@Strady (15.12.2023 14:08): Já si nemůžu pomoct, ale ta grafika je fakt nic moc. A u toho Yoshimitsua i to podání barev je takový divný celý, prostě ta hra vypadá hnusně. Myslel jsem, že si to koupím na launch, ale možná na to kašlu.
Yoshimitsu
Včera mi psal kamarád, že testoval demo co je teď k dispozici. No a byl dost zklamaný, to jsme spolu na Tekkenovi vyrůstali. Dokonce jsem od něj dostal pokaždé na frak.
Tak snad na to ještě zapracují.
A nejlepší na tom je, že Panda a Medvěd mají v podstatě stejné útoky, ale liší se v nějakých dvou drobnostech (snad Rage Arts a ještě nějaké kombo, už si nepamatuji), které hrají ve prospěch Medvěda. A když se toho Korejce ptali, proč zvolil teda Pandu a ne Medvěda, tak odpověděl jednoduše "Panda je roztomilejší" :D.
Tak jsem se k tomu dostal asi na 2 hoďky a nadšenej moc nejsem. Samozřejmě ta beta byla pouze online hraní, takže určitě je to tím poznamenaný, prostě nějaký zkoumání detailů nebo učení se s novou postavou není čas. Nicméně:
- heat system je sračka podle mě, může se spustit buď R1 nebo nějakým klasickým útokem (každá postava to má na jiných útocích) a celý je to o tom dostat oponenta do vzduchu a pak spamovat R1, protože tam je nějaký automatický útok, který ve výsledku ubere cca 40% života. Ta R1 se nemusí používat, potom to funguje tak, že i když oponent kryje útoky, tak mu i tak ubíráte trochu zdraví a na druhou stranu oponent veškeré HP, které uberete přes heat může získat zpět, pokud rozdává dmg vám. Asi by to nebylo špatný, kdyby tam nebyl ten R1 spaming a hlavně kdyby se to nespouštělo i klasickým útokem, protože takto to jde v zápalu boje zapnout hrozně jednoduše a zbytečně ve chvíli, kdy nechcete.
- rage art, stejný jak v 7, nesnáším tu fičuru, tentokrát se spouští stejně R2 a nebo kombinací tlačítek, která je vždy stejná, takže taky v zápalu boje můžete velmi jednoduše spustit
- hudba - klasicky otřesná, po dvou zápasech jsem vypnul :D
- grafika - je to trošičku lepší sedmička, ale teda čekal jsem mnohem víc. Některé postavy jsou trochu detailnější, ale víc bije do očí věčný klipování úplně všecho. Hlavně oblečení, který se furt propadává pod podlahu nebo přes něj vylízají části těla - prostě nějaký default z unreal enginu
- Azucena, ta nová postava - jak jsem psal, neměl jsem možnost s ní cokoliv nacvičit, ale v defaultu se ovládá úplně jinak než ostatní postavy (něco podobného jako Steve - ten boxer) - dostal jsem hrozně naloženo, když jsem s ní hrál :D
- je možné trochu upravit ten vizuální bordel, všechny ty barevné efekty při útocích - v nastavení je položka Effect saturation (low-med-high), kdy u low je to fakt hodně potlačené a hrál jsem na tom celou dobu - chválím, že tam ta možnost je
- crossplay funguje úplně v pohodě, takže se těším, až si tady s někým rozbiju držku, co Tule? :D A jde vypnout mimochodem
- načítání není tak rychlé, jak jsem doufal na PS5 - jako proti T7 je to nebe a dudy, ale i tak třeba když vybíráte postavu, tak její model se třeba sekundu nebo dvě načítá, přechody mezi různými obrazovkami jsou taky pomalé, ale jak říkám, stěžovat si na to nebudu, v T7 to byla katastrofa
- ještě je tam nějaké online lobby, kde si vytvoříte postavičku a můžete běhat po nějaké herně a kecat s jinými hráči - za mě demence, jen jsem to spustil a hned zase vypnul, když jsem to viděl

Takže když si to shrnu, tak jediná opravdová novinka je heat a crossplay. Heat a rage art jsou podle mě systémy, který využijí nejvíc ti nejlepší v esportu, ale pro kažuály je to mor a nejde to vypnout. Budu trošku doufat, že někdy později v nějakým patchi přijde možnost hrát bez těchto systému (singleplayer nebo nerankované quick matche), ale do sedmičky nějaký "classic" mód taky nepřidali. Obecně T8 je hodně líný pokračování.
Dostal jsem se do zavřené bety, tak snad budu mít čas to na chvíli prubnout a napsat nějaký dojmy. Od zítřka 4 dny.
@Tulareanus (08.08.2023 10:24): Jj, ten vizuální bordel se mi taky nelíbí. A Rage system doufám, že udělají nějaký mód, kde půjde vypnout. Naopak teb nový heat system vypadá nadějně, že s ním půjde dobře taktizovat. No už aby to bylo, sice z těch trailerů a gameplay ukázek z testu k tomu mám hromadu vyhrad, ale furt je to moje nejoblíbenější bojovka.
@Bursoft (08.08.2023 08:00): ono imho tie trailery klamú telom. Postavy nebudú ani tak interagujúce počas boja a ani tak over the top. Osobne mi skôr vadí, že tam bude ešte viac vybuchujúcich farbičiek počas boja, čo znižuje prehľadnosť.
@Tulareanus (07.08.2023 22:44): Jj, když odmyslím ten cringe, tak její bojový styl mě zaujal.

Těším se na Yoshimitsua, ten dostává celkem velké změny vzhledu díl od dílu, tak snad se nebude opakovat chobotnice.

Btw. v tom nedávnem network testu bylo vidět, že T8 půjde hrát cross platform online. Ne, že by to byla ve světě her novinka, ale stejně dobrý vědět, T7 to nepodporoval.