komentáře. Těžko k tomu nutit každého. A když si tu Arenu zahraješ nedávno, tak je v pořádku napsat koment. Ale občas někdo napíše koment ke hře, kterou hrál naposledy před dvaceti lety a krom nic neříkajících frází je to opravdu šílené vaření z vody. A když už něco zmíní a vyzdvihne, tak je to třebas nějaká dnes už beznadějně zastaralá a překonaná mechanika.
Ani taková pěkná polemika nestačila na první místo v návštěvnosti. Evropa je v rozkladu :(
Člověk si zajde na návštěvu k rodičům manželky a po návratu tu najde takové výtrysky emocí! :) Ale ten pajmič to umí rozdmechat! Přitom Arena má hodnocení mnohem nižší než takovej ten Kingdom Cum!

@Jab: Jako asi ti rozumím s tím, že postupně updatuješ svoje hodnocení u starších nebo novějších titulů po určité době. Občas to také udělám, byŤ to jsou spíše kosmetické úpravy (+/- 5%). Někde je mi to blbý, např. tam, kde jsem už sepsal komentář - viz Witcher, u kterého bych z dnešního pohledu dal spíše 60 než 70. Ale neudělám to, protože jsem těch 70 zminil v komentáři :-D Osobně si ale moc na ty čísla nehraju. Taky mě zajímá víc než čísla komentář. Nicméně u rpgček do roku 1995 už DH nepotřebuju, protože ty hry fakt znám a v drtivé většině vím, co od nich můžu očekávat, takže by mi zdejší filtrace asi nic navíc nedala (a komentáře ke všem cp/amiga rpg hrám od 79 do 1995 mám přečtené úplně všechny).
A ještě jedna poznámka ke starým (až prastarým) rpgčkám. Postupné hraní těhle nejstarších vykopávek mi poskytuje skvělý vhled jak se tenhle žánr vyvíjel. Sledovat změny mezi jednotlivými díly série Ultimy, Wizardry atd. mně prostě hodně baví. Jak se autoři vypořádávali s tehdejšími omezeními, kdo s čím přišel jako první. K tomu všemu ty hry byly dělány s nadšením a až na drobné výjimky byly dobře promyšlené. Ale to už hodně odbočuju...ztrácím nit :)
Prostě Arenu bych si dal klidně znovu, Zaklínače/Dragon Age/dosaď podobné určitě ne.
@Jab (24.04.2018 21:17): Jo, pak uz to na tebe bylo, kdyz si na moji obecnou uvahu primo reagoval. To tak byva.
A jde o to ze me vykazujes z diskuze kterou si zacal az reakci na mne a nepochopenim psaneho textu vyvolal konflikt ktery jsem ja vubec nemel v umyslu. A jeste pozadujes abych se ti omlouval. To jsi skutecne takovy zabedneny sebestredny manipulator ze ani kdyz je neco zcela evidentni neprestanes delat z ostatnich blbecky?
@Ringo (24.04.2018 21:14): Já už ti tu linii psal ale. Dvakrát tuším. A nic se na ní nemění. A znovu ani jednou jsem ti nepodsouval, že si teď fanda každého nového RPG a od Bioware zvláště. Jen že si s PS začal hrát tehdy novější hry. A že si i teď nějaké zahraješ. Mně prostě není vlastně jasné, na čem se neshodneme... ;)
@Ringo (24.04.2018 20:54): Sorry, odkaz nebyl proklikávací. Tenhle bude fungovat: http://dbher.cz/hp287216

@Charllize (24.04.2018 21:07): Aha, takže když jsem se ohradil, že nejsem mileniál a tys odvětil:
"ale nazory mas dost podobny..."

A pak když se znovu ohradím, že se s tebou nechci bavit, když diskutuješ podobným stylem, tak si mi opět v přímé reakci napsal:

"to bylo schvalne, pac ja s tebou taky ne."

