Tak to bude tím - přijde mi to jako hodně velký zásah do hratelnosti. Nejen, že v autě jste prakticky nezranitelní (krom anomálií), ale také útočí jako kvalitní zbraň :) Ovšem na druhou strany představa chození pěšky je dost šílená (ale hádám, že v původní hře může mít člověk narvaný intentář k prasknutí a stejně může běhat jak gepard :) ?

Ale díky bohu za vozítko, jinak by to bylo na sto let.
Walome: Resp. byly, ale nepojízdné. V tomhle má ale Datastor ještě hodně co dodělávat. Jakmile totiž hráč nasedne do auta, AI NPC se nějak zasekne a nejsou schopni hráče oddělat.
fak - chvilku, teď jsem se prostřílel za most (průvodce je mrtvej :-) ). Ale jako jsem spokojen, náboje mám jen do pistolky, jídla málo, vojákům stačila jedna kulka a bylo po mně... paráda.

Jen dotaz: auta byla už v původním Stalkerovi?
exoskeleton je nafouknutá bublina. nedá se v něm běhat a v poslední mapě ti je tak praktiky k ničemu... když ho dostaneš v předposlední :-)
SilentWolf: ,,survival zezačátku..." Já ho měl celou hru=) A takový exoskeleton pro mě byl celou hru mýtem.
Počkej .. datastor tam hodil víc upírů (apoň teda myslim) a nejednou jsem se málem posral.. zrovna to hraju páč modpack zase urazil kus cesty .. a je to opravdu mistrovské dílo.. to je hra na 100% prostě, srdcovka.. ten pocit střelby, množství zbraní, survival zezačátku..
No ale takhle to mám s ruským dabingem a českýma titlema, takže ideální kombinace :)
A překvapila mě velikost krabice a manuál, takže já jsem zatím spokojen.

Nemluvně o tom, že hra mě zatím baví... nepřítomnost HUDu (co se počtů nábojů týče), strach z každé kulky a kryjící se spolubojovníci, to na mě zatím dělá dojem.
Stojí to i za víc než 400, ale NateLogan tě trochu dostal hochu.:-)))
Historka o tom, jak jsem chtěl ušetřit. Koupil jsem si přes net Stalkera. Jakási US verze, na kterou nefungují normální patche... nevadí, stáhnul jsem US patche. Zkouším DATASTORa, nejde to. Tak si tam dám aspoň titulky, abych nemusel oposlouchávat mluvenou english. A teď když v PDA zapdnu "statistiky", hra se kousne.
Jestli by nebylo lehčí koupit si hru za 400 kila a mít klid :)

EDIT: Tak jsem se vysral na US verzi, koupil a koupil si funkční českou... tak snad to bude za ty 400 stát...
Walome: Datastor hru ladí naprosto perfektně, nepřidává kraviny a "cheaty", ale ladí to, co vývojáři nebo vydavatelé sprasili. A jemu se to fakt povedlo, mod pack od Datastora mám taky nainstalovaný.. Bez něj je hra dobrá taky, o tom žádná, ale Datáč vychytává spoustu mušek.
Děkuju za tip, ještě se nad tím zamyslím. Ale zatím to není aktuální, u Gothicu 3 strávím asi ještě dlouhé (a možná dokonce zimní) večery :-D
Walome: Ale používá zdravý rozum a zřejmě i nějaké osobní zkušenosti z vojenstvím, tzn. udělá hru velice realistickou, vybalancuje zbraně, atd. A u SoCh si dává zatím záležet nejvíc (dyť už má verzi 7.77). Myslím, že nebudeš litovat.
Walome: Datastor vrací ruštinu, opravuje hromadu chyb, vrací titulky, přidává jinak nepřístupné nastavení, balancuje hru, etc. Dělá toho asi 2x tolik, co community patch na Gothic 3.
Pokud jsem to pochopil, tak Datastor mění i hru jako takovou, ne? To zase nechci, rád hraju hry takové, jak je vývojáři vytvořili :) Ovšem Gothic 3 hraju s comunity patchem, jinak se to hrát nedalo.

Ale pokud Datastor změní aj na ruštinu, možná to zkusím, díky za radu.
Vždyť taky ruštinu bych bral, ale dabing mám anglický a title taky, aspoň tomu člověk rozumí. Ovšem mají ruský přízvuk, což je divný.

