Hrál sem to s tím rozšiřovacím módem a jsem nějak zmatený.

Nevíte někdo proč HK-47 nemůžou zabít v té továrně na HK? No stejně bych se bez toho asi moc daleko nedostal. Pak další věc: zjistil sem, že HK-47 s jednotkami HK-51 na konci zabil G0-T0, důvod proč sem tam tohle neměl je nejspíš jasný - vypnul jsem výrobu veškerých HK jednotek, ale co se pak stalo s HK-47? Mise v té továrně byla snad poslední, kde sem ho viděl.

A ještě něco, přišlo mi zvláštní, že v mém příběhu s ženskou Exile nebyl nijak rozšířen příběh Služebné. Udělal jsem něco špatně? Pokud vím dobře, Služebná je součástí skupiny jen v případě mužského Exile, ale ten příběh "poslední" Služebné tam byl nakousnut, pak už nic.
Ta planeta droidů se musí stáhnout zvlášť, čili opravdu není součástí restoration módu.
Kdyby ji někdo chtěl, je tady.
@M.a.t.t. (10.08.2015 11:09): Mně se tam o nějaké planetě snad ani nikdo nezmiňoval. Na druhou stranu, když si vezmu, že jsem mod nejdřív zapomněla zapnout a pak ho musela na Dantooine přechodně vypnout, protože se mi tam spustil bug znemožňující pokračování...nicméně to za čas hodlám zkusit znovu. Ne že bych na tu planetu byla tak moc zvědavá, ale pro zajímavost.

Já nepřátele taky řežu většinou pouze pomocí Síly a světelných mečů, jenže v té továrně skončil HK sám - ale taky s plným inventářem zbraní, které kvůli jejich množství odmítám nějak blíž řešit a prodávat, takže se tam něco vyhovujícího našlo. A workbench na úpravu tam byl a štítů bylo kvůli nechuti cokoliv prodávat taky dost.
Droid assassin rifle se dá najít u jednoho z těch tří HK-50 droidů, kteří komentují postup HK-47 - vlastně nevím, jak je obejít, když se po vypnutí reaktoru a odemknutí dveří do nižšího patra na 47 vrhnou. Jeden z nich má tuhle pušku.
@Sadako (10.08.2015 10:46): To neviem, ale príde mi to zvláštne, pretože tá planéta by sa skutočne nemala dať minúť - mala by to byť súčasť hlavného príbehu a mala by priamo nadväzovať na Korriban.

Ja som bol zvyknutý likvidovať nepriateľov svetelným mečom a hoci som mal dostatočne vysoký level, súboje s HK jednotkami mi trvali dlho a nudili ma. Je pravda, že k tej zbrani, či bonusu som sa asi nedostal.
@M.a.t.t. (10.08.2015 10:01): Hrála jsem s tou verzí modu co je na Steamu, i vzhledem k tomu, že ho autoři nadále opravují, předpokládám, že byl asi nejnovější. Možná nebude součástí modu?

Btw. nepřátelé v HK továrně sice byli díky svému množství otravní, ale rozhodně ne přemrštěně odolní. Stačilo najít workbench, upgradovat zbraň tak, aby měla bonus proti droidům (ta assassin droid rifle, nebo jak se to jmenuje, co tam vypadne z HK-50, je skvělá) a nezapomínat si hned poté, co dojde, zas zapnout štít (přes inventář, je to rychlejší) a ani na mě nesáhli.

@Zero (10.08.2015 07:35): Já si říkala, že jí želet nebudu.
Nejaké novinky ohľadom updatu pre GOG verziu?

Kupoval som odtiaľ akciového Kotora 2, pretože warez verzia mi na starom NB nešla, ale nikdy som sa k hraniu nedokopal. Aj keď mám nejaké skúsenosti s módmi do Kotora 2, ručné nahadzovanie je opruz, najmä ak sa módy dostanú do konfliktu. A kupovať to druhý raz cez Steam je bláhovosť...
Je aj tzv Restoration Project, ktorý toho až tak veľa nepridáva, ale je na neho aj čeština. Restored Content mód ju myslím nemá, ale zase vyššie verzie pridávajú aj tú droidiu planétu.
@Sadako (10.08.2015 00:00): Tá planéta je povinná, takže si určite stiahla staršiu verziu. Stále mi prišla lepšia ako HK továreň s premrštene odolnými nepriateľmi a radšej som ju len tak prebehol.
Když jsem to btw s Restoration modem hrál já, tak planeta droidů nebyla součástí.
Hmm, tak restoration mod místy přidává zajímavé možnosti (dialogy, konečně se dá sejmout ta svině G0-T0), ale HK továrna mě moc nenadchla a droidí planetu se mi podařilo (možná naštěstí) úplně minout.
Pro me je to tez prijemna zprava :) snad jen aby patch sel aplikovat na vic nez jen steam verzi..
@Phoenix (22.07.2015 10:58): Príde mi to len skrátka ako jednokliková kompilácia najdôležitejších MODov pre hru aby sa dobre hrala na moderných OS/PC.

