Ze zvědavosti jsem ten fandovský 3D remake nainstaloval, prošel lokace ve směťáku a odinstaloval. Kromě toho, že to je hnusné, tomu chybí atmosféra. A když se Roger nudí, tak tancuje Makarenu. To není remake, ale parodie.
Nevím jestli jste si toho někdo všimli, ono to vyšlo dost potichu, ale je tady 3D remake trojky. Samozřejmě je to zdarma. Vypadá to jakoby všelijak no :D Nevím proč to museli udělat zrovna do 3D, ale budiž...
@Richmond (22.02.2023 21:45): SQ3 je nej díl série. Každopádně tento díl nasadil strašně vysokou laťku a to nejen Space Questům, ale všem Sierrovkám a považuji za ohromné štěstí, že když jsem dostal na počátku devadesátek svůj první comp, tak byl zrovna SQ3 mou první adventurou, kterou jsem tehdy hrál. Jinak myslím, že se můžeš těšit hlavně na pátý díl, který se kvalitě SQ3 docela blíží.
Včera dohráno, neskutečně jsem si to užil. Nejvíc se mi líbila část na sopečné planetě, pohled do dalekohledu mně hodně překvapil. Trochu se teď bojím jít do čtvrtého dílu :)
Pro ty, co to dohráli...Zkusili jste na planetě Ortega to samé, co já? :)
Když jsem hodil detonátor na silové pole a vracel se do lodi, tak mě napadlo vzít s sebou další setonátor. Hra mě dokonce odměnila body! Pak mi došlo, že na změněný tvar skal musím použít tu tyč (akorát já myslel, že ji Roger položí a já po ní přelezu). Ale skokanský výkon byl odměněn masivním výbuchem a smrtí Rogera díky detonátoru v kapse :)
@jvempire (07.02.2023 14:14): No já se prave dneska těším na ten čtvrt díl a jsem zvědavý jak se u té mysi budu vztekat. :-) zajimavy je ze ze začátku mě ten parser stval a postupem času když si clovek osvoji ty příkazy , tak mi to přišlo úplně normalni.
@malarkey (komentář): Pěkně jsi se do toho pustil, super že tento styl her přilákal někoho nového. Když si jednou na parser člověk zvykne, tak to začne odsýpat. Občas mám pak z klasického ovládání myší pocit, že spíše zdržuje :-)
2 jvempire: pěkný komentář, SQ3 řadím stále jako nejlepší díl Space Quest série a zároveň k nej adventurám vůbec (mám ji na pátém místě v mé TOP10 adventur). Co se týče humoru, tak jej mám taky raději, než vyložené Lucas parodie. U SQ3 je humor takový lehký a pořád je zachována taková ta dobrodružná vážnost situace, že se do toho jde vžít. Graficky je to skvost a je to jedna z her EGA her, která nikdy nebude potřebovat žádný VGA, SVGA nebo dnešní moderní remake, protože ta EGA tam nejlépe vystihuje tu Sci-fi atmosféru plnou železa.
První minihra s kuřetem byla teda děsná, ale ty další dvě... i když lehké, tak fajn :) Z první trilogie je tenhle díl jasně nejlepší.