Prostě jsem si to koupil z nějaký eshopu a jsem za to trestán, ale jak to tak poslouchám, tak je lepší mít to anglicky než česky :)
Souhlas, český dabing je hrozný a do těchto her patří ruský, stejně jako do Metro 2033. Je fajn se zastavit u ohně a poslouchat co si stalkeři vyprávějí i když některé forky jsou fakt slabé, jiné historky celkem stojí za to.
Walome: Tady je ten český dabing opravdu nechutný, angličtinu jsem nezkoušel, ale ta ruština byla fakt něco. Opravdu se to dobře poslouchá po tom přeplnění anglických dialogů z jiných her. A to sem se ruštinu nikdy neučil.
Ono jde o to, že pantáta neumí anglicky a chce si to zahrát. A upřímně, já se na dabing taky moc necítím.

Mám jakousi americkou verzi z e shopu, do kterého se mi nedaří nainstalovat čeština. On je vůbec zázrak, že existuje amatérská čeština... měl jsem si STALKERa stáhnout na steamu, na ten čeština je... ale kdo je věštec, aby předvídal všechny ty slevy?!
Komunitní čeština obsahuje titulky u videií a ukazuje je dokonce i tam kde v originále bylo nutno otevírat PDA.
NateLogan: To je taky fakt. Ale pro pohodlí je to lepší s těmi titulky. Bez toho by to bylo celkem otravné.
Jsou vůbec potřeba? Co já se pamatuji, tak všechny rozhovory lze zároveň číst v PDA (u většiny je to nutnost, pač nejsou nadabované)...
ugraugra: Nejsem si jist, ale tuším, že poslední patch a změna nějakého řádku v ini to také jistí.
Pravda, DMP jsem si trochu otunil přidáním zaměřovače, zvýšením nosnosti a obyčejně hraju bez poškozování věcí. Tyhle věci akorát prudí.
Nosnost není problém hodit zpět. U mě to bylo 60kg s tím, že s 50kg se těžce zadýchával.
Say: Proto jsem to poprvé nedohrál a užil si to pořádně až napodruhé :D
Proto sebou tahám víc zbraní než nábojů=) Navíc likvidace se pak nestane stereotypní.
Say: 1000 nábojů aspoň bez módů unést jde. Když jsem to hrál lamácky poprvé, tak jsem měl jen AK + asi 1800 nábojů :D. Každopádně v původním SoCh je to strašně nahovno zbraň a v posledních fázích hry téměř nepoužitelná...
Tak to je bullshit. Mě se vždycky osvědčilo mířit. A tisíce nábojů sem fakt nikdy neměl. Navíc bys je neunesl.
V originál SoCh jsem se dostal na 200k+ peněz, v DMP jsem si taky mohl koupit co jsem chtěl. V žádným stalkerovi jsem nikdy netrpěl nedostatkem rublů. Na AK beru náboje všude, měl jsem jich několik tisíc a jak jsem říkal, s DMP stačí max 4 rány kamkoliv aby padlo všechno. Strelokovo AK umí taky rychleji střílet, takže jako kropička stačí, netřeba zaměřovat scoopem.
V Clear Sky se pistole hodí jako pojistka při hledání artefaktů.
Nate: Nate: Přesně tak, pistole imho byly dost naprd už na začátku (max. na bandity a psy). Na konci jsem měl 3 zbraně (jak jsem popisoval níž), z nichž jsem Dragunova v Prypjati vyhodil...
Pistole jsou ke konci docela zbytečná zátěž, granáty se mi také moc neosvědčily a tahat dvě zbroje? Není to škoda kilogramů? Na konci je fakt nejlepší skoro všechno vyházet a nechat si jen 2 primární zbraně se spoustou nábojů, lékárny a trochu antiradiačních pilulek a případně i nějakou třetí bonusovou zbraň (já bral dragunov jako "nadváhu" a zahazoval jej, když byla potřeba mobilita).
xxxfucker: V SoCh jsem ji nenašel. Každopádně by mi vadilo stejně jako v CoP střelba na blízko. Mířit se scopem na dva metry dopředu je na nic. Jinak v CoP jsem měl samopal bez scopu, brokovnici takovou s tím bubnovým zásobníkem a na dálku Dragunova. No každopádně tam to nebylo až tak nutný, CoP je o několik tříd jednodušší a svým způsobem jsou tam ty zbraně k ničemu...
