@Charllize (30.08.2023 13:54): Ta proměnlivost je opravdu daná rozdílem mezi těmi, co prostě hrají, aby se dostali na konec příběhu a těmi, co chtějí vytěžit všechno. Když vezmu extrémně krátkou jedničku (dohráno za intenzivní víkend) a pro tebe adekvátně dlouhou pětku (70h+) tak tohle je mezi tím.
@Ringo (30.08.2023 16:44): Ok, kouknu k tobe na blog co píšeš, máš to tam žejo? :)
Ja mám momentálně dostupnou jen čtyřku a pětku tak jsem si říkal ze bych možná zkusil tu dvojku ale furt si nejsem jistej. Mne trochu vždycky prudilo to množství postav. Ale dvojka má fakt hezkou grafiku a předchází jí velmi kladná pověst a je fakt jediná co jsem nehral.

edit: teď koukám ze tam je podpora transferu uložené pozice z jednicky a je toho nějak moc co se transferuje. To bude asi problém a nejspíš bych musel napřed odehrát znovu jedničku :) krucinál…
@Charllize (30.08.2023 14:05): Já u toho teda určitě 50 hodin strávil a to jsem to nedotáhl do úplného konce. 2x jsem to měl v rozmezí několika let rozehrané a vzdal jsem to vždy těsně před koncem, protože dotrénovávání postav, dohledávání těch, které jsem nenašel, kompletace hradu, a nějaké ty sidequesty mě strašily ještě dalšími desítkami hodin ve fázi, kdy už jsem měl té hry docela dost. Ne úplně všechny mechaniky jsou tam totiž zábavné, některé věci jsou tam hodně otrava.
@pajmič (30.08.2023 13:58): Ja tam koukal ale přijde mi to moc krátké, tak ještě sonduju dál jestli mi někdo nepotvrdi aspoň 60-80. Jako mne je jasný ze když bych třeba leveloval všech těch asi 70 postav co mužů mít v partě tak v tom strávím 300 hodin, ale spiš mi jde o kompletní obsah. Na těch HLTB se člověk moc nedozví jak to kdo hrál. Potrebuju někoho s praxí :)
Dotaz. Red?

Jak je to dlouhé ta hra. Čtu různé údaje po netu. Někdo 20, někdo 40, někdo 80. Přemýšlím ze bych si to zahrál, na ps3 se to dá koupit za 136 korun a tenhle díl jsem nikdy nehrál. Tou délkou nemyslím jen příběh ale komplet, 108 stars atd.
@Fritol (16.09.2022 17:12): Škoda, že ta vlna nepřišla před pěti, deseti, lety... a ještě k tomu poté, co jsme koupil PS5! Vlastně už to ani nestíhám sledovat, co vše dobré má vyjít za konverze a remastery.
@Red (16.09.2022 16:02): No já nevím jestli to nový hraci ocení. Spis budou crcat jak to je old a ma to nedostatek quality of life a nejde to hrát ctyrnasobnou rychlosti.

Mimochodem ty obrovský pixely postav na tom HD pozadí jsou jak pěst na oko :)
@Charllize (16.09.2022 14:27): Jo, to je přesně to, o tom odhadu a ten je chybný obvykle. Na jednu stranu nechci doma ležáky (nemyslím teď pivo :-) a na druhou stranu to zase chleba nežere. Takže je to věčné dilema. Dost často se mi fakt stává, že co mi nesedlo před 10 lety, tak to si teď náhodně spustím a zjistím, že mě to baví. Kolikrát to zbavování se titulů je jen pod tíhou toho, že toho mám najednou teď moc a mám dojem, že to do konce života nestihnu a tak se něčeho zbavím a za 15 let zjistím, že mám vše dohrané a rád bych sáhnul teď po tom, co jsem bohužel prodal. Nicméně taky se říká, co ti doma 3 roky leží bez tknutí, toho se už stejně nikdy nedotkneš. Tak pak těžko říci, jak to brát :-)
@Charllize (16.09.2022 13:47): No já to prodával dle toho, že jsem si nasadil tvrdý filtr, protože těcdh herje moc aty japončíkárny navíc jsou schopny časově sebrat půl roku. Takže co jsem cítil, že mi moc nesedí, tak to jsem vyškrtával a prodával. Nejvíce ua oběť padly právě PS2 hry, protože jak jsem si koupil PS2, okamžitě jsem skupoval každé jRPG, co dostalo nad 80% v hodnocení. Pak jsem je postupně hrál a moc mě nebavily, tak jsem zase prodával a nechal si jen takové ty pokračování sérií z PS1 (FF, Dragon Quest, Star Ocean, přibyl mi ale Wild arms).