To teda fakt nebylo na mě? Já mám asi nějaký problém s aktuálním členěním větným...

ne nebylo, je to odeleny dost sirokym odstavcem..nebo mam psat pred to ze to myslim obecne a ne tebe?
@Charllize (24.04.2018 21:00): "Problem obecne nastava kdyz se bavi hrac s osobni a tehdy aktualni zkusenosti a hrac zatizenej internetem a milenialnim pohledem na hry ktery dnes internet a komunity produkuji. Neshoda ve vsech bodech."

Tohle nebylo vyjádření ad hominem ke mně?

@Ringo (24.04.2018 20:54): Já vycházel z Ringo (07.03.2018 23:52): "" >tohohle tvého příspěvku, Který jsem si nějak zapamatoval. Teď teprva jsem jej dohledal. ;)
@Jab (24.04.2018 20:51): Já se z tebe vola opravdu dělat nesnažím, věř mi to :-) Zlom nebyl Playstation, zlom byly japonské RPG v čele s Final Fantasy VII a byl to můj přechod k japonským RPG, nikoliv k novodobým hrám. Z těch po Final fantasy VII u mě začaly pak vévodit ani ne tak PS1 a PS2 hry, jako spíše SNESovky.
@Ringo (24.04.2018 20:40): Na diskuzi jsou dva. Jakkoliv se ze mě snažíš udělat vola, tak ses zatvrzele dohadoval o něčem, co se nedalo uhádat. Byla to pro mě únavná diskuze, tak budu rád, když se propřístě vzhopíš, páč máš na víc.

Abych ti to rekapilutoval ještě jednou. Se vzpomínkou na tvůj příspěvek o tom, jaký zlom pro tebe přišel s Playstationy, jsem ti psal, že si začal nové hry hrát. Přitom jsem si připomenul, že si tu psal do diskuze k šesté civilizaci, novému xcomu a MaM 10. Místo co bys řekl jo. Nebo jo, ale částečně, tak se se mnou dětinsky dohaduješ. Asi z obav, že z tebe nedej bože dělám fanouška nových Bioware her. Tak ne, to nebyl můj záměr a nechme to už být, jo? :)

@Charllize (24.04.2018 20:45): Stejně se ještě dvacetkrát ozveš. A urážíš se, přestože se tě diskuze netýkala a jako cvok si do ní opakovaně vletěl s úmyslem urazit mě. Viníka tedy hledej v sobě, pokud si tedy příčetný.
@Jab (24.04.2018 20:32): Jo tak, pro mě bylo k diskusi, proč hraji nové hry, ale meleš tu pořád dokola o tom ty. Takže tě opravdu podezřívám, že mi to počítáš, viz výzkum profilu, kde jsi našel ve dvoustovce asi 30 her, které jsou po roce 2000 :-)
@Ringo (24.04.2018 20:17): Projdi si tu diskuzi znovu a vezmi si, jaks mi vyvracel něco, co bylo od začátku evidentní. A ne, opravdu jsem ti nepodsouval, že bys přestal hrát staré hry. Upřímně stále nechápu, proč pro tebe bylo k diskuzi, že hraješ i hry nové. A nemám žádnou uchylnou radost z každé novější hry, kterou zkusíš. :)