Jestli myslíš ty polní krabičky s nářadím, tak ty sem za celou dobu našel 2 a u obchodníků se nevyplatilo je kupovat. Navíc, když se někomu podařilo vystřelit mi zbraň z ruky (a tak ji skoro zničit) většinou následoval load, protože něž sem ji stihl sebrat, bylo po mě. A na AK brals náboje kde? Já sebou tahal vždycky minimálně 3 zbraně včetně pistole. Na dálku, nějakou kropičku na blízko nebo shotguna a pistoli. A granáty jak sem nacházel. A vzhledem k tomu, že sem sebou tahal v inventáři i tu vědátorskou zbroj, bylo to dost o hubu.
Vintorez je v SoCh imho nejlepší. Do ničeho jinýho nejsou náboje a dá se používat jako sniperka. Nevím co myslíš v CoP, ale v SoCh je méně zbraní a nemůžeš je tunit na polosniperky. Pokud zvládneš trošku prohnutější balistickou křivku a trefování se do hlav, tak si s Vintorezem za vodou. On ten Stalker je vůbec zajimavý, hlavně tím, že na začátku je brutálně těžký a čím se člověk blíží víc ke konci a získává výbavu, tak je hra lehčí:)
S Vintorezkou jsem hrál v Call of Prypjat, sice byla dobrá, ale na dané náboje (myslím 9x39) jsem našel lepší samopal. S průraznýma nábojema lítali chlapící všude možně :D
Děkuji, opravdu děkuji!! měl jsem rozehraného turoka (druhá šance) gothic 3 , dragon age.. ale né , opravdu mi někdo musí začít dělat chutě ze stalkerem xD jdu rozehrát znova pripjat.. tohle se nedá nečině poslouchat xD tak tarbíci třeste se!
edit: a do toho všeho silent hill 4 a GTA IV DLCs - opravdu děkuji!! xD
V DMP se dobře pečuje, když tam máš možnost opravy:) Já nevím, že bych měl nějaký problém s čímkoliv. Jako brnění bylo dost naprd, ale artefakty na radiaci jsem pomalu nemohl utáhnout, nějaká neprůstřelná vesta se vždycky našla a tahat Dragunova, do kterýho je v celý hře snad sto nábojů... Daleko lepší je Vintorez, s tím jsem to vykosil všechno. Dobrej na dálku a když někdo vyskočil zpoza rohu, tak jsem ho pokropil automatem. Pak u FN2000 to byla pohoda největší. V DMP jsem celou hru vystačil se Strelokovým AK, protože je ze všech samopalů nejpřesnější.
Jj, o exoskeletonu se mi mohlo jen zdát. A to sem jistou dobu měl 71000 Rublů. A pak to šlo ani nevím kam... Vlastně jo, u jednoho obchodníka jsem objevil nějakého vylepšeného Vipera=) S ním to šlo pak jedna báseň. A konečny nepřátele před plničem přání (šel bych do toho druhého poklopu, jenže během odpočítávání jsme zazmatkoval a nevěděl na kterou stranu a pak už to nešlo zpět) jsem kvůli nedostatku nábojů drtil nějakym shotgunem a poprvé za celou hru použil granátomet. Zdál se být nejúčinnější v úzkých prostorách=D A co se týče radiace, tu sem nějak neřešil díky vylepšenému obleku od vědátorů z Jantaru (který jsem opečovával celou hru). 90% + asi 4 artefakty na její snížení... Perfect safe.
Já se po vystřílení Prypjati někde dovybavil tak, že krom brokovnice a automatu (které přesně si již nepamatuji), nábojů a lékáren jsem objetoval i rychlost a naložil se těsně pod hranici únosnosti... Plus mi hodně pomohl artefakt proti radiaci, jelikož jsem moc pilulek nespotřeboval. Jen jídlo jsem hledal u mrtvol :).

A jinak souhlasím, ten závěr byl z herního hlediska naprosto parádní a i s mým arzenálem jsem v poslední sérii soubojů (já šel po těch anténách alias dobrý konec) jsem mlel už z posledního.

PS: A na exoskeleton jsem nikdy neměl dost peněz :-/
NateLogan: Jo, to jsem si při druhém hraní taky říkal. Superdrahou neprůstřelnou vestu (exoskeleton jsem neměl jenom kvůli běhání), poloautomatickou brokovnici, jeden z nej samopalů a Dragunov, ověnčenej artefaktama na větší výdrž. Nesl jsem jenom lékárničky a náboje. V Prypjati jsem vystřílel půlku arzenálu, vesta byla na půl zničená a lékárničky jsem musel hledat po mrtvolách. Černobyl ve stylu, co nejrychleji to přeběhnout, uvnitř systém kill-save a nekonečná spotřeba antiradiačních pilulek. U posledního enemáka jsem neměl ani jeden náboj do samopalu, asi 30 posledních do brokovnice (a Dragunova jsem zahodil už někde v Prypjati :D). Jeden z nejšílenějších finishů v mé pařanské historii :D