Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Stacking

67
17 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
08.02.2011 PS3
09.02.2011 X360
06.03.2012 PC
21.03.2017 XOne
Vývojáři:
Double Fine Productions
Oficiální stránky:
http://www.stackingvideogame.com/
Stacking je kombinací adventury a logické hry, jejíž hrdinové jsou tradiční ruské matrjošky.

Děj hry se odehrává ve stylovém retro světě na začátku minulého století, kde podlý průmyslník The Baron zneužívá děti k práci. Hlavním hrdinou je maličký Charlie Blackmore, jehož tatínek jednoho dne beze stopy zmizí a rodina se tak ocitne na mizině a zadluží se. Všichni členové rodiny, kromě malého Charlieho, jsou proto uvězněni The Baronem a posláni na nucené práce. Charlie se tak, i přes svoji malinkou postavu, vydává na záchranou akci.

Jeho postava je mu totiž hlavní výhodou. Díky ní může Charlie postupně přeskakovat do větších a větších matrjošek (ve hře jich je přes stovku) a využívat desítky jejich speciálních vlastností. Kombinováním a spoluprací různých postaviček Charlie plní zapeklité úkoly a postupuje dále hrou, aby zachránil nejen své sourozence a rodiče, ale také všechny zotročené děti.

Hra je rozdělena do několika úrovní, odehrávajících se například v parním vlaku, na zaoceánském parníku nebo ve vzducholodi. V každé se Charlie může volně pohybovat, nacházet nové druhy matrjošek a vedle hlavních misí plnit také vedlejší "Hi-Jinks" bonusové úkoly.

Hra původně vyšla v únoru 2011 jako stažitelný titul na Xbox 360 a PS3 . PC verze obsahuje také, jinak placený, DLC přídavek "The Lost Hobo King" obsahující novou lokaci a matrjošky.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Roztomilá a audiovizuálně velmi působivá hříčka nezapře své tvůrce. Double Fine možná nejsou komerčně nejúspěšnějším herním studiem pod sluncem, ale nedá se jim upřít talent a originalita.

Právě originální herní mechanika vtělování se do matrjošek různých velikostí a s různými speciálními schopnostmi je jádrem a v podstatě i jedinou náplní hry. To celé v esteticky i technicky působivém světě jak vystřiženém z Charlese Dickense.

Bohužel jako spousta jiných her, i Stacking trpí nedostatečným vytěžením zajímavého konceptu. Pokud už autoři staví celou hru okolo jedné mechaniky, samotné hádanky by měly být alespoň trochu komplexní. Stacking v tomhle ohledu zůstal na půl cesty, a ačkoli vždycky existuje více řešení problému, jedná se pouze o to, najít v okolí úkolu správnou unikátní panenku a použít její speciální schopnost. Nečekejte žádné řetězce, kombinace, načasování...

Fantazie a adventurní schopnosti hráče zde bohužel nedostanou moc prostoru a hra se po pár splněných úkolech stane poměrně stereotypní. Což je škoda, protože koncept sám o sobě je zajímavý a dovedu si představit, že s trochou péče by mohl vést k zajímavým a komplexním puzzlům.
+16