Jinak u těch japončíkáren jsem ochoten jednou přijmout myšlenku, že nebudu bazírovat na krabičce a budu je klidně brát i ze STEAMu. Pořád to je přeci jen retail box a ne krabice jak u PC her, v kartonu, s manuálem a pod. K čemu chovám ale podobnou úctu, jako k PC krabicovkám, tak jsou krabičky s PS1 hrami, byť jsou to jen jewely. I když těch jsem takypár prodal a tam toho lituji nejvíce (Breath of Fire 3, 4, Final Fantasy Origins, Final Fantasy Chronicles).

Jinak jo, během Covidu najednou jakoby spousta lidí pochopilo, že to mají doma investici, kterou jde draze prodat a že už se jen nezbavují nějakých krabic, které jim desítky let leží ve skříni a nechce se jim to přímo vyhazovat do popelnice. Takže ceny šly nahoru pekelně.
@Ringo (16.09.2022 13:51): Přes covid ty ceny raritnejsich konzolovek dosáhly bodu kdy to je pro většinu lidi nereálné. Ale ty remastery všeho možného tomu zase daji trochu rovinu. Já vzadade nad tím zlomil už hůl a pokud nenarazim na něco v bazaru za par stovek odmítám kupovat starý hry za několik tisíc.
@Drolin (16.09.2022 13:41): Mně to teda šlapalo jako hodinky a to na konfiguraci někdy v roce 2001. Jinak abych pravdu řekl, hra to sice není špatná, ale podle mě je silně přeceňována. Hlavně je to asi tím, že nabízí hodně možností, možná až příliš, takže mi každá přišla nedotažená. Tahové bitvy armád byly dopředu rozhodnuty, 108 postav bylo spíše inflační, než že by tě bavilo všechny obhospodařovat, minihry jako vaření sice byly zajímavý nápad, ale píše rušily kontinuálnost hry a člověk pak ztratil nit, co kde vlastně udělal, neudělal, co že to měl vlastně v plánu - samotnou stavbu hradu trochu degradovalo to, že bylo v tom hradě putovat otrocky do jednotlivých místností a já se vždycky někde ztratil :-) Tímto trpí všech 5 dílů. A hlavně tolik vyzdvihovaná nápaditost byla jen sběrem různých nápadů z jiných her. Bitvy armád byly už v sérii Romancing SaGa na SNESu, stavba něčeho jako hradu byla taky zapůjčena z jiných her, kde se mimo klasické RPGčkaření budovaly nějaké vesnice a pod., rybaření bylo v Breath of Fire už na SNESu....nicméně i tak, až to bude na STEAMu, tak je to jasná koupě :-) I když bych raději bral krabičku sorigoškou na PS1, ta byla ale díky nadhodnocení a jakéhosi kultu nesehnatelná, případně festovně nákladná na eBayi už v roce 2000.
@Charllize (16.09.2022 13:10): Třeba ještě budu litovat, že jsem prodal originálky 4 a 5 dílu :-) Ono jak vylezou tyhle staré série zase na výsluní, tak i když jsem k některým z nich třeba úplně nepřilnul, tak s odstupem toho času je to jako super vzpomínka, ke které mám tendenci se vracet :-) Ale je třeba fakt, že jednička by remaster potřebovala, ale u dvojky, tam byla už tehdy docela dost pěkná grafika, tam se toho zásahu do grafiky docela bojím.
@Drolin (16.09.2022 10:43): ajaj, kruh se uzavřel, jedničku jsem dohrál, dvojku skoro 2x, než mě v obou případech umořila ke konci a nedotáhl jsem ji tak do konce, trojka mě minula, nevyšla v PAL formátu . Čtverka mě nezaujala skoro vůbec a pětka, tu jsem chvíli (asi 40 hodin) hrál, ale přišla mi jako sterilní nuda, takže jsem oba díly, co jsem měl zakoupené na PS2 prodal. Po vyřazení celé této série z kategorie "must play a povinně dohrát" přišla úvaha, ke kterému dílu z této legendární série bych se nejraději přeci jen vrátil, protože to mělo něco do sebe, tak je to jednoznačně dvojka, takže jestli to vyjde na STEAMu, tak to pro mě asi bude jasná povinnost (pokud teda nepropadnu puntičkářskému - originál je originál a raději PS1 verzi :-)
Konami has just announced #Suikoden I & II HD Remasters at TGS for #PS4 , #Xbox One,   #Switch, and #Steam

Pěkné!