@Charllize (24.04.2018 20:27): Neděláš mluvčího ani jemu. Kdyby měl ten pocit, určitě se ti ozve. Znám jej roky, na jeho asertivitu pevně věřím. A pokud nemáš nic k tématu, tak už běž prosím se svými senilními dojmy do čerta.
@Jab (24.04.2018 19:46): Jakých vyjímek pořád, ty jsi snad posedlý. To, že si semo tamo zahraji novější hru podle tebe znamená konec se starými hrami? Novější hru si snad vyzkouší každý. Už jen proto, abych mohl mít takový názor, jakýá mám. Takže abych tě upozornil dopředu - jelikož mě velice zaujala Dark Forces 3D střílečka, které jakožto žánr vesměs nehraji, ale tohle mi designem úrovní přišlo skoro jako System Shock, takže prostě zaujalo, tak je dost možné, že si zahraji i moderní poslední díl této série, takže jo, budu hrát asi někdy i moderní hru a nemusim se na to chodit k nikomu radit, vyplývá to zp okračování série, logicky. Dále si asi zahraji jedno modernějš RPG na 3DS, Bravely Default, hra z nedávna, japonské RPG. Takže budeš mít skvělou munici, i když moc nějak nechápu k čemu a proč :-)
@pajmič (24.04.2018 18:01): Už jsem to tady psal níže, jakýkoli Witcher je řádově menší než první Arena (v případě prvního dílu jde počet čtverečních kilometrů do milionů, až od třetího se svět smrskl na desítky kilometrů čtverečních). Proto je možné jej vyrobit "ručním způsobem". Totéž platí třeba pro sérii Gothic/Risen nebo zmiňovaný Kingdom Come (který jsem ještě nehrál, má mít asi 9 km čtverečních). Pokud bys ručně dělal řádově větší světy, tak to nedoděláš nikdy, to prostě není reálné. Neříkám, že je dobře hry takto generovat, přednost tomu sám nedávám, ale pokud už se někdo rozhodne udělat hru takto velkou, tak to prostě technicky jinak nejde.

Srovnávat Witchera a Kingdom Come a tvrdit, že mají narozdíl od Areny reálně vypadající mapu jsou klasické hrušky a jablka. Arena je násobně větší, o dvě dekády starší a skutečný les (tj. kilometry čtvereční povrchu, kde se kromě stromů nenachází lautr nic) najdeš spíše tam než kdekoli jinde (zatímco Witcher trojka má mapu narvanou Points of Interest k prasknutí). Série Witcher je open world až ve třetím dílu a bohužel zrovna na něm jde krásně vidět, jak přes skvělé questy autoři absolutně netušili, jak jej udělat rozumně třeba stran obtížnosti (popisuji ve svém komentáři).

Pokud znáš nějaký open world, který má alespoň zhruba rozměr Areny a bez ohledu na to, jak je generovaný, má každou chvíli na mapě něco unikátního z hlediska herních mechanik, sem s tím. Já o ničem takovém nevím a to ani v řádově menších hrách (repetivností obsahu "trpí" téměř každý open world).
@Ringo (24.04.2018 19:37): Oukej. Já si pamatoval odněkud, že si psal, že tě nové (tehdy cca nové) hry chytly právě na tom nějakém Playstationu. A pak že tu píšeš do nových dílů xcomů, MaM, civilizací atp. Logicky k těm ses minimálně z větší části dostal až po tom prvním hraní na playstationu.

Je mi fakt jedno, že tě "nepřistihnu" při hraní zrovna nových Bioware her. Páč ty (až teď na výjimku s ME 3) fakt nepatří mezi mé oblíbence. Nicméně mi přijde, že už děláš teď tolik "výjimek" u těch novějších her, že je to tvé údajné zaměření de facto výlučně na hry pre 2000 (nebo 1995?) těžko potvrditelné. ;)

Witcher 3 je btw trhák. Tam je mi líto každého, kdo tu hru nevyzkouší. Nebo si ji zahraje a neužije si ji tak jako já.

@Rapier (24.04.2018 19:18): Poměrně hodně hrám, které jsem hrál záhy po jejich vydání, jsem později snížil hodnocení. Hlavně u her, které jsem hodnotil na 85% a lépe, se snažím, aby moje hodnocení bylo cca konzistentní s mým současným pohledem. Dělám to btw i opačně. U některých her později zjistím, že mají nějakou kvalitu (hratelnost, propracovaný svět...), která mě prostě donutí se k nim vrátit. A pak jim často hodnocení zvednu.

