[neexistující komentář]: Jéé tak na tuhle hru sem totálně zapomněla.Super. Díky za připomenutí. Dýchla na mě nostalgie :)
@Marty McFly (komentář): Byl jsem hlavnim (a vlastne jedinym) programatorem teto hry. Hlavni pozadavek byl natlacit hru do 640kB pameti a na jednu disketu. Na obrazky je pouzita komprese LZW (vlastni knostrukce) a i texty jsou zapakovane. Vicemene slo o pribeh a hratelnost, ktera se mi zdala v te dobe docela dobra...
Ebb: Jinak někdy vyzkušej Mission Critical - decentní sc-fi textovka/adventura, jejíž jedinou chybou je závěrečná část.
90210: No ono by šlo říci i ty nové Legendí hry. Vrchol evoluce textovek.
Jo samozdrejme jeste vsechny hry od Legendu na starym interface, Eric the Unready, Spellcastingy, Gateway, Timegate...
Stíny noci mě překvapivě hodně bavily, utkvělo i v paměti lokace s (bez) plynovou maskou a hlavně sklepení.
Ebb: Hodně chvály jde na Timequest. Nebo třeba James Clavell's Shōgun od Infocomu. Ale obě hry pracují i s celkem pokročilým grafickým znázorněním. Jinak jak píše 90210 Zorkové. Z těch novějších třeba 1893.

I když nevím, zda ty jmenované hry mají něco společného se Stíny noci :)
Poradí mi niekto takúto podobnú textovú hru, buď v angličtine ale vkľude aj čestine, s minimálnymi obrázkami, ktorá by stála za to?