Roztomilá a audiovizuálně velmi působivá hříčka nezapře své tvůrce. Double Fine možná nejsou komerčně nejúspěšnějším herním studiem pod sluncem, ale nedá se jim upřít talent a originalita.

Právě originální herní mechanika vtělování se do matrjošek různých velikostí a s různými speciálními schopnostmi je jádrem a v podstatě i jedinou náplní hry. To celé v esteticky i technicky působivém světě jak vystřiženém z Charlese Dickense.

Bohužel jako spousta jiných her, i Stacking trpí nedostatečným vytěžením zajímavého konceptu. Pokud už autoři staví celou hru okolo jedné mechaniky, samotné hádanky by měly být alespoň trochu komplexní. Stacking v tomhle ohledu zůstal na půl cesty, a ačkoli vždycky existuje více řešení problému, jedná se pouze o to, najít v okolí úkolu správnou unikátní panenku a použít její speciální schopnost. Nečekejte žádné řetězce, kombinace, načasování...

Fantazie a adventurní schopnosti hráče zde bohužel nedostanou moc prostoru a hra se po pár splněných úkolech stane poměrně stereotypní. Což je škoda, protože koncept sám o sobě je zajímavý a dovedu si představit, že s trochou péče by mohl vést k zajímavým a komplexním puzzlům.
Ačkoliv nejsem velký milovník logických adventur, tak u této jsem prošel celý hlavní příběh a byl to příjemný zážitek. Grafický styl a celkový design se mi moc líbil. Zároveň je originální používání matrjošek pro řešení úkolů. Hádanky mají více možností řešení, takže si hru můžete natáhnout hledáním těch alternativních. Pro zastánce žánru se jedná o slušnou volbu.

Celkové hodnocení: Dobrá

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2014 v angličtině na Steamu).