Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Tak, a je hotovo - podľa Steamu za niečo málo cez 64 hodín čistého času. Ubisoft Connect ukazuje game completion na 91% zrejme kvôli nedokončeným bojom z Danger Decku, ale inak mám dokončenú hlavnú linku i obe DLC a dokonca mám aj všetky achievementy. Chvalabohu že neboli aranžované tak ako v South Park: The Stick of Truth , kde pre získanie všetkých musel človek rozohrať hru 2x, ale TFBW by som druhýkrát asi nedal. Ako hra je OK, dokonca ani súbojový systém mi nevadil. Spočiatku som vítal že hra je dlhšia než TSoT, ale niektoré dejové pasáže v hre mi prišli zdĺhavé a umelo naťahované. Plus aj keď nemám ultra-herne nadupaný stroj a engine sa oproti TSoT príliš nezmenil, nároky na HW vzrástli, čo som pocítil počas hry keď sa mi v určitých častiach trhala. TSoT mi po celú dobu išla plynulo.
Tak po viac než pol roku, kedy som o. i. riešil technické problémy aj nedostatok času kvôli iným záležitostiam, som sa k SP vrátil tam kde som prestal a po 1-1,5 hodine pokoril všetky zostávajúce toalety a získal tak vytúžený achievement :-) som zvedavý či sa mi podarí kompletne dokončiť hru do konca mesiaca, predsalen času na hranie veľa nemám a i ten môj noťas si po 6 rokoch služby odžil svoje. Otázne je, kedy sa dočkám nového, pretože čipová kríza sa na dodacích lehotách podpísala riadne :-(

