@Ferdish (02.05.2018 09:36): Škoda, že to nevyšlo před pár měsíci, to jsem měl zrovna nějakou závodní náladu a konkrétně Star Wars byl horkým kandidátem (byť se mi nakonec nechtělo se patlat právě s onou HW nekompatibilitou). To by byl určitě must buy v den vydání, nyní si však nejsem jistý, kdy se k tomu dostanu, ale určitě tu GoG verzi časem vezmu. A docela jim věřím, zatím jsem se starými hrami na GoGu nikdy neměl žádný výraznější potíže (což se nedá říct o starých hrách na Steamu, kde to chce více iniciativy od kupujícího, aby ty dotyčné hry zprovoznil, resp. aby je zprovoznil v nějaké trochu hratelnější podobě).
Ještě bych tam bral staré Rollcage.

Jediný problém jsem měl s The Great Battles of Caesar, kde si to paradoxně spatlali sami, jejich starší verze fungovala bez problémů a nová byla samý crash a error ihned po spuštění. Technická podpora naštěstí zareagovala rychle a nabídla mi stáhnutí staršího installeru. Jen se divím, že to za ty cca 2 roky nevyřešili nějak oficiálně a pořád nabízejí ke stáhnutí ten vadný. Btw, taky zrovna jedna z her, kterou jen tak z originálu na moderních systémech nerozchodíš (a konkrétně tenhle kousek jsem měl problém rozchodit i na Virtual PC s Windows 98).
@Isair (01.05.2018 19:12): To teda hej. Nedávno vypustili Monkey Island 3 a teraz toto. Ale medzi nami, v GOG museli mať na to vajca, pustiť sa do niečoho takého :-)

Nedávno som sa totiž bavil s pár ľuďmi ohľadom toho, prečo Racer nie je sprístupnený na GOG. Záver diskusie: množstvo bugov ako dôsledok snahy LucaArts vydať hru súbežne s filmom, ktoré neboli do dnešnej doby opatchované (a to ani zo strany skalných nadšencov) a ťažká nekompatibilita s novými počítačovými systémami (jak po HW, tak SW stránke). Keď si spomeniem, čo všetko som musel pred 4 rokmi spraviť, aby som tú hru vôbec rozbehal...dúfam, že sa im diskusné fórum na GOG nezačne plniť nenávistnými príspevkami :-D

BTW ak sa to z vás niekto rozhodne kúpiť, dajte vedieť ako je tá hra optimalizovaná a či (a hlavne aké) ste museli robiť dodatočné zásahy, aby ste ju rozbehali.
Problém s ovládáním - špatně reaguje zatáčení doprava, v klávesnici problém není, v každé, kole jde ze začátku svižně zatáčet vlevo, vpravo, ale cca od čtvrtiny kola funguje jak má jen levá, do prava reaguje velice pomalu. S tímto problémem je hra téměř nehratelná, což mě dost mrzí. hledal jsem, ale nenašel jsem, že by měl někdo podobný problém. Hru mám emulovanou na W7 x64, dle návodu zde na hlavní stránce hry. Jinak všechno fičí, jak má, full screen, žádné jiné bugy. Máte někdo podobnou zkušenost, či radu?
Díky za jakýkoliv nápad,
NVIDIA GeForce 710M
4 GB RAM
750 GB HD
Windows 7 Home Premium 64 Bit

Postupováno dle tohoto návodu.

Instalace:
1. Instalace v práci na 32 Bit Windows 7- bez problémů, po spuštění white screen bug.
2. Instalace na 64 - nelze spustit instalátor.
Stažen modifikovaný instalátor ze stránek výše, po spuštění nemohl najít CD. Tudíž drag a drop metodou jsem přetáhl instalátor na ISO soubor se hrou a instalace proběhla korektně.

Spuštění:
Originální soubor white screen, modifikovaný Fixed soubor - hra se zasekla a nespustila.

