Jak se někdo nemůže stotožnit s hlavní postavou když je to nejvetší frajer zóny..
Walome: Chtěl jsem ti dát negativní puntík jelikož se nestotožňuješ s mým pohledem na Stalkera, ale nemůžu, protože to je věc názoru. Tvůj koment zní vpodstatě katastrofálně, což mě dost mrzí.

P.S.: Nedokážu si představit, že bych Zónu neprocestoval pěšky. :-))
V káře to musí být hrozná nuda a prosvištíš to moc rychle, nemůžeš se moc kochat.:-))
Hele na to já nehraju, já žiju s deset let starýma informacema a pak najednou tohle :)
walome: právě ty soubouje mi dělaly největší problémy a to toho mam hodně nahráno :-) Poslední dobou sem čím dál tím na tyhle typy her levej.
Indian - jo tak o tom žádná. Přestřelky mě bavily hodně, krčit se za autem a poslouchat dopadající kulky, když dobře vím, že jedna dvě rány rovná se smrt...
walome: podle slibů se nemužeš řídit nikdy, zvlášť u takhle velkých projektů. Hra je i přesto jiná než ostatní očekávané zázraky jako Half-Life 2 nebo v hodně věcích přeceňovaný Far Cry. I když vyšel o tři roky později než zmíněný konkurenti odlišnost je patrná. Stalker má parádní atmosféru a i ty přestřelky jsou jiný... o hodně těžší než se zdá.
Dal jsem to s nim a titulky jsem měl zapnutý, nevím, co se stalo. Ale já si to pak našel a jako ani se nedivim, jak jsem dopadl :)

No jako určitě to byla nadprůměrná hra, jen když si vzpomenu na všechny ty sliby, který hlásali čtyři roky před vydáním, tak je mi to k smíchu. Pokud za žijící ekosystém považují respawnující se nepřátele, tak okej :)
Walome: 60% není až takové zklamání. Klady stejně zvítězily, ne?=) Ale uznávám... Závěr nebyl moc povedený. Jinak titulky u videí řeší Datastor, takže jsi to nakonec dal bez něj?
FUJ, ten závěr byl tuhej. A video bylo v ruštině, takže ani nevím, co jsem si přál. Ale jinak tahle hra byla veliké zklamání. Opravdu veliké... škoda.
V pořádku, omlouvat se není třeba. Šlo mi jen o tu debatu, která se tu vášnivě vedla (a bez tagů!), v niž se celkem otevřeně hovořilo o tom, jak 'hra dopadne'. Můj příspěvek měl být spíš jen takový varovný signál, ať tu debatu bez spoilerů ukončíte, respektive v ní pokračujte se spoilery. Toť vše.
Pokud je to mířeno na mne, tak se ze srdce omlouvám, spoilery také nenávidím, ale snažil jsem si dávat bacha a nic závratného jsem neprozradil, snad jen jak se dobrat k delší hře a nějakému vysvětlení děje.
Zas takové spoilery tu být nemusí, přeci jen první díl někteří hráči, mezi něž se mj. řadím, hru ještě nedohráli a doslovné prozrazení děje je poněkud bezpáteřní ;-)
Příběh dojde rozuzlení až za těmi zakódovanými dveřmi, takže jinak je konec takový nemastný neslaný a těžko se chápe co tam vaše postava vlastně celou dobu dělá a kdo vlastně je.
Já Stalkera dohrál dvakrát a jednou jsem oslepl, podruhé jsem snad zbohatl, nepamatuju si přesně, každopádně ten konec s nenavštívením Monolithu jsem taky minul. Musím to dát někdy znova. Vyloženě na to mám čas :D
Say: vůbec ne, dostat se do budovy elektrárny je sice chaos, ale tam si nic nepřehlédl.Problém nastal nenavštívením jistého domku hned za železničním mostem u Kordonu.
Jo, o té laboratoři jsem věděl. Ale naprosto mi chyběla motivace cokoliv zjišťovat. Všechno mi bylo jedno, střelec mohl klidně táhnout do rudého lesa a zůstat tam a jakýkoliv konec mě uspokojil.
Bursoft: nevím teda, oslepnutí mi nepřijde jako zrovna výhra. Dohrál jste to někdo vůbec dokonce?
SavageCZ: Oslepnutí je jeden z dobrých konců, ne? Zóna zmizí, to je hlavní :D
Tak jste to ošidili oba, no jo to někdo neplní questy a pak to takhle vypadá.
Say: ale to je právě ten "nic-moc" konec a navíc jsi se připravil ještě o kus hry.Dá se vynechat návštěva u monolitu a pokračovat dál k těm zakodovaným dveřím a pak....
Bodkin: Mě se ta poslední mise právě moc nelíbila. Zmatky, časové omezení, speedruning... Ale intro mi podle všeho vyšlo to dobré - oslepení.
Vcelku to šlo, odsýpalo to, žádné zmatené dropy nepřátel. A ten samotný konec s intrem taky fajn. Ale to "nehorázné utrpení" od druhé čtvrtiny až do konce mi to nevynahradilo.
Bodkin: Co říkáš na průběh a hratelnost poslední mise?
Ty vrtulníky v Černobylu se dají sejmou? To je jich neustálé ostřelování je únavné.
Mně to nehrabe, ale možná to je datastorem? Každopádně občas to teda zahrabe, ale bez obrázku diskety... ale jako slyšel jsem, že hrabání je úplně normální...
Bodkin: Řekl bych, že jo. Totiž on pořád něco načítá. Ty jednotlivé lokace (venku) jsou tak obsáhlé, že by to jedno načtení při přechodu paměť nepobrala. Možná kecám, nevím. Nicméně pokud si vzpomínám, tak mi taky hrabal víc, než u jiných her.
Je normální, že mi Stalker neustále hrabe na disk? Téměř nepřetržitě mám vpravo dole disketku. Patchované to mám akorát na poslední patch (04)
Karasman: taky jsem tam měl jen jednoho.