EDIT: Tak poslednú vetu beriem späť. Práve mi došiel e-mail z e-shopu ohľadom mojej objednávky, že bude naskladnená 22.6. :-)
@Blackhand47 (28.10.2020 21:34): Super :D vieš mi dať nejaké rady k tým záchodom čo sú za 4 hviezdy? Je možné nejak vychytať, ako idú za sebou jednotlivé sekvencie tlačítok? Viem, že každá párna v poradí dopĺňa gas bar a tá jediná sa nemení, ale tie ostatné sú opruz - gas bar sa vyprázdňuje príliš rýchlo a kým stihnem zareagovať čo a ako stláčať...zatiaľ som sa u žiadneho hajzlíku nedostal ďalej ako po 3 hviezdy. Má na to vplyv obtiažnosť? Hrajem Mastermind.
Dotaz: je tu niekto, kto to hral prípadne dohral na PC bez gamepadu a získal achievement Crappin' Forte?
@Fatality (14.10.2020 09:56): Taky využili nejzajímavější postavy a zápletky v jedničce. Druhý díl se pokoušel navázat hlavně na nové série, což není špatné, ale padouši atd. nejsou tak vtipní jako v originále. Navíc je to daleko více o fekálním než nekorektním humoru než jednička.
@Fatality (14.10.2020 09:56): tak nějak přemýšlím, jestli to taky není tím, že tohle je humor, který se může v rámci hry trochu přejíst... jednička mě bavila hodně, tak jsem zvědavý, jak na mě bude působit dvojka
@FreakVOE (komentář): Myslím, že můžu s čistým svědomím napsat, že Stick of Truth je mnohem lepší. Přistupoval jsem k tomu dost obezřetně, ale byl jsem fakt nadšený :-) Zkus sehnat.
@Neelixx (03.11.2017 16:26): @SíDžej (03.11.2017 16:51): Tak to já už se s postupující hratelností celkem řežu (kněží, Scottův lapdance, mise pro policii, Creek, fight s Kylovou matkou, "I'm baaack!", Towelie, PC Principal, Timmy, Morgan Freeman...), ale pravda je, že Stick of Truth to není. Koncentrace vtipů je menší a celkově to působí víc roztahaněji. Ale i tak se bavím. :)
@Neelixx (03.11.2017 16:26): Jedničku jsem hrál dvakrát (poprvé bez znalosti SP, podruhé po shlédnutí většiny jeho řad) a bavila mě HODNĚ. U tohohle dílu jsem se vyloženě zasmál snad jen třikrát, a to nejvíc, když Kyle vytáhl z rukávu svého Mitche Connora.
@SíDžej (01.11.2017 23:13): Právě jsem to dohrál a mám stejnej pocit, příliš mnoho "prdících" vtipů. Místy to působilo trošku trapně, ale možná to bude tím, že mám jiný smysl pro humor. Jednička byla lepší.
Fractured Butthole bych označil jako roztáhlejší a nudnější datadisk jedničky, jehož děj do týdne absolutně zapomenu.
Tak jo, mám za sebou zhruba první hodinu hraní (teď jsem vyřídila Kylova bratrance a jdu ke Craigovi) a zatím je to celkem fajn, ale chybí tam ten wow efekt ze Stick of Truth a i vtipů je zatím docela poskrovnu
@pajmič (26.10.2017 20:25): Modifikuji svou výpoved: Po 16h se po vyhraném souboji hra bugla, což mělo za následek načtení sejvu a opakování souboje - no, nebyl by to snowdrop, kdyby fungoval na 100% bez chyb i v 2d hře :D
@Starletka (26.10.2017 20:14): Doba vydání nijak se zabugovaností hry nesouvisí, i když v dnešní době je zvykem doopravovat ony takřka hotové tituly. S tím dodávám, že jsem osobně zatím na žádný bug nenarazil.
@Clorky (26.10.2017 08:37): Zrovna ten skvělý autosave se mi včera seknul. Nevšiml jsem si, že ukládací ikonka se mi tam asi hodinu nonstop zobrazuje a nemizí... a samozřejmě se za tu hodinu nic neuložilo :)
10% dolů za zvukové bugy, horší UI (konzolové) a dvakrát se mi stalo, že hra zamrzla během souboje a musel jsem vypnout ALT+F4.
Jinak skvělý autosave systém, humor opět naprosto špička, odkazů plno. Soubojový systém občas repetitivní, ale nic co by se nedalo přežít. Komplikovanější, než ve SoT.
Líbí se mi sebekritika tvůrců autobusová zastávka "I feel like I've been waiting three years for this bus" nebo "This bus was supposed to be here last December!"
Info o postavě si hráč přidává během hry - tohle mi přišlo jako výborná věc, ale trochu nenaplněný potenciál.
Jinak po dokončení lze napadnout Morgana Freemana a po získání timefartu lze přijít na hranici s Kanadou.
Doba hraní cca 17h, hlavní příběh a nějaké extras jsem dokončil. Pokud bych chtěl dodělat všechno, tak by to byly takové tři, čtyři hodinky navíc určitě.
Chtěl jsem si to zahrát na svém čtyři roky starém notebooku a překvapilo mě, jak oproti prvnímu dílu zvýšili nároky. Nový hardware je třeba prodávat. No co, počkám až se mi vrátí komp ze servisu a pojedu to na něm. :D
Hraju a je to stejně dobré i špatné jako jednička. Ani ne tak druhý díl, jako druhá sezóna.
Nejvíc tomu ubližuje ten chybějící pocit překvapení a něčeho nového. Pokud někomu přišla jednička po čase repetitivní, tak tady je to úplně stejné. Hratelnostně tam nic neřešili. Ten upravený grid při soubojích neberu jako nějakou zásadní inovaci.
Přiběhově prostě South Park. Nic podobného v jiných hrách není ani nebude :)
@Karasman (23.10.2017 10:57): Je aj na Steame, akurát sa musí spúšťať cez Uplay - podobne ako Rockstar hry Rockstar Games Social Club.

Inak tú averziu voči čomukoľvek inému ako Steamu úprimne nechápem, o to viac že v dnešnej dobe nie je problém si do knižnice vložiť hry, ktoré sa spúšťajú inde. A že musím spraviť jeden úkon navyše? Je tam toho...
Trošku mi to síce trvalo, ale keby si chcel niekto prečítať dojmy z hry, tak môže na tomto odkaze

Popravde sa trochu divím, že sa o hre zatiaľ vôbec nediskutuje, rovnako ako ma prekvapujú výrazne slabšie hodnotenia niektorých hráčov. Chápem, že hru tentokrát vyvíjal Ubisoft a a Ubisoft je zlo, chápem, že čaro niečo nového sa už vytratilo a taktiež chápem, že supehrdinská tematika už dnes možno niektorým lezie na mozog, ale i tak :)
@Starletka (19.05.2017 08:27): Tak u SP mi přijde český dabing docela dobrý :-) Ale nevím, jestli bych neměl pilovat spíš komunikativní angličtinu, než tu nadávací :-D

