Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Chaos Engine

Soldiers of Fortune

The Bitmap Brothers •  Wave Software (PC) •  Glu Mobile (J2ME)
únor 1993
1993
prosinec 1993
1994
17.11.2005
03.05.2013
81
42 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V této klasické arkádě, situované do streampunkového světa, se ujmete role jednoho z šesti žoldáků, kteří mají za úkol, s vidinou potenciální odměny, zničit vynález jménem "The Chaos Engine", vynalezený Baronem Fortesquem, který se ale obrátil proti svému stvořiteli a okolní zem proměnil v groteskní svět plný bizarních strojů a monster.

Další počin z dílny Bitmap Brothers s originálním námětem. Jako jeden ze šestice žoldáků, z nichž má každý své zvláštnosti a statistiky, se vydáte skrze několik epizod zahrnujících všemožné bizarní lokace plné různých strojů a hejblátek za zničením Chaos Enginu, přičemž za cílem je vždy možné jít několika cestami – máte možnost rozhodování. Cestou sbíráte bonusy, kredity, vylepšení a upgrady svých zbraní a výdrže. Otevíráte dveře a bonusové lokace, kdy jsou všechny důmyslně provázané systémem pák a tlačítek – jedním bonusem si zamezíte přístup k dalšímu atd. Monstra jako ještěři, roboti, useklé gigantické ruce nebo žáby se totiž zjevují náhodně a snadno dokáží překvapit.


Poslední diskuzní příspěvek

Já oba Chaose dohral. A těžké to bylo. A jak s oblibou říkám dohral jsem to na gamepadu, protože jsem měl amigu cd32. 
Alien Breed mi ale přišel o něco těžší. Za jako vůbec nejtěžší z te doby ale považuji Cannon Fodder a Syndicate. Obvzlast te Fodder byl otřes. Nevím jestli bych na to dnes měl trpělivost :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Tak toto je pro mě esence akčních her. Intenzivní řežba, která svoji sílu nestaví na množství krve či pokosených nepřátel, ale na tom, že hráč musí být neustále ve střehu, aby mu nějaký mutant nevletěl do zad. Potřeba totální soustředěnosti a nemožnosti na vteřinu vydechnout, navazuje při prolézání jednotlivými levely ten krásný stav, kdy ceníte zatnuté zuby, po skráni pomalu stéká kapka potu a v oku se vám nebezpečně jiskří...

Atmosféru podporuje naprosto geniální industriální hudba, možnost volby z různých hrdinů (ergo herních stylů) a kooperativní mod, který se kupodivu dá dobře hrát i s počítačem. I když bych si přál někdy mít za parťáka živého avatara, ach.

Levelů není nijak zvlášť moc, ale jsou dobře nadesignované a každý z nich je ultimátní výzvou. Nejen k tomu najít z něj východ, ale hlavně odhalit všechny skryté bonusy a poklady, za které je potom možné vylepšovat vlastnosti a vybavení postavy (asi bych se nestyděl nazvat to RPG prvky).

Krásná, detailní grafika už všechny klady jen podtrhuje. Bitmapové jsou prostě zasloužená legenda.

Chaos engine je dokonale hratelný v jakékoli době.

Pro: hudba!, akce!, napětí!, level design!, Bitmap Brothers!!!

Proti: některé druhy nepřátel jsem fak nenáviděl:-)

+21