@jones1240 (14.04.2022 16:09): Teď jsem zkoušel GoG verzi bez nějakých dalších patchů, jelo mi Dx6 i Dx7. Steam verzi jsem nerozjel naopak vůbec.

Zkus asi nejdříve holou GoG verzi bez kompatibility patchů (případně software rendering místo Dx) + prolézt GoG a Steam fóra.
Neví někdo jak to lépe spustit na W10? Zprovoznil jsem to, ale pak mi to crashlo a od te doby se to seká :D Jinak to co jsem zahrál bylo fajn, ten začátek má dobrou atmosféru a zaroven i docela absurdno/bizarní :D To má místy feel nejakeho fever dreamu :D Bavi me to :D
Pribeh se porad rozviji a postupne se tam objevuji zajimve ficurky jai napr. hromadne vypravy. Rozhodne za me nadprumerne iso cRPG, ktere ma bavilo az do plneho konce na rozdil od BG1 napr. Je tam i dost adventurnich prvku.
J. Na to ovládání atp. si lze zvyknout. Ale je to prostě prázdné. Vypadá to jak nějaké visual demo prvních 3D enginů. Nicméně ta atmosféra zpočátku chytne. Ale cca po třetině hry jsem tak či tak přestal hrát.
Chvíli jsem to hrál, na začátku velmi slušná atmosféra, která hodně slibovala. Celá mapa ale byla pomocí zdí a bran rozdělená na čtvercové plochy (Byli jste někdy v Chorvatsku? Mají tam taky takový labyrint kamenných zdí, kam až oko dohlédne.) a po vybití x-tého políčka, jsem za prvé zabloudil, za druhé mě to přestalo bavit. Ty hradby, brány a nádvoří byly totiž všechny úplně stejné a velice nudné.
@Richmond (29.09.2012 13:57): mě taky bavili, jj s diablovkou to nemá nic společného. Jinak bohužel lepší recenzi jsem na rychlo nesehnal.
Hele jak se jmenovala ta pevnost soulbringera, Hex?

Je ale smutný fakt že tohle rpgečko zapadlo do stínu Diabla jako mnoho jiné a bylo poškozeno idiotskými recenzenty, kteří řekli že je to diablovka, prostě idioti, je pak jasné že hráč který od toho očekával diablovku byl automaticky zklamán, protože nejen že souboje nejsou nejlehčí, ale je to fakt i dost kecací hra :D
konvice: Mas ode me plusko :-) Jinak mne treba souboje vyhovovaly, prave proto, ze to nebyly zadne klikaci orgie. Celkove hodne nedocenena hra.

A ta recenze na Boniswebu...Autor mivpak priznal, ze to slov diablo tam musel dat pod tlakem :-) Protoze tohle samozrejme s Diablem ma pramalo spolecneho.
@Jab (30.08.2009 14:10): Tahle hra je vážně špica, ale naprosto chápu to ovládání a obtížnost i tvé hodnocení, ono právě že to ovládání je celkem paradox, buď ti sedne nebo "ukliďte to hovno". Obtížnost je těžká pouze na začátku a pak až ke konci hry to opět lehce stoupá tempem do exkrementů..ehm..extrémů.
Mě se tato hra poměrně líbila. Sice grafika mohla být lepší, ale na tu dobu...S ovladání jsem neměl problem pouze když jsem stal proti většímu počtu protivníků, ale šlo to. Příběh se mi libil až na ten delší začátek. Nejvíce mě mrzela hudba, která hrála pouze při vtubu do lokace a pochvíly přestala.
Tato hra se dá srovnávat s Diablem pouze pro že byla vydaná ve stejnou dobu
Jab: Tak o preferencích to je určitě. Pro mě žánr RPG skončil někdy kolem roku 2001 :) Ale nechtěl jsem tady nějak extra hájit Soulbringera, spíš mě zajímaly důvody tak extra nízkého hodnocení (i když je otázka zda 50 je průměr nebo bída).
Richmond: To je ale právě otázka určitých preferencí. Pro mě byly souboje v Soulbringeru obtížné i nudné. Vždycky se to dá odpálkovat tím, že mi ovládání přišlo špatné, jelikož jsem se ho nebyl schopen naučit (podobně se to zde často činí u Gothicu). Nicméně... Zůstává stejně pravděpodobné, že je to chyba hry (a ne hráče). Ať už ve smyslu zbytečné obtížnosti nebo prostě jen toho..., že ovládání opravdu není nic moc. Nejvíce pravděpodobné ale je, že ty seš schopen starším hrám více věcí odpustit. Přestože jsem také začínal na EoB, Star Trailu, Isharu (tohle je jen taková diskuzní berlička, než zase přiletí o rok mladší 90210 a dá mi najevo, že jsem new-breed hráč ;-D) atp., tak opravdová zábava u mě u RPG přišla až před rokem 2000 (s Falloutem, BG, PST). Podle těhle her zase já v posledku hodnotím, co je prima ovládání a co ne (do jisté míry na to u mě dojelo i Arcanum, byť mu časem ještě dám šanci).
Rozhovorů bylo dost na slušný RPG, byť to nebyl PT :) Ale nevím v čem byly souboje špatné? Z toho Tvého odkazu jsem pochopil pouze, že jsou obtížné. V této hře totiž nepomáhá rychlost klikání, je potřeba údery spíš načasovat. V pozdějších fázích pak přišly účinnější komba, byť jich k dohrání hře stačilo zvládnout jen několik. Já hru dohrál a neměl jsem nějaký velký problém s ovládáním. Obtížnost v soubojích byla tak akorát, já má tedy radší tužší nepřátele :)
90210: Bude to asi znít divně, ale já nepsal komentář. Pokud se ti nezdá to vysvětlení/nevysvětlení v odkazu, tak si trhni. ;-)