Btw uvedeným způsobem si klidně sestřelím i teoreticky mé nejoblíbenější série (The Longest Journey, druhý Fallout, první Baldurs Gate...).
@Jab (24.04.2018 19:34): No, otravný je spíše tvůj styl někomu něco podsouvat. Říci, konečně ses nechal přesvědčit na nové hry, mohl ses zeptat někoho dříve - To bys mohl napsat v případě, že budu hrát Witchery, Dragon Age, Mass Effecty a kdejaké tyhle věci, ale chytat mě za slůvka u obstaróžní PS2 konzole nebo pak u pokračování sérií Civilization a Might&And magic, jejichž jsem sběratelem, to je fakt tvé přání otcem myšlenky a ještě o tom jsi schopen rozsáhle básnit.

A až sklouznu opravdu k hraní moderních her, budu to brát jako degradaci a budu se za to opravdu stydět. Zatím není třeba a nestydím se zatím ani za ty New Pokemon hry, které jedou pořád to samé jen v jiné grafice, naštěstí pořád kreslené :-)
@Ringo (24.04.2018 19:23): Cywe ty hry jsou novější. Krom toho ten tvůj styl vytáčkové argumentace už je fakt otravný. Nejdřív jo, ale jen strategie. Pak ok, i další hry, ale jen pokračování. A pak ok, i konzole. A i adventury/simulace, ale to je přece starej koncept (jedno starej a druhé neustále vyvíjející se). A přestože tě argumenty loupu jak cibuli, tak máš stále ty své klapky a ještě mi dokolečka předhazuješ, že kecám já.

Jedná se o novější hry? Jedná! To je jediné, co jsem tvrdil. Tak si strč ty další vytáčky za klobouk a vítej mezi nás, "new breed hráče". Až příště zkusíš vlézt někam na "old school" fórum, tak tě jako zrádce vyhoděj, abys věděl! :)
Jo tak, typ očítáš PS2??? A to ti přijde jako příklon k novým hrám? Zejména jsem k japonským RPG na SNES (hry 1991 - 1996) a PS1 (1997 - 2001) zdrhnul proto, že PC RPG stojí na PC od roku 1997 s prominutím za hovno. Takže tolik k započatí hraní moderních her u mě :-) PS2 jsem si koupil někdy v 2005 a pak i Dragon Quest VIII. A to ještě na tom PS2 oceňuji zejména retro styl her typu Dragon Quest VIII, snahy o modernu ve FF10 a FF12 jsem zkritizoval dostatečně a označil je za počátek úpadku i jRPG. Takže tolik asi k mému modernímu hraní :-D

MaM 10 jsem myslím pospal níže, je to pokračování osmdesátkové série, takže svým způsobem povinnost, doplnění sbírky a jo, bylo to povedené, protože to bylo old school krokovací, Nibiru je snad adventura, point and click, nic moderního, jen stařešina oprásklá v modernější grafice, Grimmrock jsem nedohrál, nuda, NHL09 je v podstatě simulace hokeje, tam se nedá bavit o fandovství ke starým hrám, protože ty simulace jdou dopředu, to jsem uznával vždy....co tam máš dále? Prostě kecáš, že jsem se nechal konečně přesvědčit na nové hry...opravdu, ale opravdu ne, to vytáhni ruku z nočníku :-)
Zbytečná hádka. Arenu jsem osobně téměř nikdy nehrál. Tak možná v 98 asi tak pár hodin. Nicméně, měl jsem kamaráda, který ji hrál na své 286/386 (pokud jsem se spletl, tak mě hned neukamenujte, je už to mnoho let) a celé hodiny jsem trávil tím jak mi ukazoval co vše lze ve hře dělat. A že toho bylo! Hrál to snad 2 roky v kuse a díky němu, i já pasívní spoluhráč, jsem měl tu čest ocenit na svou dobu neuvěřitelné možnosti. Dost mě to zaujalo. Pamatuji si stále poměrně hodně pozitivních detailů a nadšení mého kamaráda.
Díky němu, paradoxně i já, člověk co moc nehraje RPG hry, dokáži ocenit čeho tenkrát tvůrci dosáhli a proč je ta hra dnes už legendární. A přestože se mi líbí Oblivion jsem schopen uznat, že původní TES Aréna nabízí vice možností. Grafika nejspíš hodně zestárla ale kouzlo hry zůstalo. A teď je to jen o tom zdali se přenesete přes grafiku a nezačnete automaticky srovnávat s Whitcherem 3, apod.