Wolverine: Zajímavá zpráva, tak uvidíme :-)
@ajne (18.05.2017 19:32): Tak se zatím podívej na všechny díly v angličtině a piluj, máš na to ještě dost času :) Podle mě je lepší originál, ale nepopírám, že občas je vtipnější dabing (hlavně u nadávání). Ale upřímně dost postav dabing úplně zabíjí (a tím zabíjí i některé díly); za všechny jmenujme třeba takového Craiga (na Pandemii se v češtině nedá dívat) nebo Tweeka. A Kyle teda v češtině taky nic moc. Nebo Butters mi v originále přijde hrozně roztomilý s tím svým přízvukem a v češtině meh.
@ajne (18.05.2017 19:32): Menší šance na profesionální překlad tu je. Filip Ženíšek (lokalizační manažer Comgadu) na svém Twitteru poznamenal: "A teď tu máme projekt, na kterém si s korektorem zopakujeme všechna sprostá slova, která známe. Úplně všechna." Což může i nemusí být nový South Park. Sice hry od Ubisoftu u nás vydává Playman, ale už se občas stalo, že lokalizační tým od Comgadu pracoval na překladech her od jiných českých vydavatelů (viz překlad Skyrimu pro Cenegu).
@Red (18.05.2017 18:54): To je asi fakt, hold to chce ještě anglinu pilovat. :-) Nicméně, za hru v češtině bych byl rád, nechám se překvapit, ale myslím, že pokud nebude originál, bude amatérský překlad, byť ne hned. To je jako Fallout 4, prošel jsem ho komplet už 2x, všemu co se děje rozumím, ale přeci jen se těším, až si zahraju v češtině.
@ajne (18.05.2017 18:28): Hehe zrovna dneska jsem měl v práci na pozadí celou 7. sezonu AVGN. Je to přesně o tom že mluví o tom, čemu rozumíme. A když se díváš tak i vidíš co kritizuje, v normálním rozhovoru či přednášce bych měl problém.
@Red (18.05.2017 17:11): No nevím, koukám na různé pořady v ENG, ale zrovna South Park nakoukaný nemám, takže ty výrazy moc neznám a navíc melou dost rychle, ten prostě nějak nestíhám. A to třeba takový AVGN mi nedělá problémy, na to koukám v originále normálně (a ten taky pro patvary nechodí daleko). Každopádně předchozí díl měl být v češtině originálně, ale kvůli problémům s vydáním nakonec nebyl. Teď se budu v rámci zaměstnání zlepšovat v angličtině, ale stejně, hra v češtině (byť jen titulky), je prostě hra v češtině. Člověk nemusí myslet nad překladem a prostě si hru užívat.
Ty hovorové a speciální výrazy tvůrců už byly do češtiny několikrát převedeny ať už překladem seriálu nebo minulého dílu a jinak je angličtina na dětské úrovni. Takže pokud se toho ujme někdo znalý tak to nebude žádný problém. Což ale také vůbec nemusí. Teď celkově už se moc nepřekládá a i většina fanoušků seriálů se dívá na díly skrz originální stránku.
Tipuju, že to asi oficiálně v češtině vydáno nebude. Takže to bude chtít vyčkat amatérský překlad, zrovna angličtina v South Parku je pronášena dost rychle a ještě k tomu prošpikovaná hovorovými a "speciálními" výrazy tvůrců, takže bez skvělé znalosti angličtiny si to člověk tolik neužije.
Syberii jsem teď měl v košíku na GOGu že bych si ji zlegalizoval...ne i 50 kč je hodně. Chraň bůh abych vyčkával pokračování.

South Park svým zasazením je taková zimní hra, nakonec je to vidět i na tom coveru a když to teď nestihli...tak to fakt vidím na prosinec+ i kdyby to měli v tom dubnu hotový a nebáli se ME a spol.
Lepší se zpozdit, než zbytečně spěchat, aby z toho pak nebyl nějaký paskvil.
na Steamu je datum vydání až 31.12.2017 -_- Doufám, že už aspoň ta Syberia letos výjde
Nebylo náhodou změněno datum vydání na první čtvrtletí 2017 ?
Z ukázek mě nejvíce pobavila pasáž, kde Cartman představuje svůj plán ohledně filmového univerza. Tohle bude vážně pecka. :D