Say: hele hraju to s Datastorem... a na veterána, ale máš pravdu, do hlavy se trefí málokdy, ale už se jim to párkrát povedlo...
Tak to já se naopak rozběh k němu a narval do něj několik zásobníků. Odměnou mi bylo to, že z něj vůbec nic nebylo...
Say: ano, útěk se ukázal jako účinná metoda :) kdo uteče, vyhraje. Stará věc.

Karasman: jo, ten zvuk je moc príma. Ještěže výlez byl hned vzápětí...
Tu podezřele dlouho chodbu si moc dobře pamatuju. Pak ten zvuk a na konci vyleze ten mind reader nebo co to je. Jsem se málem posral :D Jj, to je dobřej šmejd.
Walome: Mno... V takovém případě se hodí Dragunov nebo zdrhnutí za roh=)
Dobrej fór.Zaprvé) jdu chodbou, vejdu do místnosti sejme mě voják. Nahraju si hru, jdu v pohodě tou samou chodbou a proti mně běž cosi neviditelného. Leknu se. Okej, zastřelím to.

Zadruhé)Jdu dál, tam je podezřele dlouhá a osamělá chodba. Za mnou vyjde jakási roztomilá příšerka, vztáhne ruku, přitáhne si mě (nebo moje vědomí, kdo ví), pak mě pustí. Než se vzpamatuju, udělá to znova a já jsem mrtvej :) Takže se do toho snažím střílet jak se dá, ale nic se neděje...

Jinak ty přestrelky mě moc bavěj. Jednou zašas se jim podaří sejmout mě jedinou kulkou. AI by mohla být lepší, ale na druhou stranu jsem nikdy ve hře nepotkal nějakou supr AI. Ale tady by se hodila.

Pokud jsem vyhrál soutěž na Eurogameru o F3: New Vegas, tak je v pořadí :)
Garret: Přesně=) A co se týče exoskeletonu... Já ho získal až v CoP a pošly na něj a na jeho vylepšení (běh) veškeré mé finance za celou hru. Ale nelitoval jsem=)