Osobně, jak nejspíš tady každý ví, jsem velkým fanouškem leteckých simulátoru a přesto, že mám cekou řadu moderních, stejně nejraději hraji ty z roku 1995-2002, protože ať graficky zestárly, to kouzlo a nadšení v nich zůstalo. Takže mě může tisíckrát připadat nesmírně atraktivní DCS World ale ve finále hraji EF 2000 z roku 95. :)

S Arenou je to podobné, komu tenkrát učarovala, ten na ní bude vzpomínat v dobrém i nyní.
@Ringo (24.04.2018 19:06): Hele já bych fakt ten příspěvek musel hledat. Souviselo to nějak s japonskými hrami a konzolemi, které si objevil později v životě či tak něco. Čili předpokládám,že to u tebe vypuklo s prvním Playstationem. Ale to fakt jedu z paměti a musel bych hledat.

Jinak máš mezi hodnocenými aj MaM X, NHL 09, Grimmrock Nibiru... Nejedná se tedy jen o strategie. Ty japonské hry nechci po jedné projíždět, jestli to je strategie nebo ne.

P. S.

@Ringo (24.04.2018 19:06): Tohle nežeru. MaM X je nová hra a ten NHL 09 taky. Můžeš to interpretovat jinak, ale koukej stáhnout, že bych já kecal! :)
@Jab (24.04.2018 18:51): Jako nějak nechápu, co pořád řešíš, strategie jsem hrával vždy. Takže napsat na to - začal jsi konečně hrát novější hry, je fakt srandovní :-)

Příspěvek, kde bych zdůvodňoval, proč jsem si některé z modernějších her zahrál si nepamatuji, tak je docela těžké o tom nějak tady básnit, potvrzovat nebo vyvracet. Některé novější se mi třeba líbí, některé ne. Obecně ale vezmu -li v potaz RPG, tak tam je můj názor neměnný, nové RPG prakticky nehraji, pokud se nejedná o desátý díl série z 80. let. Jo, jako asi si někdy dám možná Xulimu nebo Original Sin. No a co? Jestli to bereš jako důkaz, že jsou novější hry, tak tě asi zklamu, nejsou :-)
@Ringo (24.04.2018 18:25): U těch novějších her jsem ti kliknul na profil a podíval se na těch cca třicet her novějších roku 2000, které si hrál. Ten tvůj příspěvek, kde si psal, proč si začal hrát i novější hry (i mimo strategie jak vidno z těch tebou hodnocených btw) bohužel nedohledám. Můžeš to tedy vzít tak, že kecám. Holt spousta diskuzí na DH a záložky si nedělám. :-/

@Ringo (24.04.2018 18:31): Prosím kde jsem lhal a proč jde najednou o to, zda si nějakou novou hru hodnotil kladně či ne? Bylo by skvělé, kdybys tyhle výrazy šetřil. Páč se pak těžko k něčemu dobereme.

@Charllize (24.04.2018 18:27): Docela bych ocenil, abys mi nezkoušel dělat mluvčího. Zatím ti to říkám zdvořile, tak to snad přijmeš. :)

@Charllize (24.04.2018 18:27): A tak to mi asi vadí ze všeho nejméně. Ale podsouvat mi voloviny fakt nemusí. Prý dost novodobých hodnocených her, jsem si tak namátkou prošel svůj profil teda a našel jsem jich tam novějších hodnocených kladně asi tolik, že by to člověk napočítal na prstech jedné ruky :-) Prostě nemám rád lži. Občas si nějakou novou hru zahraji, to vůbec nemám důvod popírat, ale málokdy se stane, že mi přijde lepší než nějaká hra z první poloviny 90. let. Jo, některé strategie a simulátory se vyvinuly dobře, proč ne, ale co se týče RPG, tak tam už dnes jen konzole a oldschoolovky :-)