Richmond: Souhlasil bych ale i s tou prázdnotou. Naopak bych nesouhlasil, že je tam hodně rozhovorů. Souboje taky nic moc (viz ten odkaz), byť to se zatnutýma zubama šlo. Nicméně v posledku se mi ještě nestalo, aby mě hra tímhle způsobem chytla atmosférou a pak nudila samotným hraním. Za to celkové zklamání, které mi hra udělila, si těch 50% zaslouží.
Btw ještě tady dole o tom něco píše Crowx. Ten můj příspěvek byl pak vlastně v reakci na ten jeho. Pročež pokud píši, že soubojový systém a ovládání (a grafika) není zase až tak hrozné, tak to rozhodně neznamená, že bych jej chválil. Naopak je i tak považuji za poměrně špatné. Vážně nevím, co byste ještě chtěli, abych kritizoval. Kdyžtak poraďte. :-D
Richmond: Já tuhle hru hrál asi jen hodinu a to když vyšla před časem u Score, kde tvrdili, že je to Diablovka. Proto jsem ji rozehrál. ale po mírném zklamání že to tak není, hru odložil. Nicméně Hack and Slash to snad je, nebo ne?
4richmond - me uz taky nekolik popisu hry pekne vytocilo. nastesti jdou editovat, tak to jakozto nejpovolanejsi uprav.

4jab - heh no v tom odkazu jsi to teda vazne vysvetlil. musel jsem se ucit, takze jsem skoncil na zacatku. atmosfera tam je. 50%...hodnoceni je treba udrzet v patricnych mezich....
No takže jsi to vzdal po 1/5, ale moc jsem se toho nedozvěděl. Škoda, protože hra je docela rozsáhlá (byť v řadě lokací je to jen prázdný prostor), já bych skoro hru směroval až k adventuře, protože úkolů je hodně, souvisí snad vždy s příběhem a je potřeba hodně zpovídat NPC. Jak jsem psal v prvním příspěvku, některé věci mě opravdu hodně překvapily a já třeba jsem se s nimi předtím vůbec nesetkal. Pro určitě nadprůměrné RPG s těžkými souboji, adventurní příměsí, slušným příběhem a pro mě zvláštní atmosférou určitě poznamenanou věčnou temnotou ve hře.

Normálně jsem chtěl jen udělit hodnocení, ale ten poslední odstaveček u popisy hry mě tak vytočil, že jsem musel prostestovat :) srovnání s Diablem...fujtajbl :) hack&slash...nesmysl!! Neobdrželo příznivá hodnocení??? Jak kde - Bonusweb 90, Level tuším 80. Není to hra do TOP10, ale rozhodně jsem se bavil celou dobu.
Já spíše doufám, že se podaří udržet hodnocení v patřičných mezích. :-)
Šmankote, kdo tuhle srovnává se tupým a idiotským Diablem?? Jakej hack & slash?? Tady žádná rychlost klikání myši nepomůže. Krom toho je tu docela fajn příběh, různá překvapení (hromadné výpravy). Ty vado, pak už je hack&slash i Ultima 7 :)