Skrátka bezmozgová pohodlná instalácia a fičanie produktu.
Ináč na tom ale nevidím vôbec nič zlé, kto si chce manuálne sťahovať a inštalovať MODy nič nemusí kupovať.
Ideálne by bolo ovšem keby to malo aj nejakú "update/konvert basic version to Enhanced" priamo v knižnici za pár Euro.
@Borghal (22.07.2015 01:09): Úplně jsem z toho nepochopil, jestli se jedná o nějaké další změny v hratelnosti, které by tak byly přístupné pouze majitelům Steam verze (myslím v porovnání s již existujícím Restoration Packem např. zpřístupnění dalšího obsahu, lepší grafiku či opravu zatím neopravených chyb, věci typu achievementy / hraní gamepadem mě nezajímají).
Tak je to big deal pro lidi ktere ta vylepseni zajimaji.
Pro ty ktere nezajimaji to big deal neni.
In other news, voda je mokra.
@Borghal (22.07.2015 01:09): Máš recht, s Restored content a widescreen modem jsem to už hrál, ačívmenty jsou mi ukradený, na ovladači to fakt hrát nebudu, Steam cloud savy jsou mi k ničemu a... to je vlastně všechno :)
Možná je to big deal, ale pro mě to teda moc velký big deal fakt není :D

Ale to nejsou žádné novinky, restored content mod funguje už roky a widescreen režim tam taky je a achievementy ani ovladače nejsou k hraní původní hry potřebné... jen někdo strávil pár hodin tím, že z toho udělal jednu instalačku. Big deal.
@USER47 (21.07.2015 23:39): já doufám že to co say napsal je myšleno metahumorně, ale..je to say, tak si nejsem jist

každopádně super zpráva, snad se tohoto treatmentu dočká i jednička, rád bych si je dal oba znovu na TV s ovladačem a nativním rozlišením...a hlavně tím modem co dodělává dvojku.
Ždímání značky prostřednictvím updatování KotORu 2 je vždycky vítaný.:-D
@Borghal (03.04.2015 23:04): To ale z tvého příspěvku opravdu není pochopitelné. Imho "...fakt není důvod, proč se o restored content zajímat" mi opravdu neodkazuje jen k tomu. Restored content mod vyhrabal celou řadu dalších věcí. Tak si příště ohlídej, jak to píšeš, když už se chceš dohadovat, že si to myslel jinak.
@Jab (03.04.2015 15:47): A všiml sis že je řeč akorát o M4-78 a HK továrně? ... nejprve čti pozorně než si otevřeš ústa na jiné :P

@valcik (03.04.2015 17:41): V tom článku co odkazuješ se jednak nepíše, že by to měli skoro hotové (téměř hotový měli jen design), jen "first pass", takže spíš jen náčrt jak to má vypadat, plus content byl rozebrán a využit jinde. Tzn. to, co pak zbylo (a co asi vidíme v tom modu, a to ještě vylepšené), je opravdu lepší vystřihnuté ze hry.

Jinak poslední kousek je slušný, ale ta část předtím je tak strašně zdlouhavá a únavná, že si myslím že to za to úplně nestojí. Ale je pěkné apoň vidět ten potenciál, no :-)
Mno, nakoniec ani tá droidská planéta nebola celá špatná! Záverečná tretina, po vstupe do Environmental Zone, je na rozdiel od úvodného pobiehania celkom akčná a udalosti naberú spád. (edit: .. a je tam aj kopa dobrej výbavy - kryštály do svetelného meča, skvelá džedájska róba ap.)

@Borghal (03.04.2015 15:02): Planétu M4-78 vystrihli podľa producenta Chrisa Parkera preto, lebo Lucas Arts chcel vydať hru za každú cenu tesne pred Vianocami, ale išlo o takmer dokončenú lokalitu: http://lparchive.org/Knights-of-the-Old-Republic-II/Update%2041/
Jab má pravdu, tady to je opravdu jiný případ. Restored content přidává mimo to finále i spoustu celkem klíčových rozhovorů, které pomůžou pochopit celý příběh.
@mazar1234 (03.04.2015 14:34): Tak ono to je "restored content", žejo... tj. věci které autoři z hotové hry vyhodili (resp. nedodělali), protože k tomu asi měli dobrý důvod (-> lepsie keby to tam nebolo), ale nenechaví fandové to našli a vylovili :-) Je to jen takový náhled, co ještě mohlo být, kdyby měli víc peněz a času a gameplay fakt není důvod, proč se o restored content zajímat.