Tudíž postupováno pomocí programu DXWnd také dle výše linkovaného návodu. Nastaveno a úspěšně spuštěno - bohužel jenom v okně, při celé obrazovce na 1024x768 rozlišení se mi program nenačetl - možná při delším čekání by najel, ale nechtělo se mi čekat.
Projet jeden závod bez problémů.
Možná by to chtělo silnější počítač, ale nechce se mi tím již zabývat :-)
Závěr zní - pod Windows 7 funguje, podle mého názoru pro nostalgiky a oživení vzpomínek hratelné. Pro adekvátní zážitek by to asi chtělo více zkoušet, aby se hra rozjela na fullscreenu.
NateLogan: Nejdou jim s něma kšefty? Škoda, já tyhle závody fakt rád.

Btw, měl jsem na mysli ,,moc nové" pro Gog.
Na GOGu není nic od LucasArts, bohužel. I na Steamu je jen pár jejich her, poměrně drahých a nejsou tam dlouho...
Na gogu to ještě nepořešili? Nebo je to na ně moc staré?
Tak tohle taky nasere... Nefunguje pod 64bit systémy=( Do háje.
Bohužiaľ sa mi napriek pár radám a ani googleniu hru nepodarilo nakoniec rozchodiť. :/
Last jedi: Mám stejný problém... Bílá obrazovka. Neví někdo jak to spravit?
Mick: díky, zajtra to skúsim, ak to bude fungovať, tak ti budúci týždeň kupujem pitivo :D
Caelos: lol, death staaar, aký growling :D
Jedi: tak ja mam podobny problem. dokonca mam niekolko hier, ktore by som si rad zahral, ale bohuzial nenasiel som sposob ako to urobit na "novej" masine. Holt, taky je osud niektorych starsich hier.

Mimochodom, toto si skusal:
"CHANGE ORIGINAL VERSION INTO a3dapi.dll 3.2.674.0 AND RACER (WINDOWS XP)

Download updated executable file from here ftp://ftp.lucasarts.com/patches/pc/SWEP1RCR.EXE and overwrite the original in the game folder.

If need be you can get a3dapi.dll and replace it too (but I didn't need it) ftp://ftp.lucasarts.com/patches/pc/a3dapi.dll"

Len teraz mi tak napada, pokial mas zaloznu kopiu a ten updatovany exac ma v sebe stale kontrolu disku...tak si moc nepomozes :)
Mick: ach jo, to si ma nepotešil, už len z princípu syndrómu prázdnych vreciek, zbytočných komplikácií a nedostatku úložného priestoru. :/
jedi - kupit si z bazaru stary pocitac? :) Holt, musis sa s tym zmierit, nie vsetko ide spustit, tak akoby sme cheli :(
damn, ale predsa musí byť spôsob ako to rozbehnúť bez toho, aby som si kvôli tomu všetko dodrbal starými ovládačmi...
Dunemaster: zapnutý som stále
NateLogan: no ja mám Radeon HD 3850...no asi nemám inú možnosť, dík
Last jedi: Stejný problém se vyskytl už i na grafice Radeon X1300PRO, což už je velmi staré železo. Nejjednodušší řešení: Stáhnout si PSX verzi a rozběhat to přes ePSXe (se správným nastavením to navíc bude vypadat líp jak PC verze :D), pokud tedy nevadí jistá ilegalita tohoto činu (v 99% případů).
Na tohle mi fungovala jedna sice divná, ale funkční rada z Abecedy her: Zapni ICQ klienta (funguje i QIP).
mne to asi 2x pri nejakej hre pomohlo a napr. tu bez zapnutia tej kompatibility hra nešla ani spustiť :)
Jedine zkusit nainstalovat starsi ovladace na grafiku. btw. kompatibilita s win98 mi vzdy prisla spis jako na oko. Nikdy mi to nepomohlo.xD
No to som bral ako najpravdepodobnejšiu hypotézu, zapol som aj kompatibilitu s win98, ale netuším čo viac s tým urobiť.
Hrál jsem to celkem nedávno na XPéčkách, nebude to tím, že je ta hra na tvůj počítač, nebo na nějakou jeho HW či SW část příliš stará?
Včera som si to po rokoch nainštaloval a po spustení hry mi seká intro, čo by nebol až taký problém ako fakt, že v samotnej hre, je pri výbere závodníka a opravách čierna obrazovka (vidieť sú iba parametre vehiklu a meno závodníka) a pri spustení závodu je vidieť iba žltý pôdorys púštnej trate a tieň vehikla. Nemali ste niekto podobný problém?