The Cub

19.01.2024

The Cub je příběhová old-school plošinovka, inspirovaná kultovními SEGA hopsačkami, které vycházely v devadesátých letech na motivy Disney filmů. V postapokalyptickém světě cestujeme s hlavním hrdinou přes rozpadlá města, vyhýbáme se nebezpečným zvířatům nebo řešíme jednoduché prostorové hádanky.

Země je po mnoha válkách a ekologické katastrofě v troskách. V posledních měsících před zkázou uniklo několik nejbohatších lidí na Mars, aby zanechali miliardy napospas fatálnímu osudu. Na Zemi bez lidí mezitím z chemického odpadu začal vznikat nový ekosystém. Několik mutantních dětí si časem vytvořilo imunitu a také schopnosti přežít v nehostinném světě. Hráč se stává jedním z nich.

Po několika letech se lidé z Marsu vydávají zpět na Zemi. Primárně tedy kvůli tomu, že se ve zdejší gravitaci nejlépe hraje golf. Právě při jednom takovém výletu narazí na vás. A tím začíná velký hon za získáním tajemství přežití na Zemi.

Vizuálně krásná retro plošinovka, která je však svým staromilským designem pro mě na hranici příjemné hratelnosti. Ze svých devadesátkových vzorů si totiž nebere jen "trhanou" animaci, ale také lehce otravnou pokus-omyl náturu. Pokud vám tedy během skromných dvou hodinek nepadne ovládání ihned do ruky, tak vás čeká řada iritujících pasáží se spoustou nadávek a opakování. Zbytečně to narušuje jinak výborné tempo hry, která i při krátkém rozsahu stihne vybudovat skvělou atmosféru. A to i díky nápaditě pojatému soundtracku skrz rádiové vysílání z Marsu.