Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sonic Adventure

Sonic Adventure DX: Director's Cut

09.09.1999
17.06.2003
06.02.2004
15.09.2010
20.09.2010
28.09.2017
66
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Zlotřilý doktor Robotnik nevzdává své plány na ovládnutí světa a tentokrát k tomu chce využít sílu Chaose, entity, čerpající ze síly drahokamů Chaos Emeralds. Sonic a jeho přátelé jsou ale jako vždy připravení jeho plánům učinit přítrž a zachránit svět...

Sonic Adventure je první 3D plošinovka s titulním ježkem Sonicem v hlavní roli. Původně měla být jeho 3D debutem plošinovka pro konzoli Sega Saturn s pracovním názvem Sonic X-treme, ta ale nakonec byla po dlouhém a komplikovaném vývoji zrušena ve prospěch Sonic Adventure.

Sonic je ale pouze jednou z šesti hratelných postav, které hra nabízí. Po jeho boku stojí staří známí lišák Tails, ježura Knuckles a Amy Rose a nováčci kocour Big a robot E-102 Gamma, kteří každý mají své unikátní vlastnosti, úrovně a příběh. Sonicovy úrovně jsou přizpůsobeny jeho rychlosti, Tails není tak rychlý jako Sonic, ale může se vznášet a v každé úrovni závodí s jedním oponentem, Knuckles hledá úlomky Master Emeraldu a může plachtit, lézt po stěnách a ohánět se svými pěstmi, Amy k boji s nepřáteli používá své kladivo a ve svých úrovních utíká před roboty dr. Robotnika, Gamma je vyzbrojen lasery a raketami a jeho úrovně jsou tak akčněji orientované a pomalý, neohrabaný Big ve svých úrovní především rybaří pomocí svého rybářského prutu. Po dokončení úrovní všech postav se odemkne finální kapitola, ve které se všechny postavy sejdou a dojde k uzavření příběhu.

Kromě lineárních úrovní se hráč může pohybovat i v otevřených "hubech", kde může mluvit s ostatními postavami, hledat předměty a plnit různé úkoly. V nich jsou ukryty vstupy do akčních úrovní, které posunují příběh dál. Hra také obsahuje minihru Chao Garden, kde se hráč může starat o bytosti zvané Chao, inspirované hračkami Tamagotchi.

Jako vůbec nejúspěšnější hra pro konzoli Sega Dreamcast se Sonic Adventure dočkala pokračování s názvem Sonic Adventure 2.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.